Rugby League: Rankingi głównych NRL spadają do historycznego minimum w Australii

Penrith Panthers zmiażdżyły węgorze Parramatta w Wielkim Finale NRL w 2022 roku.

Finał NRL w 2022 r. dowiódł zmienności w rankingach w Australii, ponieważ w niedzielną noc rywalizacji Penrith Panthers i Parramatta Eels na Accor Stadium ustalono historycznie niskie liczby.

Pantery zdobyły tytuł Premier League po raz drugi z rzędu w mistrzostwach NRL, pokonując rywali z cross-city 28-12 przed 82 415 kibicami w Sydney Olympic Park.

Ale zainteresowanie poza Sydney było niewielkie.

Według MediaWeek, 2 367 000 fanów w całym kraju dostroiło się do jednostronnego meczu, co czyni go najmniejszą główną widownią telewizyjną NRL.

Po raz pierwszy w historii danych oglądalności OzTam łączna widownia telewizyjna w sezonie NRL spadła poniżej 2,5 miliona widzów.

Te liczby są znacznie niższe niż w 2020 i 2021 roku, kiedy większość Australii utknęła w zamknięciu, ale także w wielkim finale 2019 między Sydney Roosters i Canberra Raiders.

Tylko 252 000 osób oglądało film z Melbourne, co jest drugim najniższym wynikiem w wiktoriańskiej stolicy od 2000 roku.

Według Media Week inne rynki metra liczyły 391 000 w Brisbane, 77 000 w Adelajdzie i 114 000 w Perth.

Jednak był to jeden z największych telewidzów Sydney w roku, z 837 000 widzów oglądającymi ze stolicy Nowej Południowej Walii.

Mecz przyciągnął 389 000 widzów na 9Now, co czyni go najbardziej dochodowym głównym finałem transmitowanym przez NRL w historii.

Oceny NRL Grand Finals

2022 – 2 367 000 (metro 1 671 000, regionalne 696 000)

2021 – 3 233 000 (metro 2 202 000, regionalne 1 031 000)

2020 – 2 966 000 (metro 2 103 000, regionalne 863 000)

2019 – 2.641.000 (metro 1.866.000, regionalne 775.000)

* Nie obejmuje numerów rozgłoszeniowych

„Będzie mnóstwo spekulatywnych powodów, aby tak się stało, ale wynik pozostaje mocny dla Code i jego partnerów nadawczych” – powiedział James Manning, redaktor naczelny Media Week.

READ  Polska zbliża się do obrońcy Aston Villi Matthie Casha przed eliminacjami do Mistrzostw Świata

– Brak reprezentacji w Brisbane czy Melbourne zawsze oznaczał, że ta liczba nie osiągnęła najwyższego poziomu w poprzednich latach, a niepowodzenie Parramatty w pierwszej połowie spowodowałoby, że wielu widzów opuściłoby mecz w przerwie.

Największą widownią telewizyjną podczas Wielkiego Finału NRL od przełomu wieków było 4 103 000 widzów w 2005 roku, ostatnim i pamiętnym sezonie pomiędzy Wests Tigers a North Queensland Cowboys.

To miał być decydujący mecz niedzielnego sezonu w Zachodnim Sydney, ale zamiast tego przekształcił się w krwawą łaźnię, gdy Penrith odniósł słynne zwycięstwo.

Węże zostały całkowicie pokonane, podczas gdy Pantery były całkowicie kliniczne w wyścigu, aby objąć prowadzenie 18-0 w pierwszej połowie – i nic się nie poprawiło w drugim klipie.

Strata oznacza również, że premierowa susza Parramatty przedłuży się do 37. sezonu – który był już najdłuższym w NRL.

„Myślę, że pierwsza połowa była najlepsza, jaką kiedykolwiek graliśmy” – powiedział Cleary w Game Nine.

– Myślałem o tym dniu, kiedy się obudziłem. Myślałem, że mieliśmy razem kilka naprawdę dobrych sezonów, ale nigdy tak naprawdę nie wyszło. To najlepszy mecz, jaki mogliśmy zagrać. Myślę, że pierwsza połowa była o tym.

Rozgrywający Panthers Dylan Edwards zdobył medal Clive’a Churchilla jako najlepszy zawodnik na boisku, po trafieniu 281 metrów w meczu i desperackim obronie w drugiej połowie.