Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Słynny automat perkusyjny LM-1 Rogera Lane’a został wskrzeszony przez Joe Bretta jako Luma1

Słynny automat perkusyjny LM-1 Rogera Lane’a został wskrzeszony przez Joe Bretta jako Luma1

Często okrzyknięty jednym z najbardziej legendarnych automatów perkusyjnych w historii przemysłu muzycznego, wyprodukowany przez Rogera Lane’a LM-1 wkrótce powróci w postaci Luma1.

Luma-1 jest opisywany jako oryginalny remake słynnego LM-1 autorstwa Joe Bretta, dyrektora generalnego Afero z Doliny Krzemowej.

Zaprojektowany za zgodą Lin, Luma-1 całkowicie odtwarza oryginalny projekt LM-1 – wykorzystuje tę samą ścieżkę audio (stare przetworniki cyfrowo-analogowe i filtry), obsługuje niezmodyfikowane oprogramowanie LM-1 i dodaje nowoczesny koprocesor, aby dodać wysoce pożądane funkcje, takie jak głosy, pliki do pobrania, łączność USB, MIDI i inne.

Według strony projektu na Instagramie Luma-1 zostanie w całości wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych, łącznie z obudową, płytką drukowaną i montażem komponentów. Kolekcje dla entuzjastów majsterkowania zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku.

Niewielka partia wstępnie zmontowanych jednostek jest już dostępna w przedsprzedaży, a cena docelowa wynosi 4995 dolarów (tyle samo co oryginał). Wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane w kolejności ich otrzymania (kto pierwszy, ten lepszy) i dostarczone w tym roku.

O projekcie Lin mówi na swojej stronie strona internetowa: „Kilka lat temu przyjaciel [Joe Britt] Daje mu stary automat perkusyjny LM-1. Lubił się nim bawić, ale żałował, że nie ma dodatkowych funkcji, takich jak ładowanie alternatywnych wokali z plików oraz pokrętła wysokości i panoramy na panelu przednim. Postanowił więc stworzyć własny, ulepszony LM-1.

Dodaje: „Myślę, że to bardzo fajne, że moi przyjaciele Joe, Andre i Devin tchnęli nowe życie w LM-1, odtwarzając oryginalny obwód, dźwięk i synchronizację, dodając jednocześnie kilka przydatnych, nowoczesnych funkcji”.

„Ci goście pracują w tym biznesie wyłącznie z pasji i są znacznie lepszymi inżynierami ode mnie, więc jestem zaszczycony, że podejmują się tego projektu. To całkowicie ich projekt, ale utrzymuję z nimi kontakt i trochę im pomagam droga.

Pierwotnie wydany w 1980 roku, automat perkusyjny LM-1 szybko stał się podstawą muzyki pop z lat 80., pojawiając się na nagraniach takich legend muzyki, jak Gary Newman, Michael Jackson, a zwłaszcza Prince.

READ  iOS 16.3 Beta 2 pomaga testerom znaleźć parking i nie tylko

Dowiedz się więcej lub zamów w przedsprzedaży polecaną powtórkę Luma1 Strona na Instagramie.

Otrzymuj najnowsze wiadomości, recenzje i samouczki prosto na swoją skrzynkę odbiorczą.

Brać udział