Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Special by the Sea: niemiecki film przedstawiający brytyjskie tradycje w czasie Brexitu

Special by the Sea: niemiecki film przedstawiający brytyjskie tradycje w czasie Brexitu

  • Napisane przez Richarda Hu
  • BBC News, Norfolk

Źródło obrazu, Specjalny nad morzem

podpis pod zdjęciem,

The Seaside Special łączy doskonały angielski program na koniec molo i trwające negocjacje w sprawie Brexitu w 2019 roku

W 2019 roku niemiecki reżyser Jens Meurer spędził kilka miesięcy w Cromer na wybrzeżu Norfolk, obserwując ludzi, którzy przygotowywali się do dwóch wydarzeń sejsmicznych – Brexitu i corocznego zakończenia programu rozrywkowego Pierre.

Powstały w ten sposób dokument, Seaside Special, był kapsułą czasu w świecie sprzed kwarantanny, kiedy wszystko miało się zmienić, ale stare tradycje przetrwały na scenie.

Cztery lata później film powoli pojawia się w kinach.

Ale nie wszyscy, którzy się w nim pojawili, nadal mieszkali lub pracowali w Cromer, a niestety jedna z gwiazd, komik Paul Eastwood, zmarł, zanim mógł to zobaczyć.

„wciąż rozśmiesza ludzi”

Źródło obrazu, Korei Eastwood

podpis pod zdjęciem,

Correa Eastwood mówi, że materiał filmowy pomoże ich synowi, Harry’emu, poznać jego ojca

Corea Eastwood mówi, że jej mąż, Paul, przez cztery lata pracował nad występem Cromera na chodniku, za każdym razem spędzając miesiące poza domem w High Wycombe w Buckinghamshire.

W filmie Paweł występuje w roli koncesjonariusza – rozgrzewa publiczność, prezentuje różne akty, a następnie angażuje się w różne elementy spektaklu, który przez większą część lata odbywa się dwa razy dziennie.

„Paul był bardzo podekscytowany udziałem w filmie” — mówi Correa. „Uwielbiał wszystko, co było trochę, trochę inne, ponieważ to też było trochę inne.

„Kochał Cromera. Uwielbiał ten mały teatr. Fajne jest to, że jeśli jest wzburzony (morze), można usłyszeć, jak scena się porusza”.

Wybuch Covid-19 pozbawił go możliwości wyjścia na scenę i podobnie jak wielu komiksów musiał znaleźć inne sposoby spędzania czasu i zarabiania pieniędzy podczas blokad.

„Przeprowadził rozmowy kwalifikacyjne i złożył podania o nie mniej niż 73 prace podczas blokady, aby zostać kierowcą dostawczym, sprzedawać podwójne szyby, pracować dla Amazon – zrobił wszystko, co w jego mocy, aby być zajętym i zachować trochę dochodów” – mówi Corea.

„Miał regularne spotkania online z innymi komikami, które trwały do ​​wczesnych godzin porannych, i wszyscy spędzali czas, wspierając się nawzajem”.

Źródło obrazu, Specjalny nad morzem

podpis pod zdjęciem,

Corea Eastwood powiedziała, że ​​jej mąż był podekscytowany możliwością zdobycia większej pracy w telewizji

29 czerwca 2021 roku Paul został śmiertelnie ranny po upadku z rusztowania w swoim domu. Zmarł w szpitalu cztery tygodnie później.

Correa opisał swój pogrzeb jako „olśniewający”, w którym uczestniczyło ponad 300 osób, aby złożyć wyrazy szacunku.

„Był bardzo życzliwy i niewielu ludzi to widziało” – mówi. „Ale wszyscy na tym pogrzebie wiedzieli, że miał tę stronę siebie”.

Gdy program Seaside Special został zmontowany i był gotowy do pokazania publiczności, Jens Meurer chciał, aby Corea, ich trzyletni wtedy syn Harry i rodzice Paula jako pierwsi go obejrzeli.

