Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nexo kontynuuje ekspansję w zakresie zgodności z normami europejskimi i zdobywa zgodę organów regulacyjnych w Polsce

NexoWiodący regulator aktywów cyfrowych ogłosił swoją rejestrację w Polskie Ministerstwo Finansów Jako Virtual Asset Service Provider (VASP) w kraju. Ten rozwój w Polsce opiera się na wieloletnich wysiłkach FinTech na rzecz rozwoju solidnej infrastruktury zgodności i niedawnej rejestracji jako Operatora Wirtualnej Waluty we włoskim Organismo Agenti e Mediatori (OAM).

Zakres tej zgody daje Nexo prawo do świadczenia w Polsce usług związanych z pośrednictwem w wymianie między walutami wirtualnymi a fiducjarnymi środkami płatniczymi, a także zarządzaniem rachunkami klientów, przechowywaniem i transakcjami.

„Nasza odpowiedzialność zarówno wobec rynków konsumenckich, jak i organów regulacyjnych jest zawsze najważniejsza, dlatego pilnie dążymy do pełnej zgodności zarówno z globalnymi, jak i krajowymi jurysdykcjami. Dostrzegamy potencjał polskiej przestrzeni zasobów cyfrowych i cieszymy się, że możemy rozwiń zorientowane na użytkownika rozwiązania Nexo w Z innego punktu widzenia ta formalna relacja z polskim Ministerstwem Finansów wskazuje na nasze zaangażowanie w branżę i nasze aktywne zaangażowanie w organy regulacyjne”, powiedział Anthony Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający Nexo.

Zaangażowanie Nexo w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań przy ścisłej zgodności z przepisami skłoniło firmę do praktykowania szeregu innych 50 mandatów globalnie. Rejestracja w Ministerstwie Finansów RP jest naturalnym krokiem dla instytucji w kierunku rynku Europy Środkowo-Wschodniej i tętniącej życiem społeczności kryptowalut, w której się znajduje.

Potencjał Polski jako centrum kryptowalut i głównego regionalnego centrum finansów cyfrowych jest niezaprzeczalny, przy czym wykorzystanie kryptowalut w kraju podwoiło się od 2019 r., a miasta takie jak Olsztyn Wdrażanie rozwiązań blockchain w ich infrastrukturze. Polska jest jedną z nielicznych jurysdykcji, które aktywnie definiują własne standardy regulacyjne dla operacji kryptowalutowych, dodatkowo podkreślając swoje progresywne podejście do finansowania blockchain. Nexo dąży do wykorzystania tego potencjału i pomocy w zakresie szyfrowania za pomocą swojego kompleksowego pakietu produktów.