Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Russell Brand: Extra oskarża komika o napaść na tle seksualnym na planie filmowym

Russell Brand został oskarżony o napaść na tle seksualnym na członka obsady w procesie cywilnym złożonym w Stanach Zjednoczonych.

Podczas kręcenia filmu romantycznego Arthur w lipcu 2010 roku komik rzekomo obnażył się przed niezidentyfikowaną kobietą, po czym poszedł za nią do łazienki i dokonał napaści na tle seksualnym.

Zaprzecza tym oskarżeniom i twierdzi, że jego związki „zawsze odbywały się za obopólną zgodą”.

Marka nie odpowiedziała jeszcze na pozew.

Brytyjska policja oświadczyła, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie szeregu zarzutów postawionych Brandowi, ale sprawa, która została wniesiona w piątek do Sądu Najwyższego stanu Nowy Jork, jest pierwszym przypadkiem, w którym takie oskarżenia zostały postawione w procesie sądowym.

W oświadczeniu pod przysięgą kobieta – określana jako Jane Doe – zarzuciła, że ​​przed napaścią, do której doszło 7 lipca 2010 roku, aktor „wydawał się być nietrzeźwy, czuć było od niego zapach alkoholu i miał przy sobie butelkę wódki”.

Gazety podają, że następnie obnażył się przed oskarżycielem na oczach obsady i ekipy.

Później tego samego dnia powódka zeznała, że ​​Brand wszedł do łazienki i zaatakował ją, podczas gdy „członek ekipy produkcyjnej strzegł drzwi od zewnątrz”.

Jako oskarżeni wymieniono także studio filmowe Warner Bros Pictures i inne firmy zaangażowane w produkcję.

Kobieta twierdzi, że w wyniku rzekomego molestowania odczuwa ogromne zawstydzenie, wstyd i strach oraz trudno jej zaufać innym.

Mówi, że w związku ze sprawą ma wątpliwości zawodowe dotyczące swojego nazwiska, ponieważ nadal pracuje jako aktorka i obawia się, że zostanie „umieszczona na czarnej liście branży”.

Według doniesień domaga się od brytyjskiego aktora nieokreślonego odszkodowania.

Gazety podają, że boi się również prześladowań ze strony jego zwolenników, jeśli jej tożsamość zostanie ujawniona.

Sprawa została wniesiona na podstawie ustawy Adult Survivors Act obowiązującej w stanie Nowy Jork, która umożliwia rzekomym ofiarom przestępstw na tle seksualnym, które uległy przedawnieniu, składanie pozwów cywilnych przez rok w okresie od 24 listopada 2022 r. do 24 listopada 2023 r.

Twierdzili, że aktor dopuścił się napaści na tle seksualnym w Wielkiej Brytanii i Los Angeles w ciągu siedmiu lat, między 2006 a 2013 rokiem, gdy piastował ważne stanowiska w BBC Radio 2 i Channel 4 oraz jako aktor w Hollywood.

Dzień przed publikacją medialnego śledztwa w sprawie Branda komik udostępnił w mediach społecznościowych wideo, w którym zaprzecza zarzutom.

Zaprzeczył w nim „poważnym zarzutom karnym”, które, jak powiedział, zostaną mu postawione, i stwierdził, że jego związki „zawsze odbywały się za obopólną zgodą”.