Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Były gracz numer 10 w Anglii, Freddie Burns, podpisuje kontrakt z Highlanders

Freddie Burns z Anglii wykonuje rzut karny przeciwko All Blacks w 2014 roku. Fotosport

The Highlanders pozyskali Freddiego Burnsa jako pierwszego z pięciu byłych angielskich graczy na tegoroczną kampanię Super Rugby Pacific.

Burns, który ma pięć występów testowych dla Anglii, w tym trzy przeciwko All Blacks, dołączy do Dalekiego Południa na pierwszą rundę w przyszłym miesiącu.

Został zwolniony przez Leicester do podjęcia kontraktu.

Płodny i poprawny taktycznie strzelec w pierwszej piątce, który może również grać jako obrońca, był toastem Leicester, kiedy zdobył zwycięskiego gola dla Tygrysów przeciwko Saracenom w finale Gallagher Premier League w 2022 roku.

„Jako młody chłopak dorastałem oglądając Super Rugby do wczesnych godzin porannych. Możliwość reprezentowania tak prestiżowego klubu jak Highlanders w sezonie Super Rugby Pacific 2023 to ogromny zaszczyt. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia i dodanie do grupy zarówno na boisku, jak i poza nim” – powiedział Burns.

Burns będzie drugim reprezentacyjnym powrotem Highlanders w tym sezonie z argentyńskim obrońcą Martinem Bogado, który również będzie w składzie.

Trener Highlanders, Clark Dermody, powiedział, że podpisanie kontraktu z Burnsem oznacza, że ​​mogą uniknąć sytuacji, w której znaleźli się w zeszłym sezonie, kiedy ich pięć najlepszych akcji spadło,

„Posiadanie gracza kalibru Freddy’ego na tak kluczowej pozycji to prawdziwy impuls dla zespołu. W zeszłym roku groziła nam kontuzja w dziesiątym miejscu z powodu serii kontuzji, a kiedy zajmowaliśmy pozycję, byliśmy prosząc wielu Sama Gilberta i Philly’ego Coroya, którzy nie są regularnymi starterami. Przybycie Freddy’ego zapewni nam dodatkowe ubezpieczenie na wypadek tego scenariusza z 2023 roku.

READ  Plany powrotu do domu - Busby chce, aby obóz macierzysty ograniczył przygotowania do mistrzostw świata | Sporty