Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sprzedaż nieruchomości w Wielkiej Brytanii jest najwyższa od 16 lat, ponieważ ceny domów rosną | Rynek mieszkaniowy

Liczba sprzedanych domów w Wielkiej Brytanii osiągnęła rekordowy poziom w marcu, gdy kupujący i sprzedający próbowali sfinalizować transakcje przed końcem wakacji skarbowych.

Według oficjalnych danych w ciągu miesiąca zarejestrowano około 180.690 transakcji HMRCSuma podwoiła się w marcu 2020 roku i była to najwyższa liczba od czasu, gdy dane zaczęły krążyć w ten sposób w 2005 roku.

Oddziel dane od pliku Krajowy Urząd Statystyczny (ONS) zwrócił uwagę, że przegrzanie spowodowało wzrost kosztów domów. Średnie ceny domów w Wielkiej Brytanii wzrosły o 8,6% w ciągu roku do lutego.

Jest to najwyższa roczna stopa wzrostu rynku od października 2014 r. I występuje pomimo ogólnokrajowej blokady koronawirusa, która ogranicza widoki i zmusza pożyczkodawców i prawników do pracy z domu.

Nikki Stevenson, dyrektor zarządzający Fine & Country, powiedziała: „Rynek nieruchomości nadal znajduje się w równoległym świecie, który jest sprzeczny z szerszą rzeczywistością, w której wszyscy żyją.

„To było ponure 12 miesięcy, biorąc pod uwagę fakt, że w marcu zeszłego roku, kiedy nadeszła pierwsza blokada, rynek utknął w martwym punkcie, wycofano produkty hipoteczne i wszyscy wstrzymali oddech”.

Rynek mieszkaniowy był napędzany przez obniżki opłat skarbowych w Wielkiej Brytanii, które zostały wprowadzone w celu wsparcia rynku po początkowym zamknięciu. Pierwotnie miał wygasnąć 31 marca.

W Anglii i Irlandii Północnej poziom, przy którym podatek jest stosowany tymczasowo, został podniesiony do 500 000 GBP, zapewniając kupującym oszczędności do 15 000 GBP. W Walii i Szkocji próg tymczasowo podwyższono do 250 000 funtów.

Kupujący starali się zawrzeć transakcje w pierwszych miesiącach tego roku przed upływem terminu, a dzisiejsze liczby odzwierciedlają tę sprzedaż.

Kanclerz Rishi Sunak ogłosił w Budżet w marcu Spowoduje to przedłużenie urlopu skarbowego w Anglii i Irlandii Północnej do końca czerwca, a następnie stopniowe anulowanie go poprzez przesunięcie minimalnej kwoty do 250 000 funtów na okres trzech miesięcy przed przywróceniem pierwotnego poziomu 125 000 funtów.

READ  Kilroot: „Przerwy w dostawie prądu mało prawdopodobne” w związku z zamknięciem elektrowni

„Wyścig o przestrzeń” wśród kupujących, którzy w poszukiwaniu domów stawiają na większe domy i ogrody, również przyczynił się do rozwoju rynku i wyższych średnich cen mieszkań.

Liczby HMRC, które nie były korygowane sezonowo, pokazują, że transakcje wzrosły o 49,6% w ciągu miesiąca, a sprzedaż 399 060 w pierwszym kwartale roku sprawiła, że ​​był to najbardziej ruchliwy kwartał od wiosny 2006 r., Kiedy to sprzedano 419 270 mieszkań.

Według danych Office for National Statistics, średnia cena domu w Wielkiej Brytanii w lutym wyniosła 250 000 funtów, co stanowi wzrost o 20 000 funtów w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Średnia w Anglii wzrosła w ciągu roku o 8,7% do 268 000 £, w Walii o 8,4% do 180 000 £, w Szkocji o 8% do 162 000 £, aw Irlandii Północnej o 5,3% do 148 000 £.

W północno-zachodniej Anglii odnotowano najwyższą roczną stopę wzrostu wynoszącą 11,9%, a dwucyfrowe wzrosty odnotowano również w East Midlands, Yorkshire i Humber.

Londyn odnotował najniższy wzrost w regionach Anglii, o 4,6%.

Urząd Statystyczny podał, że jego indeks pokazał 9,1% wzrost średnich cen domów jednorodzinnych. Ceny mieszkań i domów wzrosły w tym samym okresie o 6,7%.

Zarejestruj się, aby otrzymać służbowy adres e-mail Guardian

Broker kredytów hipotecznych, dyrektor zarządzający Coreco, Andrew Montlik, powiedział, że najnowsze dane są „kolejnym dowodem na to, jak święto skarbowe przyczyniło się do wpływu na rynek nieruchomości”.

Powiedział, że spodziewa się, że rynek pozostanie zajęty, a prof. Rząd dotowany 95% systemu kredytów hipotecznych Został uruchomiony w poniedziałek, aby wspierać kupujących po raz pierwszy na końcu serii.

„Siły strukturalne będą również wspierać poziomy transakcji w perspektywie krótko- i średnioterminowej, ponieważ epidemia doprowadziła do głębokiego przemyślenia właścicieli domów na temat tego, czego chcą od nieruchomości” – powiedział.

READ  XRP jest gotowy na boom, ponieważ dyrektor generalny Uphold przewiduje duże zainteresowanie instytucjonalne

„Zasady gry zmieniły się drastycznie i coraz więcej osób znajduje się w dobrach, które nie nadają się już do życia zawodowego”.

Jonathan Hopper, dyrektor generalny Garrington własność Finders, powiedział Świadczenie pieniężne dla kupujących z wakacji skarbowych „zostało anulowane z powodu podwyżek cen” i miało zostać zmniejszone od lipca.

Powiedział: „Ale mimo to pozostaje potężnym katalizatorem, przekonującym niezliczonych potencjalnych nabywców, że nadszedł czas, aby działać”. „Wraz ze złagodzeniem ograniczeń dotyczących zamykania i coraz większą liczbą domów wchodzących na rynek, wydaje się, że więcej opcji i większe zaufanie konsumentów doprowadzi do drugiego wzrostu apetytu kupujących”.