Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sainsbury’s sprzedaje swój oddział bankowy firmie NatWest |  Wiadomości biznesowe

Sainsbury’s sprzedaje swój oddział bankowy firmie NatWest | Wiadomości biznesowe

Sainsbury’s zamierza sprzedać większość swojej działalności bankowej spółce NatWest.

Dzięki transakcji główny pożyczkodawca zyska prawie 1 milion nowych rachunków.

NatWest podał, że spodziewa się również przejąć około 2,5 miliarda funtów łącznych aktywów klientów, w tym 1,4 miliarda funtów niezabezpieczonych pożyczek osobistych i 1,1 miliarda funtów sald na kartach kredytowych, a także 2,6 miliarda funtów depozytów klientów.

Zakończenie sprzedaży ma nastąpić w pierwszej połowie 2025 roku.

Sainsbury’s stwierdził, że jego klienci bankowi „nie będą musieli podejmować żadnych działań” i że nie będzie natychmiastowych zmian w ich warunkach.

Nastąpiło to po tym, jak sieć ogłosiła w styczniu, że zakończy działalność bankową i skupi się na detalicznej stronie swojej działalności.

Oczekuje się, że NatWest otrzyma około 125 milionów funtów od… Sainsbury’egopo zakończeniu transakcji przejąć bazowe aktywa i pasywa bankowe.

Gigant supermarketów szacuje, że zwróci akcjonariuszom co najmniej 250 milionów funtów nadwyżki kapitału.

Jej dyrektor naczelny Simon Roberts powiedział: „Dzisiejsze wiadomości oznaczają, że skupimy cały nasz czas i zasoby na rozwoju naszej podstawowej działalności detalicznej, zapewniając doskonałą jakość i wartość tydzień po tygodniu”.

Paul Thwaite, prezes NatWest, powiedział: „Ta transakcja stanowi doskonałą okazję do przyspieszenia rozwoju naszej działalności detalicznej Usługi bankowe Biznes, który osiąga atrakcyjne zyski, zgodnie z naszymi priorytetami strategicznymi.

„Oczekuje się, że oprócz dodatkowej bazy klientów transakcja zwiększy skalę naszej działalności w zakresie kart kredytowych i niezabezpieczonych pożyczek osobistych”.

Przeczytaj więcej prac:
Sprzedaż działek dla operatora domu opieki Four Seasons
Wygląda na to, że Taylor Swift „pobudzi gospodarkę o 300 milionów funtów”
Krewni katastrofy samolotu Boeing żądają kary w wysokości 25 miliardów dolarów

Sprzedaż nie obejmuje działalności Sainsbury’s Bank generującej przychody z prowizji, takiej jak ubezpieczenia, punkty gotówkowe i pieniądze na podróże.

READ  EasyJet, Tui, Jet2 i Ryanair wydają świąteczną aktualizację, w której odwołano więcej lotów

Argos Financial Services również nie jest uwzględniony.

Za Tesco podąża konkurent Sainsbury’s Ogłoszono na początku tego roku Sprzedawał większość swojego oddziału bankowego spółce Barclays.

Mówi się, że wartość transakcji osiągnie miliard funtów szterlingów.