Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Taniela Moa of the Blues i Tonga umiera w wieku 36 lat

Rugby: Taniela Moa of the Blues i Tonga umiera w wieku 36 lat

Była wokalistka bluesowa, Auckland i Tonga Taniela Moa zmarła w wieku 36 lat.

Ross Sitford / NZPA

Była wokalistka bluesowa, Auckland i Tonga Taniela Moa zmarła w wieku 36 lat.

Była wokalistka bluesowa, Auckland i Tonga Taniela Moa zmarła w wieku 36 lat.

Urodzony w Tonga, Moa rozegrał 58 meczów dla hrabstwa od 2005 roku i pomógł drużynie zdobyć dwa tytuły NPC. W latach 2007-2010 wystąpił także dla The Blues 27. Zrozumiałe jest, że zmarł nagle po wypadku medycznym w czwartek rano.

Oakland Rugby złożył hołd Moa w mediach społecznościowych w czwartek: „Nasze myśli i kondolencje są w tej chwili z rodziną Moa”.

Moa zaliczył 21 występów dla Tonga i grał dla drużyny na Mistrzostwach Świata 2011 w Nowej Zelandii. Obejmowało to rozpoczęcie przeciwko All Blacks w pierwszym meczu mistrzostw w Eden Park w Auckland. Reprezentował także Chiefs przez jeden sezon i grał w Bay of Plenty.

Nelli Lato, były kapitan Tonga, powiedział, że był zszokowany, gdy dowiedział się o śmierci przyjaciela.

Lato powiedział: „Widziałem go zaledwie w zeszłym tygodniu, kręciliśmy teledysk do Moany Pasifiki w tym sezonie i dużo się śmieliśmy. Teraz, nie wiedząc, że widziałem mojego brata po raz ostatni, trudno to ogarnąć”.

Taniela Moa z Auckland odbiło się od Waikato w 2009 roku.

NZPA / Wayne Susza

Taniela Moa z Auckland odbiło się od Waikato w 2009 roku.

Moa, która wyszła za mąż i miała dzieci, była znana jako popularna członkini zespołu poza parkiem, ale stanowiła dla niej ciężką konkurencję. Lato powiedział, że Moa zawsze dawał z siebie wszystko dla reprezentacji Tonga.

„Był postacią”, powiedział Lato, „to się wyróżnia. Lubi się śmiać, lubi żartować. Ale człowieku, kiedy nosi czerwoną koszulę, jest inną bestią”.

„To jest coś, co będę pielęgnować na zawsze. Zmieniło się, gdy grał dla swojego kraju i wiem, że był bardzo dumny, że reprezentował również swoją rodzinę”.

„Dzisiaj Tonga stracił legendę w grze. Był wyjątkowym graczem. Bóg pobłogosławił go jego istnieniem. Po prostu próbuję pozwolić mu się zatopić. Jest po prostu surrealistycznym graczem”.

READ  Czarne kapelusze na tylnej stopie, gdy pasmo przywołuje Anglię

Moa był bliski gry dla All Blacks, kiedy został powołany jako zabezpieczenie kontuzji w 2008 roku, ale nigdy nie opuścił boiska, pozostając uprawnionym do gry dla Tonga.

Związek rugby Tonga również opublikował wiadomość na Facebooku.

„Miłośnik rugby Ikale Tahi Tonga, który od teraz będzie wyrywał swoje imię w szeregach legendarnych mistrzów. Taka smutna wiadomość o śmierci Taniela Moa.

W tym smutnym i tragicznym czasie pragniemy złożyć jego rodzinie wyrazy miłości i najgłębsze kondolencje. Niech wznosi się wysoko wśród armii Boga i patrzy ponad wami wszystkimi.

„Zakochaj się w Neilu”.

Manu Samoa złożyła również kondolencje rodzinie Moa.

„Byliśmy w szoku słysząc o nagłym odejściu Osu, Taniela Moa.To ogromna strata, a ona odeszła zbyt wcześnie.

„Nasze modlitwy i myśli kierują się (sic) do drużyny rugby Ikali Tahi i Tongan oraz rodziny Moa.Odpocznij dobrze Taniela.

„Miłość do Aiga Manu Samoa”.