Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spadkobierca Elvisa Presleya, Riley Keough, stara się chronić Graceland przed sprzedażą |  Elvis Presley

Spadkobierca Elvisa Presleya, Riley Keough, stara się chronić Graceland przed sprzedażą | Elvis Presley

Aktorka Riley Keough, wnuczka Elvisa Presleya i spadkobierczyni jego majątku, złożyła skargę prawną przeciwko prywatnej firmie inwestycyjnej, utrzymując, że próbuje ona „bezprawnie” sprzedać dom Presleya w Graceland.

Matka Keougha, Lisa Marie Presley, zmarła w styczniu 2023 roku w wieku 54 lat. ) pożyczki należnej spółce i użył Graceland jako zabezpieczenia.

15 maja Keough złożył skargę do sądu w Tennessee, zarzucając, że twierdzenia Nosaniego są „oszukańcze”. Lisa Marie Presley nigdy nie pożyczyła żadnych pieniędzy od Naussany Investments i nigdy nie przekazała Naussany Investments aktu powierniczego. W skardze zarzucono również, że dokumenty „mające na celu udowodnienie takiej pożyczki… są ​​fałszywe”.

W dokumentach Keougha jako oskarżonego wymienia się Kurta Nosaniego, twierdząc, że „wysyłał on prawnikom Keougha liczne e-maile z prośbą o odzyskanie rzekomego długu w wysokości 3,8 miliona dolarów i grożeniem przeprowadzeniem pozasądowej sprzedaży Graceland”. Nosani Powiedział NBC News Odszedł z firmy w 2015 roku i nie powinien być wymieniany w pozwie.

19 maja w lokalnych mediach opublikowano ogłoszenie, w którym stwierdzono, że 23 maja Graceland zostanie sprzedana na aukcji w sądzie hrabstwa Shelby w Memphis.

Według prawnika Keougha 20 maja sędzia wydał tymczasowy zakaz zbliżania się. Rozprawa w tej sprawie odbędzie się dzień przed proponowaną sprzedażą.

Położony na terenie o powierzchni 14 akrów Graceland został zakupiony przez Elvisa Presleya w 1957 r. i mieszkał tam aż do jego śmierci w jego domu w 1977 r. Od tego czasu okazała rezydencja stała się centralną częścią legendy Presleya i służy jako muzeum, które przyciąga około 600 000 zwiedzających. gości rocznie.

Oprócz prowadzenia fundacji Promenade Trust, która zarządza majątkiem Graceland, Keough jest odnoszącą sukcesy aktorką, która w 2023 r. była nominowana do Złotego Globu i nagrody Emmy za główną rolę w filmie Daisy Jones & the Six. Wystąpiła także w takich filmach jak Mad Max: Na drodze gniewu, American Honey, Under the Silver Lake i Zola.

READ  Doświadczenie Depp v Heard: waży markę kosmetyków do makijażu po przytoczeniu jej produktu jako dowodu