Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stan Edo przyspiesza skoordynowaną reakcję, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się małpiej ospy


Pobierz logo

Po czterech dniach narzekania na gorączkę, ból głowy, zmęczenie i kaszel, 40-letni pan Fei Iyoza (imię zmienione), sprzedawca ziemi z Beninu w stanie Edo, uzyskał pozytywny wynik testu na małpią ospę.

Pan Ehosa został przyjęty do Szpitala Uniwersyteckiego w Beninie (UBTH) w stanie Edo cztery dni po tym, jak pojawił się w szpitalu z objawami takimi jak nietypowa wysypka, gorączka i ból głowy.

„Wysypka pokryła całe moje ciało i nie mam wyjaśnienia, jak zachorowałam, ponieważ nie podróżowałam, nie jadłam mięsa z buszu, nie miałam kontaktu z krzakami ani zwierzętami w ciągu ostatnich 30 dni.

Zanim zachorowałem, miałem ograniczoną wiedzę na ten temat, ale teraz wiem więcej o małpiej ospie i o tym, że choroba jest zaraźliwa”.

Pan Ehosa powiedział, że dostarczył urzędnikom służby zdrowia listę osób, z którymi kontaktował się w ciągu ostatnich 14 dni, w celu niezbędnego prześledzenia kontaktów.

W przypadku 22-letniego Osaziego, studenta mieszkającego w Benin City, miał gorączkę, nudności i swędzące zmiany.

Byłem w domu z powodu trwającego strajku uniwersyteckiego związku pracowników wydziałów. Nie wiem, jak zachorowałem, ale w naszym kompleksie jest pies, chociaż się z nim nie komunikuję” – powiedział.

Ospa małp jest chorobą odzwierzęcą występującą endemicznie w Nigerii i niektórych częściach Afryki. Jednak w tym roku odnotowano sporadyczne rozprzestrzenienie się wirusa na inne kraje, w którym do tej pory w ponad 70 krajach zgłoszono ponad 16 000 przypadków ospy małpiej, a liczba potwierdzonych infekcji wzrosła o 77% od końca czerwca do początku lipca.

Wirus przenosi się ze zwierząt na ludzi.

Światowa Organizacja Zdrowia niedawno aktywowała najwyższy poziom alarmowy w związku z rosnącą epidemią małpiej ospy, ogłaszając wirus jako stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

wzmocnienie odpowiedzi

Od początku roku Nigeria zgłosiła 357 podejrzanych przypadków, w tym 133 potwierdzone przypadki ospy małpiej z 25 stanów – Lagos, Adamawa, Delta, Rivers, Edo, Bayelsa, Nasarawa Plateau FCT, Ondo, Anambra Cross River, Kwara, Borno, Taraba , Oyo, Imo, Kano, Katsina, Gombe, Niger Ogun, Kogi, Bauchi, Akwa Ibom i Abia.

READ  NASA odkrywa ślady przeszłego życia na Marsie

Z drugiej strony, jak dotąd osiem osób miało pozytywny wynik testu na małpią ospę w stanie Edo i wszystkie osoby, u których zdiagnozowano chorobę, wyzdrowiały.

Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia Stanu Edo, dr Ojivo Stephenson, powiedział, że konieczne stało się ostrzeżenie mieszkańców stanu o zagrożeniach dla zdrowia stwarzanych przez wirusa i podkreślenie konieczności zachowania czujności i przestrzegania profilaktyki. środki.

Powiedział, że stanowy departament zdrowia, przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia i partnerów, wzmocnił nadzór, diagnostykę i inne działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

„Wzmocniliśmy nadzór, w tym szybkie badanie podejrzanych przypadków, ułatwienie dokumentacji kontaktów, śledzenie i monitorowanie kontaktów, a także opracowanie i rozpowszechnianie wytycznych dotyczących zdrowia publicznego w celu podniesienia świadomości na temat choroby wśród mieszkańców stanu” – powiedział.

Ponadto dr Benson Okwara, który pracuje w UBTH, powiedział, że WHO jest nieocenionym partnerem w odpowiedzi na diagnozę i leczenie małpiej ospy w ośrodku.

Dr Okwara ma pięcioletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów z małpią ospą.

Wyraził ubolewanie z powodu rozprzestrzeniania się choroby w społecznościach z powodu złego zachowania zdrowotnego i opóźnienia w przedstawieniu sprawy szpitalowi.

„Jednak, we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia, po powiadomieniu o podejrzanych/potwierdzonych przypadkach istnieje wczesna reakcja ze szczegółowym badaniem przypadku przeprowadzonym przy użyciu formularza Monkeypox Case Investigation (CIF) w celu zebrania danych dotyczących kontaktów z pacjentami.

„Potrzebne są ciągłe wiadomości o ryzyku, aby edukować ludzi na temat chorób zakaźnych i znaczenia wczesnego szukania opieki medycznej w odpowiednich placówkach opieki zdrowotnej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób” – powiedział.

W całej Nigerii Nigeryjskie Centrum Kontroli Chorób (NCDC), przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, aktywowało Centrum Operacji Ratunkowych na Ospę Małp, aby zwiększyć gotowość w kraju i przyczynić się do globalnej reakcji na wybuch epidemii.

Ponadto WHO wspiera koordynację pomocy technicznej i wsparcia operacyjnego dla partnerów, w tym krajowej indywidualnej wymiany informacji i nadzoru nad ryzykiem dla zdrowia (NOHRSIS), aby ułatwić terminową wymianę informacji na temat wszystkich priorytetowych chorób odzwierzęcych.

READ  Naukowcy twierdzą, że amonity były grupą odrzutową z ery mezozoicznej | skamieniałości

Dystrybuowany przez APO Group w imieniu Biura Regionalnego WHO dla Afryki.

Niniejsza informacja prasowa została wydana przez APO. Treść nie jest monitorowana przez zespół redakcyjny w African Business, a treść nie została sprawdzona ani zatwierdzona przez zespoły redakcyjne, czytelników analizujących lub weryfikujących fakty. Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.