Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rynki europejskie zamknęły się o 1,4% wyżej, ponieważ przedsiębiorstwa energetyczne prowadziły wzrosty;  Rishi Sunak nowym premierem Wielkiej Brytanii

Rynki europejskie zamknęły się o 1,4% wyżej, ponieważ przedsiębiorstwa energetyczne prowadziły wzrosty; Rishi Sunak nowym premierem Wielkiej Brytanii

Kolejny premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak wygłasza pierwsze przemówienie

Rishi Sunak powiedział, że został „zaszczycony” i będzie służył „z uczciwością i pokorą” w swoim pierwszym przemówieniu, odkąd ogłoszono, że będzie następnym premierem Wielkiej Brytanii.

Sunak został wybrany przywódcą Partii Konserwatywnej przez kolegów konserwatywnych posłów o godzinie 14.00 czasu londyńskiego. Jako partia z największą liczbą posłów po wyborach powszechnych w 2019 r., zostanie teraz zaprzysiężona na przywódcę kraju.

„Wielka Brytania jest wspaniałym krajem, ale nie ma wątpliwości, że stoimy przed poważnym wyzwaniem gospodarczym”, powiedział. „Teraz potrzebujemy stabilności i jedności, a moim najwyższym priorytetem będzie zjednoczenie naszych krajów”.

„Ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki przezwyciężymy stojące przed nami wyzwania i zbudujemy lepszą i bardziej dostatnią przyszłość dla naszych dzieci i wnuków”.

Funt szterling pozostał bez zmian w stosunku do dolara po komentarzach, a FTSE 100 pozostał o 0,4% wyższy.

– Jenny Reed

Funt szterling jest wzburzony, a rentowność złota niska, jak zapowiada nowy brytyjski premier Sunak

Rishi Sunak został nowym premierem Wielkiej Brytanii po pokonaniu rywala Penny Mordaunt w wyścigu szybkiej jazdy w tym kraju.

Holly Adams | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

brytyjski wróżka był o 0,1% wyższy niż dolar 15:00 czasu londyńskiego, godzinę po ogłoszeniu Rishi Sunaka Będzie nowym premierem Wielkiej Brytanii.

Po południu spadł o 0,2% wobec dolara.

Rentowności brytyjskich obligacji skarbowych gwałtownie spadły, przy czym 10-letnia rentowność benchmarku spadła o 25 punktów bazowych, a rentowność dwuletniego o 26 punktów bazowych. Rentowności zmieniają się odwrotnie do cen.

Zmienność na brytyjskim rynku obligacji skarbowych, wywołana przez ogłoszenie budżetowe ustępującej premier Liz Truss miesiąc temu, jest Główny powód jej rezygnacji Na jej koncercie pod koniec zeszłego tygodnia.

Sunak był ministrem finansów za poprzednika firmy Truss, Borisem Johnsonem, i był powszechnie postrzegany jako kandydat przyjazny rynkowi – chociaż analitycy twierdzą, że tak zrobi. Stoisz przed trudnym zadaniem Wielka Brytania stoi w obliczu recesji i kryzysu energetycznego, a wiele osób widzi ten kraj Uszkodzona także wiarygodność ekonomiczna.

READ  Jeden z największych właścicieli bitcoinów, o którym mówi się, że posiadał do 1 miliarda dolarów, zmarł w wieku 41 lat: Raporty

„Spadek rentowności obligacji w złocie spowodowany dzisiejszą wiadomością, że Rishi Sunak zostanie kolejnym premierem Wielkiej Brytanii, zmniejszył szanse na poważną konsolidację fiskalną”, powiedziała Ruth Gregory, główny ekonomista Wielkiej Brytanii w Capital Economics. „Jednak nowy premier nadal będzie musiał ciężko pracować, aby przywrócić stabilność w oczach rynków finansowych”.

