Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjscy gracze CS:GO podobno zostali wpuszczeni do Polski na IEM Katowice pomimo zakazu podróżowania

Chociaż obywatele rosyjscy napotykają poważne ograniczenia w podróżowaniu, profesjonaliści CS:GO Zawodnicy z kraju będą mogli wziąć udział w IEM Katowice w przyszłym roku.

Według HLTV 7 grudniaESL powiedział, że z prawnego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby rosyjscy gracze wjeżdżali do Polski i uczestniczyli w IEM Katowice.

„Jak dotąd nie ma lokalnego prawa wskazującego, że jakakolwiek drużyna lub zawodnik nie może wejść na teren Polski, a tym samym nie uczestniczyć w nadchodzącym turnieju w Katowicach” – czytamy w oświadczeniu ESL.

HLTV wyjaśnił, że obywatele Rosji mogą wjeżdżać do Polski przez inne kraje należące do strefy Schengen. Obejmuje to Niemcy, które wydają wizy i zezwalają na wjazd obywatelom Rosji. ESL dodał, że monitoruje globalne sankcje i prawa.

We wrześniu Polska wraz z trzema innymi krajami bałtyckimi – Estonią, Łotwą i Litwą – wprowadziła zakaz wjazdu do Unii Europejskiej obywatelom Rosji posiadającym wizy. Przeczytaj oficjalną stronę polskiego rządu Cztery kraje „uzgodniły wspólne podejście regionalne” i wprowadziły tymczasowe środki dla obywateli Rosji. Osoby podróżujące w celach „turystycznych, kulturalnych, sportowych i biznesowych” mają zakaz wjazdu do Polski.

To samo oświadczenie dodaje, że będą wyjątki, ale tylko dla tych, którzy są „przeciwnikami reżimu Putina”.

Jeśli chodzi o drużyny z rosyjskimi zawodnikami w swoim składzie, do tej pory na IEM Katowice zaproszono tylko osoby z zewnątrz. Inne zespoły otrzymają zaproszenia w najbliższej przyszłości. Na podstawie światowego rankingu ESL. Oczekuje się, że zaproszone zostaną drużyny takie jak Cloud9 i Natus Vincere, które mają w swoim składzie rosyjskich graczy.

IEM Katowice startuje 31 stycznia 2023 roku.

READ  Cena importowanej papryki wzrosła o 200%