Samoa wstrząsa Japonią, gdy kapitan Leach otrzymuje czerwoną kartkę

W pojedynku Pucharu Narodów Pacyfiku w Sapporo Dome, Samoa ledwo pokonało 24:22 gospodarzy, Japonię.

Japonia zdobyła pierwszą bramkę przez Amato Vakatavę, który przeskoczył przez linię obrony, aby zdobyć przyłożenie. Seungsin Lee dodał dodatkowe punkty udaną konwersją, dając Japonii przewagę 7-0 na początku meczu. Kolejna kara Lee podwoiła prowadzenie do 10-0.

Ale Samoa szybko się przegrupowało, a ich wysiłki wkrótce się opłaciły, gdy Alamanda Motuga przedarła się przez obronę Japonii i przekroczyła pięciopunktową linię próbną.

Poprzednie spotkanie z Wallaby Christianem Leali’ifano dodało konwersję.

Mecz przybrał dramatyczny obrót, kiedy Japończyk Michael Leach otrzymał czerwoną kartkę, co postawiło Japonię w niekorzystnej sytuacji.

Gra nadal była zacięta, a but Lee nadal prowadził.

Rozpęd zmienił się na korzyść Samoa, gdy Jonathan Tomatine przedarł się przez obronę Japonii i zdobył kolejną szansę tuż po przerwie, ponownie wspomagany przez udaną konwersję Leali’ifano, która po raz pierwszy dała Samoa prowadzenie.

Chociaż Japonia walczyła dzielnie, zwiększając presję na Samoa.

Udane gole Seungsina Lee z rzutów karnych utrzymały Japonię w rywalizacji, ale Samoa udało się utrzymać, a Tomoa Manu ostatecznie strzelił gola dla gości w 61. minucie.

Wynikająca z tego konwersja była końcowym wynikiem gry.

READ  Wyeliminowana Beta Jos Sowakula trzyma się swoich nadziei na Mistrzostwa Świata pomimo francuskiego ruchu