Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rynki europejskie otwarte na zamknięcie, akcje, wiadomości, dane i zyski

Rynki europejskie otwarte na zamknięcie, akcje, wiadomości, dane i zyski

Akcje w USA otwierają się niżej

Akcje amerykańskie otworzyły się w czwartek niżej Wall Street szykuje się na kolejne duże podwyżki cen Po Europejski Bank Centralny wzrosła.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 1%, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq straciły 0,8%.

Karen Gilchrist

Europejski Bank Centralny podnosi stopy procentowe o 75 punktów bazowych, aby przeciwdziałać rosnącej inflacji

W czwartek Europejski Bank Centralny ogłosił podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych, podnosząc stopę depozytową do 0,75%.

„Ten ważny krok przyspiesza przejście z dominującego, ultra-ułatwiającego poziomu stóp procentowych do poziomów, które zapewnią terminowy powrót inflacji do średnioterminowego celu EBC wynoszącego 2%” – napisano w oświadczeniu.

Dodała, że ​​”spodziewa się dalszego podnoszenia stóp procentowych, ponieważ inflacja jest nadal bardzo wysoka i prawdopodobnie pozostanie powyżej celu przez długi czas”.

Przeczytaj całą historię tutaj: Europejski Bank Centralny podnosi stopy procentowe o 75 punktów bazowych, aby przeciwdziałać rosnącej inflacji

Jenny Czytaj

Nowa brytyjska premier Liz Truss ogłosiła ograniczenie rachunków za energię w celu zwalczania kosztów utrzymania kryzysu

Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss ogłosić Pakiet stymulacyjny, który pomoże Brytyjczykom przy wysokich rachunkach za energię.

Truss powiedział, że przeciętna rodzina „zapłaciłaby nie więcej niż 2500 funtów (2880 dolarów) rocznie przez każde następne dwa lata”, co dodał premier, że pozwoliłoby zaoszczędzić przeciętnej rodzinie „1000 funtów rocznie”.

Przed ogłoszeniem rachunki za energię były dla Brytyjczyków Przyjść za 3549 funtów rocznie Od 1 października podwyżka z 1971 GBP.

Pakiet stymulacyjny dociera do ponad 180 000 osób w Wielkiej Brytanii Przysiągłem, że zrezygnuję z płatności za rachunki za energię Pierwszego października w proteście przeciwko wzrostowi cen energii.

– Hannah Ward Glinton

Euro rośnie przed decyzją EBC w sprawie stóp

Problemy funta szterlinga nadal występują przed ogłoszeniem wsparcia energetycznego w Wielkiej Brytanii

Pytania o wpływ pakietu wsparcia na wzrost i dług netto w Wielkiej Brytanii połączyły się z utrzymującą się siłą dolara w warunkach niestabilności rynku.

Euro wzrosło o 0,24% w stosunku do funta przy 0,8639 przed ogłoszeniem EBC, ale spadło o 0,17% w stosunku do dolara do 0,9986.

– Jenny Reed

Akcje europejskie zaczynają dzisiaj wyższe

Większość sektorów notowała wzrosty na początku czwartku, ponieważ bezpieczeństwo energetyczne nadal dominowało na pierwszych stronach gazet, a inwestorzy oczekiwali na decyzję Europejskiego Banku Centralnego o podwyżce stóp procentowych.

Jedynie akcje detaliczne odnotowały duży spadek we wczesnych obrotach, tracąc 1,67%. Biznes naftowo-gazowy wzrósł o 0,14% po odnotowaniu w środę strat.

brytyjska firma biotechnologiczna seks To największy zysk, o 7,9%, po zaksięgowaniu wyższych zarobków w wynikach całorocznych.

Na drugim końcu skali jest francuska firma konsultingowo-technologiczna Atos Zmniejszył się o 12,75%.

– Jenny Reed

Europejski Bank Centralny może doprowadzić do podwyżki stóp procentowych, gdy gospodarka pogrąży się w recesji

Oczekuje się, że Europejski Bank Centralny odegra główną rolę w serii podwyżek stóp procentowych i poświęci wzrost w regionie ze względu na rosnące koszty życia, które grożą jeszcze wyższym wzrostem.

