Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sfrustrowani Teksańczycy wezwali do ograniczenia gotowania i sprzątania, aby zmniejszyć zmęczenie sieci Teksas

Z temperaturami rosnącymi do niezwykle wysokich poziomów w poprzek Teksas W tym tygodniu obywatele mają zużywać mniej energii na podstawowe potrzeby, takie jak gotowanie i pranie ubrań, aby odciążyć stanową sieć energetyczną, która zmaga się z wytwarzaniem wystarczającej ilości energii elektrycznej, aby poradzić sobie z rosnącymi temperaturami.

Ten ruch przywołuje wspomnienia wielu Teksańczyków z zimowych mrozów, które sparaliżowały znaczną część infrastruktury energetycznej stanu i wzbudziły obawy, że Teksas – i inne stany USA – nie są przygotowane do radzenia sobie z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, które towarzyszą globalnemu kryzysowi klimatycznemu. .

Organ zarządzający Texas Electricity Grid poprosił Teksas o ustawienie termostatów na 78 stopni Fahrenheita (25,5 stopnia Celsjusza) lub więcej, wyłączenie świateł i pomp basenowych oraz uniknięcie używania dużych urządzeń, takich jak piekarniki, pralki i suszarki.

To już drugi raz, kiedy Texas Electricity Reliability Council (IRCOT) wydała takie wezwanie do ochrony, od czasu zimowych burz w lutym, które pozostawiły ponad 4,8 miliona domów i firm bez zasilania na kilka dni. Kryzys został obwiniony za ponad 100 zgonów i 130 miliardów dolarów kosztów.

Oprócz przestojów w fabrykach, popyt rośnie w tym tygodniu, ponieważ miasta w Teksasie przewidują temperatury w latach 90. W poniedziałek kraj pobił rekord zapotrzebowania na energię elektryczną za czerwiec.

Lato jeszcze się oficjalnie nie zaczęło, a wczesne wezwania do ochrony przyrody rodzą pytania o to, co stanie się w nadchodzących miesiącach i latach, gdy globalna temperatura będzie nadal rosła.

„Zmierzamy w kierunku przyszłego klimatu, w którym prawdopodobnie wystąpią poważniejsze susze i silniejsze huragany, które obciążą system”, powiedział Dan Cohan, profesor inżynierii lądowej na Uniwersytecie Rice. „W tym tygodniu widzieliśmy, że sieć energetyczna w Teksasie jest ledwo przygotowana na upalną czerwcową pogodę, ale nie jest tak gorąca, jak może wzrosnąć w lipcu i sierpniu”.

READ  BMW i Vision Dee Concept zapowiada dramatyczne odrodzenie serii 3

Cohan mówi, że Ercot nie wyjaśnił, które elektrownie węglowe i gazowe uległy awarii i przyczyniają się do obciążania sieci, i dlaczego – może to dotyczyć konserwacji, napraw po lutowych awariach lub przygotowania do potencjalnego letniego popytu.

„Irkut pozostawił nas zdezorientowanych co do elektrowni węglowych i gazowych i dlaczego” – powiedział. „Z opóźnieniem przyznali, że było ponad dwa razy więcej elektrowni, niż się spodziewali, ale nie wyjaśniono, dlaczego tak się stało. Wielu z nas musi zgadywać”.

Sieć jest przygotowana do radzenia sobie tylko z jednym kryzysem na raz, ale problemy często się nakładają – na przykład, gdy jest zbyt gorąco, wiatry często nie wieją tak często, lub zapotrzebowanie jest wysokie, gdy elektrownie nie są podłączone.

„Musimy być na to przygotowani, nie tylko z powodu przypadkowej szansy, ale dlatego, że te wyzwania mogą być powiązane” – powiedział Cohan. „Często, gdy mamy do czynienia z ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi, mogą jednocześnie zwiększać podaż i popyt”.

Generowanie energii słonecznej gwałtownie rośnie w Teksasie, co w tym tygodniu uratowało uwagę reflektorów.

„Możemy być w trakcie dwuletniego zrywu wzrostu, który jest szybszy niż jakikolwiek kraj w dziedzinie wytwarzania energii słonecznej” – powiedział Cohan. „Mamy ponad pięciokrotnie więcej energii słonecznej, jaką mieliśmy kilka lat temu, i to sprawiło, że spędzaliśmy popołudnia, kiedy mieliśmy telefony, aby ją oszczędzać. Prawdopodobnie byłyby przerwy w dostawie energii, gdybyśmy nie mieli farm fotowoltaicznych online ”.

Jednak wciąż jest wiele do zrobienia: sieć musi być dostosowana do warunków pogodowych, transmisje rozciągają się z wietrznych i słonecznych obszarów do szybko rozwijających się miast, a sieć w Teksasie musi być zintegrowana z innymi stanami, mówi.

Na tegorocznej sesji legislacyjnej w Teksasie ustawodawcy przegłosowali szereg reform mających na celu ochronę stanu przed zaciemnieniem. Podczas ceremonii podpisania w zeszłym tygodniu gubernator Teksasu Greg Abbott powiedział, że „wszystko, co trzeba zrobić, zostało zrobione, aby naprawić sieć energetyczną w Teksasie”.

READ  Nevomo zbuduje najdłuższy w Europie ośrodek testowania pasywnego magnetycznego zawisu

Keri Baker, inżynier systemów budowlanych na University of Colorado Boulder, który bada sieci energetyczne, powiedział, że istnieje potrzeba lepszych systemów, aby przekonać konsumentów do zużywania mniejszej ilości energii, co jest znane jako reakcja na zapotrzebowanie.

„Jest rok 2021 i prosimy o odpowiedź za pośrednictwem Twittera” – mówi. „Nie możemy po prostu poprosić ludzi, aby nie używali piekarnika, ponieważ nie ma gwarancji, że ludzie będą uczestniczyć”.

Wiele osób nie wie, które urządzenia w ich domach zużywają najwięcej energii; Zwykle nie są to światła, ale systemy ogrzewania i chłodzenia oraz podgrzewacze wody. Mówi się, że płacenie ludziom za instalowanie inteligentnych liczników i inteligentnych termostatów pozwoliłoby zakładom energetycznym na tworzenie przerw w dostawie prądu, zamiast odcinać energię w całych częściach miasta.

Dodaje, że połączenie Teksasu z innymi stanami wydaje się łatwym rozwiązaniem, ale nie jest panaceum: kiedy pojawiają się fale upałów, które zwiększają popyt, uderzają one również w inne stany. „To bardziej skomplikowane niż po prostu podłączenie większej liczby linii energetycznych”.