Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

50 000 egzaminów na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii rocznie zdawanych przez uczniów z co najmniej pięcioma niepowodzeniami | Przywództwo

Jeśli na początku ci się nie uda, spróbuj, spróbuj, spróbuj, spróbuj, spróbuj, spróbuj ponownie. Według analizy, to motto dziesiątek tysięcy początkujących kierowców, którzy po raz szósty podchodzą do egzaminu na prawo jazdy.

Rodzice i młodzi kierowcy zmagający się ze znalezieniem wolnego miejsca z powodu pandemii koronawirusa mogą dojść do wniosku, że sytuacji nie pomaga ponad 50 000 testów przeprowadzanych każdego roku przez uczniów, którzy już co najmniej pięć razy oblali egzamin.

Analiza danych Departamentu Transportu (DfT) przeprowadzona przez pro-samochodowy think tank i RAC wykazała, że ​​spośród 50 875 egzaminów praktycznych, które odbyły się w Wielkiej Brytanii w ciągu 12 miesięcy do końca marca, kandydaci mieli szóstą lub więcej prób.

Tylko 40% egzaminów zostało zdanych przy szóstej lub większej liczbie prób, w porównaniu ze średnim wskaźnikiem zdawalności wszystkich egzaminów wynoszącym 49% – przy wskaźniku zdawalności na poziomie 27% dla mężczyzn i 19% dla kobiet, zgodnie z danymi udostępnionymi mediom PA. a Arkusz informacyjny DfT dotyczący numerów egzaminów na prawo jazdy Pokazuje, że im więcej testów wykonasz, tym większe prawdopodobieństwo ponownego niepowodzenia.

Testy i lekcje zostały wstrzymane podczas blokad Covid, zakłócając lub opóźniając kursy około 500 000 uczniów. W marcu tego roku było Średni czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy 14 tygodnizgodnie z wnioskiem RAC dotyczącym wolności informacji.

Ponieważ praktyczne egzaminy na prawo jazdy kosztują od 62 do 75 funtów, całkowity rachunek za powtarzające się niepowodzenia może być wygórowany dla uczniów, którzy mogą wziąć więcej lekcji, aby pomóc przy następnej próbie.

W tym roku zobaczyliśmy uczących się kierowców Zapłać dwukrotnie wyższą stawkę za testy na rynku wtórnym, podczas gdy inni mają trudności ze znalezieniem trenera, według doniesień.

READ  Jack Ma rezygnuje z kontroli nad grupą mrówek

Analiza podąża za zdeterminowanym ojcem Opisane w wątku na Twitterze Opowiedział, jak pojechał z synem do szkockich Highlands po tym, jak nie zdał egzaminu w tym roku i nie mógł dostać się na test domowy aż do przyszłego roku – test w Highlands został odwołany, a jego syn zdał egzamin w Inverness.

Dyrektor RAC, Steve Gooding, uważa, że ​​zaległości osób chcących przystąpić do egzaminów oznaczają, że niektórzy mogą przyjąć miejsca „niezależnie od tego, czy są gotowi, czy nie, z obawy przed długim oczekiwaniem, jeśli się spóźnią”.

Dodał: „Oczywiście, kolejnym wnioskiem, jaki można wyciągnąć z liczb, jest to, że prowadzenie samochodu może nie być czymś dla niektórych osób”.