Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sir John Key Dulupes chwali Chiny w chińskich mediach państwowych

Jason Young, dyrektor Centrum Badań Współczesnych Chin w Nowej Zelandii na Uniwersytecie Wiktorii, powiedział Newshubowi Sir Johnowi, że komentarze Sir Johna były „piękną wanilią” i „klasycznym tematem rozmów chińskiego rządu”.

„Oparte na [his comments]Zakładamy, że John Key wspiera to, co robią i chce wnieść swój wkład albo dlatego, że bardzo wspierał rozwój Chin przez ostatnie 10 lat… a może widzi to, jak wielu polityków, gdy był premierem, a nawet wcześniej że jest to sposób na utrzymanie stosunków w Chinach”.

Chociaż Sir John mógł komentować każdą organizację, jaką chciał, Young powiedział: „zauważalne jest, że niewiele innych byłych premierów z liberalnych demokracji wniosło swój wkład”.

„Dzieje się tak, ponieważ większość ludzi wie i rozumie, jak działa Global Times, a jego zadaniem jest promowanie na świecie chińskiej powieści o Chinach” – powiedział.

Powiedział, że redaktorzy Global Times od początku znali historię, której chcieli, a następnie znaleźliby międzynarodowe postacie, które poparłyby ich poglądy.

Young powiedział, że wątpi, by sir John wiedział, w jaki sposób zostaną wykorzystane jego komentarze, ale były to „wszystkie rzeczy, których Global Times chce”, aby przedstawić Chiny w modnym świetle.

W 2019 r. inna była premier Nowej Zelandii Jenny Shipley, SPomogło jej to, że nie napisała opinii chwalącej Chiny które pojawiły się w państwie państwowym Dziennik Ludowy Gazeta z sygnaturą. Powiedziała, że ​​zostały one oparte na komentarzach, które poczyniła w wywiadzie.

Sir John powiedział Newsshopowi, że jego cytaty w artykule opublikowanym w poniedziałek były „dokładne”.

„Ale jak możesz sobie wyobrazić, był to długi i obszerny wywiad, to właśnie oni zdecydowali się z nich skorzystać” – powiedział.

Sir John przemówił W zeszłym miesiącu z dwiema australijskimi gazetamiPowiedział, że nie uważa Chin za „agresora” i ostrzegł, że Nowa Zelandia musi bardzo uważnie przemyśleć „o tym, co mówi o tym kraju”.

READ  Willy Abiata dzieli się „pięknymi” wspomnieniami o królowej

Były premier Dokonał wielu interwencjiWiadomości z ostatnich lat dotyczą uzależnienia gospodarki Nowej Zelandii od Pekinu.

Od czasu ustąpienia ze stanowiska premiera sir John odbył osobistą podróż do Chin, aby spotkać się z Xi. Były premierco później? RNZ, prezydent Chin uważa go za przyjaciela i wysyła mu kartki świąteczne.