Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Screener wygrywa zespół szokowy E

Znakomity gol Milana Schreinera w drugiej połowie dał Słowacji niespodziewany start w kampanii Euro 2020, pokonując w Sankt Petersburgu 10-osobową Polskę 2:1.

Słowacja, postrzegana jako chłopcy z bata w grupie E, odpadła znacznie szybciej niż Polska i wytyczyła drogę do wspaniałej pracy Roberta Macka, stając się pierwszym bramkarzem, który strzelił własnego gola na Mistrzostwach Europy.

Polska wyrównała po przerwie dzięki Carol Linetti, ale mecz został wyeliminowany przez pomocnika Greskorsk Kryzhoviak.

Screener wykonał świetną robotę, aby zachować spokój Roberta Lewandowskiego, a Słowacja w pełni wykorzystała swój dodatkowy zawodnik, ponieważ 69. minuta miała decydujący wpływ na drugą końcówkę.

Okraj Duda trafił w boczną siatkę z szansą pierwszej połowy meczu, nie robiąc nic z otwierającego Maca zawodnika niesamowitym indywidualnym biegiem.

Z piłką po lewej stronie z Kamilem Joswiakiem i Bardosem Peresinskim dla kompanii, Mac wspiął się na tego ostatniego do gałki muszkatołowej i pudła, skacząc ze swojego słupka, a następnie do Schkesnego i do siatki.

Juraj Kukka pochylił się nad próbą z dużej odległości, podczas gdy Słowacja nadal była opanowana przed bramką, z ambitnym wysiłkiem Kriszowaka, aby zmobilizować najlepszą Polskę w pierwszej połowie.

Ale mając tylko 32 sekundy do końca w Polsce w drugiej połowie, Linetti strzelił drugą najszybszą bramkę w drugiej połowie meczu o mistrzostwo Europy (Marcel Chorus – 21 sekund dla Rumunii i Niemiec w 1984). Połączenie linkowe między Matthews Clichy i Magiz Ribus.

Polska dominowała w meczu do 62. minuty, kiedy to Kryżowiak zobaczył czerwonego, zgarniając drugi żółty po odciągnięciu Jacoba Hromady.

Screenier, który kontrolował strzał Marka Homsika z rogu Maca, został ukarany w stylu po 10, zanim podjął konsekwentną decyzję w lewym dolnym rogu, która oznaczała drugie zwycięstwo Słowacji w mistrzostwach Europy jako niezależnego narodu.