Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Richie Moonga czy Dan Carter? Były zespół All Blacks and Black Ferns wybrał najlepszego gracza rugby wszechczasów

Gospodarze Breakdown próbują odkryć najlepszego gracza w Super Rugby wszechczasów. Wideo / Sky Sports

Prezenter All Black i były prezenter rugby, Jeff Wilson, wierzy, że Crusaders First-Five Richie Mo’unga rzeczywiście mógłby być najlepszym graczem rugby wszechczasów.

Przemawiając w Sky Sports SeparacjaWilson powiedział, że występ Mo’ungi przeciwko the Reds w weekend – zdobycie imponującego hat-tricka i dodanie ośmiu transferów po 31 punktach – to kolejny przykład 27-letniego All Black, który twierdzi, że jest najlepszym graczem w historii zawodów.

Wilson powiedział: „Po weekendzie wrzuciłem to tam, może to być Richie Muonga”. „Myśląc o trzech tytułach Super Rugby oraz Super Rugby Aotearoa i Super Rugby Aotearoa, patrzę na jego wyniki i wpływ na grę i nie wiem, czy widziałem jakiegoś gracza. [like him].

„ I tak, gra dla krzyżowców, co jest świetne, a oni dają mu platformę do gry. [But] Pod presją i ważnymi momentami, kiedy mecz jest na linii, znajdź sposób na wygraną.

„I jego zdolność do występów tydzień po tygodniu. Od tego momentu, gdy jest dla nich na boisku, jest niesamowity”.

Wilson dodał, że uważa, że ​​numer 10 jest „najważniejszą” pozycją, jeśli chcesz odnieść sukces w Super Rugby.

Czytaj więcej: Phil Gifford: Top 10 – Mo’unga radzi sobie równie dobrze jak Carter

Richie Moonga i Dan Carter.  Obrazy / Photosport
Richie Moonga i Dan Carter. Obrazy / Photosport

Były obrońca All Blacks, Meles Molina, powiedział, że „trudno się nie zgodzić” z oceną Wilsona.

„Trudno się nie zgodzić z tym, co wymyśliłem z Jeffem, biorąc pod uwagę również jego wiek. Patrzę na te dwa tytuły, które wygrał wcześniej, wypadł, ma złamaną rękę, wyszedł na długi czas i wrócił i jest nadal robił takie rzeczy, które robił przeciwko the Reds [last weekend].

„W następnym roku wyszedł z kontuzją ścięgna podkolanowego lub czymś podobnym przez pięć lub sześć tygodni i wrócił. Ale dla mnie to wielkie chwile, które wygrywa. Wygrał wielkie chwile … Tak, miał kilka spadków , ale myślę, że jego spadki są nadal globalne.

READ  15-latka pobiła rekord świata Nowej Zelandii w pływackich mistrzostwach

„Kiedy patrzysz na kogoś takiego i jak ważne są niektóre z jego rzeczy, tytuły, które zdobyli – wiem, że nie graliśmy z Republiką Południowej Afryki. [in the last two years] Myślę, że jego wpływ na krzyżowców jest ogromny. „

Chociaż kwalifikacje Mo’ungi są niezaprzeczalne, dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata i była zwyciężczyni Black Fern Hannah Porter powiedziała, że ​​trudno jest ominąć Dana Cartera.

„141 meczów, 1700 punktów, dla mnie jest tylko jedna osoba, która mogłaby być Danem Carterem. Myślę, że Richie Muonga jest w drodze, ale jeszcze nie dotarł. Ilość meczów rozegranych przez Dana Cartera i ich wpływ miał na nich wszystkich. „

Wielki All-Black Sir John Kirwan powtórzył komentarz Portera.

„Myślę, że Ritchie Mwunga ma potencjał, by być najlepszym, jakiego kiedykolwiek mieliśmy… Ale walczę, kiedy jest tak młody i tylko podczas swojej kariery. Chciałbym wam powiedzieć, że ten facet może pobić wszelkie rekordy. Ale dla mnie przez cały czas, może powinno być. „Muszę w tej chwili jechać z DC”.

Inni gracze omawiani na panelu to Kevin Milamo, Aaron Smith i Richie McCaw, a także były pomocnik Wallabies George Gregan, Springbok i Bulls nr 10 Morné Steyn.