Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Siedem dekad przed pojawieniem się dowodów list Alberta Einsteina omawia związek między fizyką a biologią

analizowanie: Od zarania ery elektroniki badaczom nigdy nie było łatwiej zaręczyć się Ogół społeczeństwa – dostęp do cennych zasobów w innym przypadku niedostępny

Doskonale ilustruje to nasza strona internetowa Najnowsza wersja, Jak przedstawiamy nieznany wcześniej list napisany w 1949 roku przez Alberta Einsteina. W nim urodzony w Niemczech matematyk i fizyk omawia pszczoły i ptaki oraz czy podstawy nowej fizyki mogą wynikać z badania zmysłów zwierząt.

Po raz pierwszy zetknęliśmy się z nią w 2019 roku, po tym, jak Judith Davis – emerytka mieszkająca w Wielkiej Brytanii – przeczytała artykuł, który opublikowaliśmy o matematyce. Możliwości pszczół. Skontaktowała się z nami, aby podzielić się z nami 72-letnim listem, który Einstein skierował do jej zmarłego męża Glenna Daviesa. Spędziliśmy rok na badaniu cennego dokumentu.

Czytaj więcej:
* „Przesłanie Boga” Einsteina zostało sprzedane za 4,2 miliona dolarów
* Einstein był rasistą? Jego dzienniki z podróży zawierają przerażające obelgi
* Wzór Einsteina na szczęście kosztuje 1,9 miliona dolarów nowozelandzkich
* Komputer kwantowy jest możliwy za 10 lat
* Główna cząstka została wykryta przez pomyłkę
* Czy Albert Einstein był naprawdę złym uczniem, który oblał matematykę?

Ważne spotkanie

Einstein był oprócz bycia jednym z największych myślicieli XX wieku Wspaniała komunikacja. Jego wyobraźnia pomogła ukształtować wiele technologii, które definiują dzisiejszą erę informacji. Na przykład teoria Einsteina Ogólna teoria względności Ogromna struktura rządzi wszechświatem, co z kolei umożliwia wprowadzanie poprawek do GPS używanego w naszych smartfonach.

W 1921 roku był to Einstein Zdobył Nagrodę Nobla Za badanie „efektu fotoelektrycznego”. Efekt ten opisuje, w jaki sposób światło może usuwać elektrony z atomów – zasada, która obecnie wspiera pracę ogniw słonecznych.

W 1933 roku Einstein opuścił Niemcy, aby podjąć pracę na Uniwersytecie Princeton w Stanach Zjednoczonych. To tutaj, w kwietniu 1949 roku, spotkał naukowca Carl von Frisch Na wykładzie.

READ  Kobieta z Wirginii była smutna. Lekarz przepisał jej kota.

Von Frisch odwiedził Princeton, aby przedstawić swoje nowe badania nad tym, jak pszczoły miodne mogą skuteczniej nawigować Korzystanie z polaryzacji Z nieba padały lekkie wzory. Skorzystaj z tych informacji, aby pomóc teraz przetłumaczyć sławę pszczół Język tańcaI w końcu to dostał Zdobył Nagrodę Nobla.

Następnego dnia przyszedł Einstein Wykład von Frisch został udostępniony dwóm badaczom na prywatnym spotkaniu. Chociaż to spotkanie nie zostało formalnie udokumentowane, niedawno odkryty list od Einsteina dostarcza pewnych spostrzeżeń na temat tego, co mogło zostać omówione.

Zachowanie zwierząt z punktu widzenia fizyka

Podejrzewamy, że list Einsteina jest odpowiedzią na zapytanie, które otrzymał od Glenna Daviesa. W 1942 roku, gdy szalała II wojna światowa, Davis wstąpił do brytyjskiej Royal Navy. Przeszkolony jako inżynier i badacz w takich dziedzinach, jak nowe wykorzystanie radaru do wykrywania statków i samolotów. Ta nowa technologia była wówczas utrzymywana w tajemnicy.

Zupełnym przypadkiem Bio sonar Czujnik był Dowiedz się u nietoperzy Jednocześnie uświadamianie ludziom, że zwierzęta mogą mieć zmysły inne niż ludzkie. Chociaż wydaje się, że jakakolwiek wcześniejsza korespondencja Davisa do Einsteina zaginęła, interesowało nas, co mogło skłonić go do napisania do słynnego fizyka.

Zaczęliśmy więc przeszukiwać internetowe archiwa w poszukiwaniu wiadomości opublikowanych w Anglii w 1949 roku. Dzięki naszym badaniom odkryliśmy, że wyniki von Frischa dotyczące nawigacji pszczół były rzeczywiście Wielkie wieści W lipcu tego roku została ona nawet pokryta Stróż Gazeta w Londynie.