– Jenny Reed

Prosus spada o 14% w związku z obawami o wzrost w Chinach

Pearson Education Group wzrósł o 8% po „wybitnym” wzroście w nauce języka angielskiego

Akcje Pearsona wzrosły w poniedziałek o 8% po tym, jak firma odnotowała 7% wzrost podstawowej sprzedaży w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, pokonując oczekiwania rynku.

Firma edukacyjna stwierdziła, że ​​„wybitne” wyniki w nauce języka angielskiego pomogły osiągnąć wyniki, a kursy języka angielskiego odnotowały wzrost o 28%.

Szkolnictwo wyższe spadło o 4%, co jest zgodne z oczekiwaniami firmy.

– Hannah Ward Glinton

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych Wielkiej Brytanii spada, gdy Wielka Brytania przygotowuje się do nowego PM

Rentowności 10-letnich obligacji Wielkiej Brytanii są notowane na najniższym poziomie Od mini-budżetuco doprowadziło do zawirowań na rynku 23 września.

Ten krok przychodzi jako były minister finansów Rishi Sunak wygląda na gotowego zostać nowym premierem.

Rentowność 10-letnich obligacji spadła o 21 punktów bazowych do 3,846% około godziny 9:00 czasu londyńskiego.

Rynki europejskie: oto zaproszenia na otwarcie

Oczekuje się, że europejskie indeksy otworzą się dziś rano wyżej: brytyjski FTSE wzrósł o 23 punkty do 6992, niemiecki DAX o 130 punktów do 12846, francuski CAC o 50 punktów do 6079, a włoski MIB o 221 punktów do 21647.

CNBC Pro: Ropa może rosnąć lub spadać — a te akcje spółek energetycznych wygrywają tak czy inaczej, mówi menedżer portfela

Według Briana Arkisa z Foord Asset Management, bez względu na to, czy ceny ropy naftowej wzrosną, czy spadną, w akcje spółek energetycznych nadal warto inwestować.

READ  Aktualizacje wiadomości na żywo: Lotnisko Londyn Heathrow ostrzega przed spowolnieniem zimy w związku z kryzysem koronawirusa i kosztami utrzymania

Wymienia dwa ze swoich ulubionych spółek energetycznych, w tym jeden, który, jak twierdzi, wygeneruje „znaczną ilość gotówki”, jeśli ceny ropy utrzymają się na wysokim poziomie.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weezin Tan

Czynniki giełdowe w Hongkongu: Technologia ciągnie w dół szerszy indeks

Chińskie firmy technologiczne wycofały się z szerszego Hang Seng Indeks Rano handel, ciężkimi ciężarami, takimi jak Tencent A Ali Baba po 6% każdy.

Mituan 4,87% spadki, podczas gdy JD.com Jest również w dół o około 6%.

Hang Seng Tech spadł o 3,49%, a Hang Seng stracił 2,73%.

– Abigail Ng

W tym tygodniu ukażą się raporty o zarobkach w branży technologicznej

Szereg wielkich nazwisk technologicznych poinformowało w tym tygodniu o zarobkach za trzeci kwartał. Biorąc pod uwagę wielkość wielu kapitalizacji rynkowej tych spółek, wszelkie zmiany po dochodach prawdopodobnie wpłyną na cały rynek.

Alfabet i Microsoft wtorkowy raport o zarobkach, Obserwowani przez platformy Meta Środa. jabłko A Amazonka Zostanie to zgłoszone w piątek.

– Carmen Renick

Kontrakty terminowe na akcje rosną w niedzielę wieczorem

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w niedzielę wieczorem, ponieważ Wall Street zamierzało kontynuować swój najlepszy tydzień od czerwca w okresie wyników za trzeci kwartał.

Kontrakty futures powiązane z Dow Jones Industrial Average zyskały 289 punktów, czyli 0,93%, zaledwie kilka minut po rozpoczęciu handlu kontraktami futures w niedzielę. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 1,18%, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 o 1,37%.

– Carmen Renick