Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sir Elton John kończy swoją epicką, pożegnalną trasę koncertową po Szwecji, składającą się z 330 koncertów

Sir Elton John kończy swoją epicką, pożegnalną trasę koncertową po Szwecji, składającą się z 330 koncertów

Sir Elton John zabrał fanów na prawdziwie emocjonalną przejażdżkę swoim ostatnim koncertem w Szwecji (Zdjęcie: PA)

Sir Elton John wygłosił poruszające przemówienie do tłumu, kończąc ostatni koncert swojej pożegnalnej trasy.

Po łzawym wykonaniu Your Song i przed swoim najnowszym utworem Goodbye Yellow Brick Road, powiedział do wielotysięcznej publiczności: „Ostatnia piosenka i kończymy ją w pięknym Sztokholmie w Szwecji. Mój pierwszy (wystawa) odbył się w Szwecji 7 lipca 1971 roku, czyli mniej więcej 52 lata temu do dnia dzisiejszego.

Podziękował swoim fanom, którzy widzieli go dziesiątki, a nawet setki razy, dodając: „Nie macie pojęcia, jakie to dla mnie ważne”.

„Miałem najwspanialszą karierę” — powiedział, zastanawiając się nad swoim życiem. 52 lata czystej radości grania muzyki Jakie miałem szczęście grając muzykę? Ale nie siedziałbym tu bez ciebie. Kupiłeś single, albumy, płyty, a co najważniejsze, kupiłeś bilety na koncerty i wiesz, jak kocham grać na żywo.

Granie dla was było moją kołem ratunkowym i byliście absolutnie niesamowici – dziękuję. Nigdy was nie zapomnę. Zagrałem tyle koncertów, jak mogłem zapomnieć? Jesteś w mojej głowie, sercu i duszy i bardzo Ci dziękuję.

Potwierdził, że „nigdy więcej nie będzie koncertował”, ale ujawnił, że w pewnym momencie w przyszłości może zrobić „jednorazową rzecz” – dodając, że będzie „mile stąd”.

Twój twórca hitów pojawił się na scenie w olśniewającej marynarce i swoich charakterystycznych okularach przeciwsłonecznych (Zdjęcie: PA)

Cały koncert był od początku do końca szaloną przejażdżką emocji, a Sir Elton rozpoczął wszystko, mówiąc publiczności, że „lepiej zróbcie z tego dobry koncert”.

76-letnia gwiazda muzyki podróżuje po świecie, by wystąpić na swoim koncercie Farewell Yellow Brick Road od 2018 roku, a jego drugi wieczór w Tele2 Arena w Sztokholmie w sobotę ostatecznie zakończył 330 koncertów.

W oszałamiającym stylu vintage wokalista The Rocket Man włożył czarną marynarkę z kolorowymi wykończeniami klap, gdy wyszedł na scenę, aby otworzyć swój przebój Bennie And The Jets, który po raz pierwszy pojawił się na Goodbye Yellow Brick Road w 1973 roku.

READ  Aktor Phil Davis rezygnuje z członkostwa w BAFTA z powodu „żenującego kłamstwa” podczas ceremonii rozdania nagród filmowych | Bafty 2023

Po porywającym występie wolności Filadelfii rozwścieczył publiczność, machając i mówiąc: „Dobry wieczór, Sztokholmie”. Cóż, to znaczy.

’Otóż to. Tak się cieszę, że jestem w Szwecji iw tym pięknym kraju… Lepiej zróbmy z tego dobry koncert. oto jesteśmy.

Farewell Yellow Brick Road koncertuje od 2018 roku i ma na swoim koncie ponad 300 koncertów (fot. PA)

Potem włamał się do I Guess That’s Why They Call It The Blues.

Weteran muzyki zadedykował następny utwór ze swojej setlisty — piosenkę z pogranicza — zmarłej Arethie Franklin.

Przypomniał fanom, że kiedy jego drugi album zatytułowany został wydany w 1970 roku, on i jego partner w pisaniu piosenek, Bernie Taupin, „nie mogli uwierzyć w nasze szczęście”, kiedy wykonała cover utworu.

Sir Elton powiedział, że poszedł się spotkać i nagrać piosenkarkę soulową, a ona nalegała na występ dla jego AIDS Foundation sześć miesięcy przed śmiercią w 2018 roku, pomimo swojej choroby.

Po przejmującej anegdocie zadedykował piosenkę „spuściźnie Królowej Soulu”.

Następnie wykonał żywiołowo swój przebój Tiny Dancer, Have Mercy On The Criminal i swój klasyczny Rocket Man – piosenkę, która dała nazwę jego autobiografii, z Taronem Egertonem w roli wokalisty.

Emocje były dziś silne, a Sir Elton okrzyknął swoją płytę „Captain Fantastic And The Brown Dirt Cowboy” z 1975 roku „jednym z jego ulubionych albumów”, zanim zagrał jeden ze swoich singli – „Someone Saved My Life Tonight”.

Następnie przeszedł do wersji na żywo swojej piosenki Levon , która została wydana na jego albumie Madman Across The Water z 1971 roku .

