Silver Fern zostaje upokorzony rozwojem angielskiej drużyny

Zespół Silver Ferns był zszokowany dzisiejszym popołudniowym rozwojem drużyny Anglii w Christchurch, w którym przegrał jednym golem.

Nowej Zelandii nie udało się poprawić formy na Pucharze Świata w Netballu, przegrywając z Anglią 55:54 w inauguracyjnym teście Tiny Jamieson Cup w Christchurch.

Niedoświadczony zespół Anglii, w którym po raz pierwszy wystąpiło siedmiu zawodników, imponował w ataku.

Połączenie strzeleckie Sashy Glasgow i Sophie Drakeford-Lewis zrobiło na nim wrażenie, dzięki czemu bramka Silver Ferns sprawiła, że ​​Kelly Jury już na początku meczu siedziała na ławce rezerwowych.

W meczu z Nową Zelandią doszło do wielu błędów, gdyż popełniono 17 niewymuszonych błędów.

Odwiedzająca reprezentacja Anglii została ostro skrytykowana przez Netball New Zealand. Kiedy na początku miesiąca ogłoszono skład zespołu, dyrektor naczelna Jenny Wylie określiła go jako „rozczarowujący” i „brak szacunku”.

Po meczu Halima Adiu, wicekapitan reprezentacji Anglii, stwierdziła, że ​​jej zespół nie zwracał uwagi na negatywne komentarze.

„To był tylko hałas w tle. Tak naprawdę nie przejmujemy się tym, interesuje nas to, co było w naszej bańce. Ludzie mogą mieć swoje opinie na temat tego, co myślą o zespole, ale to, co my myślimy o sobie, jest ważniejsze”. coś.”

Goście dominowali przez pierwsze trzy kwarty.

Srebrne Paprocie wróciły na boisko w ostatniej kwarcie, choć Róże zachowały spokój i zebrały siły, aby zapewnić sobie jednobramkowe zwycięstwo.

Kapitan drużyny Silver Ferns, Ameliaran Ekenasio, powiedziała, że ​​jest zmęczona udzielaniem wywiadów jako przegrywający kapitan.

„Naprawdę myślę, że zrobiliśmy to sami, energia, którą wnieśliśmy w ostatnim kwartale, to w 100% energia. Musimy przynieść [that] Od początku.

„Nie jestem pewien, dlaczego to przegraliśmy, dziewczyny to takie żywe króliczki. Mamy więcej do zaoferowania i musimy to zrobić w następnym meczu, nie możemy stawiać się w takiej sytuacji. Jesteśmy sami w sobie najgorsi wrogowie.”

READ  Geronimo! Manchester United przegrał 11-10 w rzutach karnych z Villarreal

Drugi mecz tej serii zostanie rozegrany w środę w Te Rauparaha Arena w Porirua.