„Widzieliśmy to w mieszkaniu, w którym mieszkamy, i Jens przyszedł obejrzeć” — mówi Correa. „To było świetne, ponieważ zawiera wiele ujęć Paula.

„Pamiętam, jak oglądałem to z bardzo szklistymi oczami, ale chociaż wiedziałem, że to jest piękne, kiedy po raz pierwszy oglądałem coś takiego z kimś w nim, straciłem to, po prostu byłem na nim skupiony, więc nie angażowałem się zbytnio.

Ale kiedy zobaczyłem go ponownie na pokazie w Cromer, naprawdę zarejestrowałem, jaki to był wspaniały, piękny film.

„Podoba mi się, że wciąż rozśmiesza ludzi – to jest fajne. Bardzo by mu się to spodobało”.

Correa mówi, że ma film na dysku twardym, wraz z dodatkowymi materiałami, które dał jej Meurer, kiedy ona i Harry Paul odwiedzili Cromer.

„Harry ma teraz pięć lat – może w przyszłym roku będę mogła z nim usiąść i popatrzeć, a on będzie mógł go zjeść trochę więcej, podczas gdy teraz po prostu chodzi po głowie” – mówi.

„To ważne dla wielu ludzi”

Źródło obrazu, Diane Cook

podpis pod zdjęciem,

Showrunner Diane Cook przez 17 lat pracowała na końcu Pavement Shows

Zanim kamery Jensa Meurera dotarły do ​​Cromera, showrunnerka Diane Cook miała 17 lat i pracowała pod koniec letnich i bożonarodzeniowych pokazów.

„Myślę, że przez 17 lat, kiedy tam byliśmy, zbudowaliśmy to wokół tego współczesnego programu rozrywkowego, który zachowuje swoje tradycyjne korzenie, ale ma też treści XXI wieku” – mówi.

The Seaside Special pokazuje, że różnorodność obejmuje magię, wrażenia, piosenki z teatru muzycznego, piosenki takie jak Bohemian Rhapsody i Get Lucky Daft Punk oraz stand-up.

„To bezczelny nadmorski humor, ale z biegiem lat stał się poważniejszy, ale nigdy nie obraźliwy” – mówi. „Ma wielu zwolenników i naprawdę ciepłą rodzinną atmosferę”.

Diane przyznaje, że „trochę się martwiła” możliwością śledzenia jej przez kamery, kiedy na początku roku przygotowywała program od podstaw, ale te obawy zostały rozwiane przez widoczne zamiłowanie Maurera do tematu i miasta.

„Myślę, że to, co uczyniło ten film tak realistycznym, polegało na tym, że uchwycił on momenty, których widzowie normalnie by nie widzieli – momenty za kulisami, kiedy ćwiczyliśmy, nie zawsze planowałem – powiedziałbym: „argh, nie jesteśmy gotowi” ”.

„Ludzie zwykle tego nie widzą, widzą tylko blichtr i przepych, ale to brodawki i tak dalej.

„Kiedy próbujesz zrobić przedstawienie, widzisz ludzi, gdy są zmęczeni, w najgorszym momencie, kiedy są źli, ale potem widzisz też, kiedy są świetni, w najlepszej formie i są świecący.”

„Jesz z nimi, robisz kupę z nimi, wyglądasz z nimi niechlujnie, a potem zakładasz swoje wesołe ciuchy i czas na przedstawienie”.

Źródło obrazu, Specjalny nad morzem

podpis pod zdjęciem,

Diane Cook nazwała Paula Eastwooda „bardzo zabawnym człowiekiem” i powiedziała, że ​​jego śmierć była „ogromną stratą dla nas wszystkich”.

Letni pokaz w filmie był ostatnim dla Diane, która mieszka w południowo-zachodnim Londynie i pracuje jako reżyser i choreograf przy innych produkcjach.

„Wiele osób zboczyło z drogi z powodu blokady i rzeczy się zmieniły, a potem musieli wykonać inną pracę” – mówi.

