Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rośliny doniczkowe, które powstrzymają pleśń i pleśń w Twoim domu – najlepsze miejsce dla każdej rośliny

Rośliny doniczkowe, które powstrzymają pleśń i pleśń w Twoim domu – najlepsze miejsce dla każdej rośliny

Gdy zimna pogoda przetoczyła się przez Anglię, w wielu domach w Wielkiej Brytanii zaczęła tworzyć się kondensacja, a następnie pleśń. Jednak zdaniem fachowców stojących za kanałem Youtube Codzienne echoIstnieje osiem roślin doniczkowych, które mogą „walczyć” z wilgocią w naszych domach.

Kanał YouTube dzieli się spostrzeżeniami na temat pielęgnacji roślin z publicznością liczącą 3,52 tys. subskrybentów. Eksperci wyjaśniali: „Czy wiesz, że gromadzeniu się wilgoci w naszym domu można przeciwdziałać za pomocą roślin pochłaniających wilgoć? Te rośliny upiększą również Twój dom i poprawią jego warunki”.

Pokojowa Lilia

Pierwszą rośliną doniczkową zalecaną do pochłaniania wilgoci z powietrza jest pess nocny, roślina tropikalna często spotykana w pomieszczeniach ze względu na jej niezdolność do tolerowania mrozu.

„Nie potrzebuje dużo światła i ma zdolność wchłaniania wilgoci przez liście, co czyni go doskonałym wyborem do pomieszczeń, które nie mają wielu godzin słońca i dużej wilgotności” – twierdzą eksperci od roślin. „Jeśli liście brązowieją, oznacza to, że roślina potrzebuje więcej podlewania, bardziej osłoniętego miejsca lub zapasu kompostu”.

Czytaj więcej: Inżynier dzieli się mitami o „złym” ogrzewaniu, aby uniknąć „tańszych” rachunków

Rośliny pająków

Rośliny pająków są czasami nazywane roślinami wstążkowymi. Rośliny pająków, takie jak lilia pokojowa, mają dużą zdolność wchłaniania wilgoci z otoczenia. Eksperci Daily Eco wyjaśnili, że roślina pobiera dużą część potrzebnej jej wody „z powietrza”.

Dodali: „Jeśli znajduje się w wilgotnym obszarze, nie potrzebuje dużo nawadniania”. „Podobnie nie wymaga dużo światła i nie wymaga wiele opieki. Powinieneś wiedzieć, że jest również w stanie oczyścić formaldehyd ze środowiska.”

Tillandsias

„Tillandsias pochłaniają wilgoć z otoczenia, aby się nawodnić, ponieważ nie mają korzeni, które przyklejałyby się do ziemi w celu wydobywania składników odżywczych lub wody” – wyjaśniają eksperci The Daily Eco. „To jedna z roślin o największej zdolności odprowadzania wilgoci, a do tego nie potrzebuje podłoża, więc mamy większą swobodę w wyborze jej lokalizacji”.

READ  Akcje amerykańskie zamykały się niżej trzeci tydzień z rzędu w związku z obawami o stopy procentowe

Tillandsias to rośliny łatwe w uprawie, wymagające tylko niewielkiej ilości nawozu w określonych okresach i niewielkiej ilości wody w bardzo suchych środowiskach.

nie przegap
Sztuczka mamy za 3 funty, aby powstrzymać pleśń [INSIGHT]Pozbądź się kondensatu „w kilka sekund” – dwa proste kroki [COMMENT]Pozbądź się kamienia w toalecie za pomocą produktu „lepszego niż wybielacz”. [EXPLAINER]

Nyaoli

Rośliny Niaouli należą do rodziny krzewów i drzew pochodzących z Australii, więc są przyzwyczajone do ciepłego, wilgotnego środowiska. „W szczególności wiadomo, że są to drzewa, które skuteczniej pochłaniają wilgoć i są bardzo przydatne na glebach z nadmiarem wody” – powiedzieli eksperci. „Osiąga wysokość 20 lub 25 metrów, chociaż można go łatwo przycinać, aby kontrolować jego wzrost”.

Kalatea

Rośliny Calathea potrzebują wilgotnego środowiska, aby się rozwijać. Oznacza to, że „jest w stanie wchłonąć znaczną ilość wilgoci z powietrza” – wyjaśnił zespół Daily Eco. Dodali: „Ze względu na małe zapotrzebowanie na światło i wilgoć, te kolorowe rośliny liściaste są szeroko stosowane do wchłaniania wody z prysznica”.

Bambusowa palma

Palma bambusowa nie tylko pochłania wilgoć z otoczenia, ale jest również w stanie oczyścić powietrze. „W swoim naturalnym środowisku osiąga trzy metry wysokości” — poinformował The Daily Eco. „Chociaż rośnie znacznie mniej w pomieszczeniach. Zalecamy znalezienie dla niego wilgotnego i zacienionego miejsca.”

Mennica

Mięta jest nie tylko przydatna w kuchni jako składnik do gotowania, ale może również wchłaniać wilgoć z otoczenia. „Ta aromatyczna roślina doskonale wchłania wilgoć z gleby” – wyjaśnił film Daily Echo. „Podobnie absorbuje dużo wilgoci z otoczenia, więc doskonale sprawdzi się również w kuchni, łazience czy salonie”.

angielski bluszcz

Bluszcz angielski to roślina pnąca pochodząca z Wielkiej Brytanii i najlepiej nadaje się do umieszczania w powietrzu lub wysoko, na przykład na półkach. „Bluszcz pnący pomoże utrzymać czyste powietrze, pochłania wilgoć i ochroni Twój dom przed pleśnią” – wyjaśniają eksperci kanału YouTube.

READ  Wyobraź sobie, że przyszłość menedżera wisi na włosku po wykonaniu nowego połączenia gotówkowego | Przygotuj żłóbek