Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

RWE z sukcesem rozszerzyło swoje zielone portfolio w Polsce

RWE z sukcesem rozszerzyło swoje zielone portfolio w Polsce

RWE z sukcesem rozszerzyło swoje zielone portfolio w Polsce. Urząd Regulacji Energetyki przyznał spółce kontrakty różnicowe (CfD) na projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 66 megawatów (MWac). Sukces na ostatniej aukcji energii odnawialnej stanowi kolejny kamień milowy w zaangażowaniu RWE w transformację energetyczną Polski – cel, do którego firma aktywnie dąży od wejścia na polski rynek energii odnawialnej w 2007 roku.

Zwycięskie portfolio RWE składa się z małych i średnich projektów fotowoltaicznych o różnym harmonogramie budowy. Większość projektów ma zostać zrealizowana w 2024 roku i zlokalizowana jest na terenie powiatów: warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i dolnoselskiego. Kilka projektów opracowała polska firma Alpha Solar, która została przejęta przez RWE w 2022 roku.

Katia Funchel, dyrektor generalna, RWE Renewables na Europę i Australię: „Polska jest jednym z naszych kluczowych rynków wzrostu i zapewnia doskonałe lokalizacje dla energii wiatrowej i słonecznej. Obserwujemy stały rozwój elektrowni wykorzystujących energię odnawialną i jesteśmy zdeterminowani, aby przyczynić się do transformacji energetycznej Polski. Dzięki sukcesom, jakie osiągnęliśmy w ostatniej aukcji, wzmacniamy naszą silną pozycję w obszarze lądowej energetyki wiatrowej Robimy kolejny krok w kierunku rozwoju dużego portfela energii słonecznej w Polsce.

Agnieszka Wojnarowska, dyrektor ds. rozwoju lądowej energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej w RWE Renewables Poland: „Nasz sukces w tych przetargach umacnia naszą pozycję lidera energetyki odnawialnej i pozwala nam zabezpieczyć część strumienia przychodów w dłuższej perspektywie. RWE jest aktywnym inwestorem w Polsce od ponad 15 lat. Oferujemy korzystne warunki i przejrzystość współpraca co czyni nas stabilnym i długoterminowym partnerem.” .

RWE posiada już w Polsce działające farmy fotowoltaiczne o mocy zainstalowanej ponad 32 MW, zlokalizowane m.in. w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i podlaskim. Spółka planuje dalsze inwestycje i ekspansję w kolejnych województwach. RWE ma obecnie w Polsce budowę elektrowni fotowoltaicznych o mocy ponad 100 MW.

W latach 2024–2030 RWE zainwestuje na całym świecie 55 miliardów euro netto i rozszerzy swój ekologiczny portfel do ponad 65 GW. RWE zamierza zainwestować 40% tej kwoty w rozwój swojej działalności w obszarze lądowej energetyki wiatrowej i słonecznej. Moc zainstalowana w globalnym portfelu energetyki wiatrowej na lądzie RWE ma wzrosnąć z obecnych 8,6 GW do 14 GW do 2030 r., a moc fotowoltaiczna wzrośnie z 3,9 GW do 16 GW.

READ  Lewandowski cieszy się, że podpisał kontrakt z Barceloną, gdy polski napastnik rozważa wspaniały początek życia w Hiszpanii ▷ SportsBrief.com

Obraz do użytku multimedialnego Dostępne w Centrum Mediowe RWE. Źródło: RWE