Geronimo! Manchester United przegrał 11-10 w rzutach karnych z Villarreal

Bramkarz Villarrealu Geronimo Roli zdecydował się na rzut karny w maratonie, zmieniając swój rzut karny, a następnie oszczędzając jedno kopnięcie swojego odpowiednika Davida De Gea, gdy Hiszpania pokonała Manchester United 11-10 w rzutach karnych w czwartek (NZT), aby wygrać finał Ligi Europy.

Po remisie 1: 1 po dogrywce, wszystkich 10 zawodników z pola obu drużyn wykonało rzuty karne – pozostawiając dwóm bramkarzom zajęcie 11. miejsca.

Rolly posłał rzut karny w górny róg, ale De Gea nie miał siły i został zablokowany przez bramkarza Villarreal.

Bramkarz Villarreal Geronimo Roli świętował po zablokowaniu rzutu karnego przez bramkarza Manchesteru United Davida De Geę.

Adam Warzawa / AP

Kiedy Rowley leżał na trawie po tym, jak został zablokowany, cała drużyna pobiegła i runęła na argentyńskiego bramkarza. Zaskakujące było, że Villarreal – drużyna z blisko 50-tysięcznego miasta – zasmakowała pierwszego dużego tytułu w 98-letniej historii klubu, pokonując jednego z europejskich gigantów piłkarskich.

Zapewnił również zyskowne miejsce w Lidze Mistrzów UEFA na następny sezon, zamiast grać w nowej trzeciej lidze Ligi Mistrzów UEFA po tym, jak Villarreal zajął dopiero siódme miejsce w La Liga. To powstrzymało Anglię przed dwoma głównymi mistrzostwami Europy, zanim Chelsea i Manchester City zagrają w niedzielnym finale Ligi Mistrzów.

– To naprawdę dobre uczucie – powiedział pomocnik Villarreal Francis Coquelin. – Kiedy dojdziesz do końca, zwycięzca bierze wszystko. Było ciężko, mieliśmy ciężki mecz. Manchester wywierał na nas dużą presję, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Dla trenera Villarreal, Unai Emery’ego, był to jego czwarty rekord w Lidze Europejskiej i po tym, jak w zeszłym sezonie został wyrzucony z drużyny Arsenalu, zdołał odrobić straty. Emery został wysoko podniesiony przez swoich graczy, zanim otrzymali medale. Zdobył trzy tytuły mistrzowskie w Lidze Europejskiej z rzędu z Sevillą od 2014 do 2016 roku i przegrał finał 2019 z Arsenalem na rzecz Chelsea.

READ  Gwiazda NBA została odesłana do domu po uderzeniu pięścią w kolegę z drużyny w trakcie meczu

„Ciężko pracowaliśmy w tym sezonie i myślę, że zasługujemy na zwycięstwo i zrobienie czegoś ważnego” – powiedział Emery. „Będziemy cieszyć się każdą chwilą, ale przede wszystkim będziemy przygotowywać się do przyszłego sezonu w Lidze Mistrzów i mamy taką możliwość z bardzo dużymi zespołami.”

Zwycięstwo Villarreala zapewniło również, że United po raz czwarty z rzędu udał się bez tytułu po raz pierwszy od lat 80., a trener Ole Gunnar Solskjaer wciąż szukał swojego pierwszego tytułu. Ostatnim trofeum United była Liga Europejska w 2017 roku.

Piłkarze Villarreal reagują podczas rzutów karnych w meczu finałowym Europejskiej Ligi Piłki Nożnej pomiędzy Manchesterem United a Villarreal w Gdańsku.

Alexandra Szmegel / AP

„To dla ciebie piłka nożna. Czasami decyduje się o jednym rzucie i na tym polega różnica między wygraną a przegraną” – powiedział Solskjaer BTS Sports. „Nie powinieneś smakować tego uczucia, ale posmakuj tego uczucia i upewnij się, że nigdy więcej go nie dostaniesz”.

Rzuty karne w maratonie były bardziej ekscytujące niż pełne 120 minut meczu.

United zdominowało wczesne posiadanie piłki, ale Villarreal dokonał przełomu. Gerrard Moreno pokonał Victora Lindelofa z rzutu wolnego w 29. minucie i był zdenerwowany, gdy Daniel Perego dośrodkował obok De Gea przeciwko bramce United.

United wyrównał własną bramkę z rzutu wolnego, kiedy Edinson Cavani uderzył szybciej po tym, jak niski strzał Marcusa Rashforda odbił się po rzucie rożnym. Recenzja wideo orzekła, że ​​napastnik Urugwaju strzelił szóstego gola w tym sezonie w Lidze Europejskiej, wszystkie w ostatnich czterech meczach.

United mógł wkrótce zdobyć sekundę, gdyby nie strzał Rashforda, który zmierzył się łeb w łeb z bramkarzem Geronimo Rulli. Kolejna okazja została zmarnowana, gdy Torres odwołał uderzenie głową Kavaniego.

Raul Albiol, zawodnik Villarreal, świętuje po strzeleniu rzutu karnego.

Michael Sun / AP

Gdy mecz przeszedł do dogrywki, nadzieje na powtórzenie zwycięstwa United z Bayernem Monachium 2: 1 22 lata po finale Ligi Mistrzów słabły. Villarreal wydawał się być najświeższym zespołem w dogrywce, ponieważ Solskjaer – rezerwowy mistrz z 1999 roku – przerwał wszystkie zmiany z wyjątkiem jednej do drugiej połowy dogrywki.

READ  Novak Djokovic pokonuje Nicka Kyrgios i wygrywa swój siódmy tytuł Wimbledonu

Solshire sprowadził do rzutów karnych dwóch specjalistów od rzutów karnych, Juana Mata i Alexa Tillisa. Obaj strzelili, ale to niewiele znaczy po perfekcyjnym rzucie karnym 11 na 11 zawodników Villarreala.

Rowley był bliski uratowania dwóch wcześniejszych rzutów karnych, w tym Luke’a Shawa kopniaka w swoją wyciągniętą rękę. Wydawało się, że De Gea próbował gier umysłowych. Zbliżył się do niektórych przeciwników, aby z nimi porozmawiać, gdy przygotowywali się do strzału, a Pau Torres, dziesiąty w Villarreal, musiał czekać, kiedy zboczył z linii bocznej.

Ale w końcu to De Gea musiał wrócić do swoich kolegów z drużyny, aby złożyć kondolencje po jego stracie.