Kiedy uderzał w struny w swoim sentymentalnym utworze Candle In The Wind, na dużym ekranie za piosenkarzem wyświetlały się filmy przedstawiające aktorkę grającą Marilyn Monroe.

Sir Elton wykonał piosenkę na pogrzebie Diany, księżnej Walii w 1997 roku – dostosowując tekst tak, aby odzwierciedlał jej życie.

READ  Wiadomości Juliana Sandsa: Zaginiony aktor nie został odnaleziony, a zespoły poszukiwawcze dziękują rodzinie
Gwiazda nagrodzonej Grammy wystąpiła ponad 4000 razy od rozpoczęcia swojej pierwszej trasy koncertowej w latach 70. (fot. PA)

Udowadniając, że budżet tej trasy jest poważny, Sir Elton nadal tworzył dramatyczną atmosferę na stadionie, gdy scena była zalana suchym lodem, podczas gdy dźwięki i obrazy burzy były odtwarzane na dużych ekranach, aby dać mu czas na zmianę kostiumu.

Wrócił w białej marynarce z diamentami na klapach i jasnoniebieskiej parze swoich charakterystycznych okularów przeciwsłonecznych.

Kiedy usiadł za swoim pianinem, wkroczył na scenę i dołączył do swojego zespołu na instrumentalną przerywnik, po czym przeszedł do Love Lies Bleeding.

Oczywiście znalazł czas, aby podziękować swojemu zespołowi i ekipie, dedykując im i swojej rodzinie swój przebój „Don’t Let the Sun Go Down on Me”.

Powiedział publiczności w Sztokholmie, że po zakończeniu swoich koncertów „odejdzie na chwilę, ale chcę oddać hołd tym muzykom, ponieważ byli świetni”.

Podziękował swojemu zespołowi i załodze w szczerym przemówieniu (Zdjęcie: PA)

Sir Elton życzył im i personelowi, z których niektórzy byli z nim od ponad 40 lat, „wielkiego wypoczynku”.

„Życzę wam dużo miłości, mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce, tak bardzo was kocham” – dodał.

Ujawnił również, że miał ludzi z całego świata, takich jak Anglia, Australia i Stany Zjednoczone, aby się z nim pożegnać, w tym członków rodziny zarówno jego mamy, jak i taty.

Trasa koncertowa gwiazdy została wstrzymana w różnych momentach z powodu pandemii, występy w Europie i Wielkiej Brytanii musiały zostać przełożone z powodu kontuzji biodra weterana po upadku w 2021 roku.

Jego występ w Sztokholmie oznaczał koniec kariery koncertowej Sir Eltona po prawie 50 latach w trasie, która obejmowała ponad 4000 koncertów w ponad 80 krajach od rozpoczęcia jego pierwszej trasy koncertowej w 1970 roku.

Jest to również jedna z najbardziej dochodowych tras koncertowych, odkąd zaczęły się rekordy, a Billboard zgłosił ją jako pierwszą, która wygenerowała 900 milionów dolarów (701 milionów funtów) ze sprzedaży biletów, a Sir Elton powiedział, że obejrzało ją ponad sześć milionów ludzi.

READ  Oferta Lawrence'a Foxa o rozprawę przed ławą przysięgłych w Sądzie Najwyższym w bitwie o zniesławienie „pedofilem” kończy się niepowodzeniem
Ma nadzieję spędzić więcej czasu z mężem Davidem Furnishem i ich dziećmi teraz poza trasą (Zdjęcie: Michael Kovac/Getty Images dla EJAF)
Ostatni w historii koncert następuje po legendarnym występie Sir Eltona na Glastonbury, który pobił rekordy oglądalności (zdjęcie: Kate Green/Getty Images)

Ogłaszając koniec swojej trasy pięć lat temu, Sir Elton powiedział, że jego „priorytety się zmieniły”, dodając, że dwaj synowie jego i męża Davida Furnisha, Elijah i Zachary, zmienili ich życie.

Przysiągł, że nie zrobi „Cher”, dodając: „To już koniec”.

Oczekuje się, że legendarny artysta nagrywający będzie kontynuował tworzenie muzyki po wydaniu w 2022 roku swojej współpracy z Duą Lipą, Steviem Wonderem, Britney Spears i Edem Sheeranem w ramach swoich wydawnictw The Lockdown Sessions.

Sir Elton, pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, brał także udział w musicalu Billy Elliot, Gnomeo i Julia, Król Lew, a ostatnio Rocketman.

Czy masz historię?

Jeśli masz historię, film lub zdjęcia celebrytów, skontaktuj się z zespołem rozrywki Metro.co.uk, wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected], dzwoniąc pod numer 020 3615 2145 lub odwiedzając stronę przesyłania materiałów — Uwielbiam cię słyszeć.

WIĘCEJ: Lee Ryan z Blue został ranny po „zaatakowaniu przez pasażera płci męskiej” podczas lotu do Turcji

WIĘCEJ: Dame Joan Collins, lat 90, „zaskoczona”, że ludzie zakładają, że jest wystarczająco bogata, by przestać pracować