W wiadomościach szczegółowo omówiono, w jaki sposób pszczoły używają światła spolaryzowanego do nawigacji. W związku z tym uważamy, że to właśnie zmotywowało Davisa do napisania do Einsteina. Jest również możliwe, że w pierwszym liście Davisa do Einsteina wyraźnie wspomniano o Bees i von Fresh, na co Einstein odpowiedział: „Doskonale zdaję sobie sprawę z imponujących dochodzeń Mistrza przeciwko Freshowi”.

READ  COP26: Obama wnosi nadzieję i realizm na szczyt klimatyczny

Wydaje się, że poglądy von Frischa dotyczące percepcji pszczół pozostały w ideach Einsteina od czasu, gdy drogi dwóch naukowców skrzyżowały się w Princeton sześć miesięcy temu.

W swoim liście do Davisa Einstein zasugerował również, że aby pszczoły poszerzyły naszą wiedzę z zakresu fizyki, należy obserwować nowe typy zachowań. Co ciekawe, z jego pism jasno wynika, że ​​Einstein przewidział nowe odkrycia, które mogą pochodzić z badania zachowań zwierząt.

Einstein napisał:

„Uważa się, że badanie zachowania ptaków wędrownych i gołębi pocztowych może pewnego dnia doprowadzić do zrozumienia niektórych procesów fizycznych, które nie są jeszcze znane”.

Pomysły Einsteina znów wydają się poprawne

Teraz, ponad 70 lat od wysłania przez Einsteina listu, badania już ujawniają tajemnice Jak ptaki wędrowne Nawiguj w locie na tysiące kilometrów Przyjazd do określonego miejsca docelowego.

W 2008 roku badania drozda wyposażonego w nadajniki radiowe po raz pierwszy wykazały, że to jest to Wykorzystanie ptaków Forma kompasu magnetycznego jako niezbędnego przewodnika podczas lotu.

Jedna teoria na temat pochodzenia Zmysł magnetyczny u ptaków Jest używany Splątanie stochastyczne i kwantowe. Obie te koncepcje fizyczne zostały po raz pierwszy zaproponowane przez Einsteina. Ale chociaż Einstein był jednym z twórców fizyki kwantowej, nie czuł się komfortowo z jej konsekwencjami.

Słynie z tego, że „Bóg nie gra w kości” człowiek ogłaszającyAby wyrazić swój sprzeciw wobec przypadkowości, która leży u podstaw mechaniki kwantowej.

Nieskończenie 1935 papierEinstein i współautorzy Boris Podolsky i Nathan Rosen przedstawili koncepcję splątania kwantowego. Co ciekawe, został on przedstawiony jako konceptualna porażka mechaniki kwantowej, a nie jako jedna z definiujących ją centralnych części, jak to teraz rozumiemy.

Być może paradoksalnie jest to jedna z wiodących teorii na temat pochodzenia Zmysł magnetyczny u ptaków Jest używany Splątanie stochastyczne i kwantowe. Teoria ta proponuje nawet radykalne interakcje chemiczne w Kryptochromy – Białka sygnalizacyjne występujące w niektórych roślinach i zwierzętach – są pod wpływem pola magnetycznego Ziemi, a tym samym stanowią podstawę biologicznego kompasu magnetycznego dla ptaków.

READ  Opóźniona droga do obywatelstwa dla pracowników służby zdrowia na Fidżi

Chociaż Einstein nie zgadzał się ze splątaniem, jego chęć spekulacji na temat tego, w jaki sposób nauczyliśmy się nowych rzeczy z percepcji zwierząt, wskazuje, że byłby zadowolony z tego, jak nowe badania nad migracją ptaków przesuwają granice naszego rozumienia fizyki.

Rzeczywiście, list Einsteina do Davisa jest świadectwem jego otwartości na nowe możliwości pola fizyki obserwowane w przyrodzie. Po raz kolejny pokazuje, jak świadome jest to, co można odkryć, patrząc na świat z innej perspektywy.

Adrian Dyer Jest profesorem nadzwyczajnym w Uniwersytet RMIT; Andrew Grintree Jest profesorem fizyki kwantowej i przyszłym członkiem Australian Research Council at Uniwersytet RMIT, I Jair Garcia Jest badaczem w Uniwersytet RMIT

Ten artykuł został opublikowany ponownie z Rozmowa Na licencji Creative Commons. Przeczytać Oryginalny artykuł.