Uwagi członkini zarządu EBC Isabel Schnabel w Jackson Hole Nadaj ton kolejnemu spotkaniu w sprawie polityki w tym tygodniu. Przy spodziewanym wzroście inflacji w strefie euro do co najmniej 10% w nadchodzących miesiącach i ryzyku wzrostu cen konsumpcyjnych, z pewnością możliwa jest „jumbo” podwyżka stóp o 75 punktów bazowych w czwartek.

„Ponieważ duże podwyżki mogą mieć większy wpływ na oczekiwania inflacyjne niż bardziej stopniowe podejście, ruch o 75 punktów bazowych może mieć sens” – powiedział obserwator EBC Holger Schmieding i główny ekonomista Berenberg w notatce badawczej.

READ  Ponad jedna czwarta subskrybentów Netflix w Wielkiej Brytanii udostępnia hasła | Netflix

Przeczytaj całą historię tutaj: Europejski Bank Centralny może doprowadzić do podwyżki stóp procentowych, gdy gospodarka pogrąży się w recesji

– Holly Eliat

Strateg Wells Fargo mówi, że dolar amerykański ma nogi, by iść wyżej

The dolar Według stratega walutowego Wells Fargo Securities, Brendana McKenna, ma on pole do dalszego wzrostu dzięki spreadom na bazie jastrzębi Fed.

„Uważamy, że wiele z tych międzynarodowych banków nie będzie w stanie podnieść stóp tak agresywnie, jak stopy rynkowe”, powiedział CNBC Squawk Box Asia.

„Jest to więc rodzaj kombinacji bardziej jastrzębi Fed i mniej jastrzębi cykl zacieśniania polityki pieniężnej niż międzynarodowe banki centralne wspierające dolara przez pozostałą część tego roku” – powiedział.

– Jie Lee

Goldman Sachs podnosi oczekiwania na podwyżkę Fed w tym roku

Goldman Sachs zrewidował swoje oczekiwania dotyczące nadchodzących decyzji w sprawie stóp Fed.

Analitycy kierowani przez głównego ekonomistę Jana Hatziusa powiedzieli w notatce, że firma spodziewa się wzrostu o 75 punktów bazowych we wrześniu, w porównaniu z poprzednią prognozą 50 punktów bazowych, a także podwyżki o 50 punktów bazowych w listopadzie, również zrewidowanej. Z poprzedniej projekcji 25 punktów bazowych.

Oczekuje również wzrostu o 25 punktów bazowych w grudniu – powołując się na ostatnie jastrzębie komentarze urzędników.

W notatce stwierdzono, że urzędnicy Fed „wydaje się wskazywać, że postęp w ograniczaniu inflacji nie był jednolity ani w tempie, w jakim chcieliby” – czytamy w notatce.

– Jie Lee

CNBC Pro: Profesjonalista z Wall Street przewiduje, kiedy S&P 500 wzrośnie – i ujawnia, w jaki sposób jest handlowany

Wszystkie główne średnie zamknęły się wyżej, Nasdaq osiedlił się na 7 dniach strat

Akcje odbiły w środę, gdy Wall Street brzmiało wcześniej obawami o gwałtowne podwyżki stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 435,98 punktu, czyli 1,40%, kończąc dzień na poziomie 31 581,28. S&P 500 wzrósł o 1,83% do 3979,90, a Nasdaq Composite wzrósł o 2,14% do 11 791,90, przełamując siedmiodniową passę.

– Carmen Renick

Rynki europejskie: oto zaproszenia na otwarcie

Oczekuje się, że akcje europejskie otworzą się ostrożnie w środę, podobnie jak akcje brytyjskie FTSE Indeks odnotował wzrost o 18 punktów na poziomie 7560, Niemcy Dax 33 punkty wyżej na 13944, Francja CWC 40 Wzrosła o 18 punktów do 6616 i Włoch FTSE MIB Według danych IG wzrosła o 42 punkty do poziomu 23 029.

Publikowane dane zawierają wstępne dane o bezrobociu w strefie euro za drugi kwartał oraz PKB za drugi kwartał. Opublikowane zostaną najnowsze dane dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii za lipiec, a także wstępne dane o holenderskim PKB za drugi kwartał.

Zarobki pochodzą z Uniper, Carlsberg, Persimmon, Balfour Beatty, BAT i National Grid.