„Ten film jest ważny dla wielu ludzi ze względu na czas… i to, co stało się z Paulem.

„Jak wspaniale jest mieć tę pamięć o Paulu i jak to jest z pamięcią o programie, jak to było w 2019 roku”.

„Wielu Niemców myśli, że jesteśmy zabawnymi Brytyjczykami”.

Źródło obrazu, Specjalny nad morzem

podpis pod zdjęciem,

Marzenie Sophie i Polly Duniam o zwiedzaniu Europy kamperem wciąż jest aktualne

Wiadomości radiowe są wplecione w Seaside Special i zapewniają pewien kontekst tego, co dzieje się z Brexitem, gdy Cromer Pier Show przygotowuje się do zabawiania gości w mieście.

Około 59% wyborców w North Norfolk zdecydowało się opuścić UE, ale film mówi, że Sophie Duniam i jej siostra Polly były „zbyt chaotyczne”, by wziąć w nich udział.

Duet, który był gwiazdą dzieciństwa dzięki Home Farm Twins BBC, a teraz koncertuje jako akt muzyczny My Bad Sister, powiedział w filmie, że zabiorą swoją prędkość do domu przez Europę, aby porozmawiać o Brexicie.

Jedyne, co im przeszkadza, to prawo jazdy i jazda ciężarówką.

„Zdałam egzamin na prawo jazdy” — mówi 36-letnia Sophie. Niestety, nie naprawiliśmy jeszcze Winnebago, ale nadal mamy go w magazynie.

„Staramy się znaleźć fundusze i odpowiedni silnik, aby się tam dostać, ale wciąż mamy nadzieję, że zrobimy kontynuację serialu dla niemieckiej telewizji, z Jensem Meurerem jako reżyserem, a ja i moja siostra będziemy towarzyszyć mu w trasie ”.

Źródło obrazu, Specjalny nad morzem

podpis pod zdjęciem,

Sophie Duniam mówi, że początkowo była „sceptycznie nastawiona” do filmu, ale czuła, że ​​serce Jensa Moorera jest „we właściwym miejscu”.

Sophie mieszka teraz niedaleko Ipswich, ucząc tańca i jogi, podczas gdy jej siostra przeprowadziła się do Walii.

W międzyczasie ich rodzice sprzedali dom w Cromer wkrótce po pojawieniu się w filmie i teraz mieszkają w Hiszpanii.

„Widziałam ten film 10-15 razy i bardzo mi się podobał” — mówi Sophie. „Nie tylko dlatego, że to moja rodzina, moje życie i moje rodzinne miasto, ale dlatego, że jest to po prostu wspaniały dokument i pięknie przedstawia fakt, że wszyscy możemy mieszkać w małym miejscu, ale mieć różne opinie polityczne.

„Nie chodzi o politykę, ale oczywiście ma to podstawy i tak naprawdę chodzi o akceptację opinii wszystkich ludzi bez uprzedzeń i wytykania palcem”.

Film był jak dotąd pokazywany tylko w kilku kinach w Wielkiej Brytanii i często jest prezentowany przez Meurera i innych członków obsady lub Coreę Eastwood.

Sophie ma nadzieję, że film będzie oglądany dalej, ponieważ raporty sugerują, że spisał się tak dobrze Ojczyzna Meurera.

„Myślę, że wielu Niemców uważa nas za bardzo zabawnych Brytyjczyków” — mówi. „Rozrywka rozrywkowa to brytyjska kultura klasy robotniczej i myślę, że są nią bardzo zafascynowani, zwłaszcza ludzie, którzy oglądają filmy artystyczne – bardziej popularni widzowie uznają je za trochę dziwne i dziwaczne.

„Byłem tam wiele razy i wiem, że zdecydowanie nie mają czegoś takiego – więc muszą być jak:„ Wow, czy to naprawdę nadal się dzieje? To jest bardzo dziwne „.

„To nie ich sprawa”.