Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sędzia po stronie Florydy mówi, że CDC nie może egzekwować zasad Covid dla statków wycieczkowych | Floryda

Sędzia federalny Floryda Piątek orzekł, że Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom nie mogą egzekwować zasad Covid-19 dla statków wycieczkowych w stanie po 18 lipca.

Republikański gubernator Florydy Ron DeSantis, który w kwietniu pozwał CDC w związku z przepisami dotyczącymi statków wycieczkowych, nazwał orzeczenie sędziego okręgowego USA Stephena Meridi „ogromnym zwycięstwem”.

„CDC myliło się przez cały czas i wiedzieli o tym”, powiedział DeSantis w oświadczeniu, twierdząc, że agencja próbowała „zatopić” przemysł wycieczkowy na Florydzie, Washington Post.

„Dzisiaj zapewniamy to zwycięstwo rodzinom z Florydy, branży wycieczkowej i każdemu stanowi, który chce zachować swoje prawa w obliczu bezprecedensowych nadużyć federalnych”.

Decyzja Merriday’a oznacza, że ​​„warunkowy nakaz żeglugi” wydany przez Centers for Disease Control and Prevention będzie tylko „niewiążącym” rozważaniem, „zaleceniem” lub „wytyczną”, jeśli chodzi o rejsy na Florydę, które wypłynęły od 18 lipca.

Zgodnie z tym warunkowym nakazem żeglugi, CDC stwierdziło, że linie lotnicze mogą odlecieć bez opóźnień, jeśli 95% osób na pokładzie – pasażerów i załogi – zostanie zaszczepionych. CDC powiedział, że jeśli próg 95% nie zostanie spełniony, operatorzy zostali poproszeni o zabranie ochotników na loty „testowe”, aby wykazać, że mogą zmniejszyć ryzyko Covid-19.

CDC może odwołać się od decyzji Meridy, ale orzekł, że obie strony muszą ponownie rozważyć mediację, aby znaleźć rozwiązanie. Merida powiedziała, że ​​CDC może znaleźć poprawkę, która pozwoli tej agencji zachować niektóre z jej uprawnień w zakresie zdrowia publicznego.

Centrum Kontroli Chorób (CDC) powstrzymało statki wycieczkowe przed wyruszeniem w rejs po raz pierwszy w marcu zeszłego roku z powodu pandemii, która zainfekowała załogę i pasażerów na pokładzie. 30 października urzędnicy Centrów Kontroli Chorób (CDC) przedstawili czterofazowe ramy, które, jak stwierdzili, umożliwią operatorom powolne wznawianie rejsów, jeśli osiągną określone progi.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

READ  Umowy dotyczące energii odnawialnej zweryfikowane przez rząd Wielkiej Brytanii | przemysł energetyczny