Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

McDonald's restaurant

Restauracje McDonald’s ponownie otwierają się w Rosji pod nową nazwą po znalezieniu kupca | Wiadomości biznesowe

McDonald’s znalazł kupca na swoje restauracje w Rosji, który zmieni ich nazwę na nową.

Gigant fast foodów Alexander Govor, który prowadzi już 25 restauracji na Syberii, powiedział, że zgodził się kupić wszystkie 847 restauracji.

McDonald’s ogłaszać Planowanie sprzedaży biznesu w Rosji w poniedziałek, czyniąc ją jedną z największych światowych marek z kraju po inwazji na Ukrainę.

Joffre zgodził się zatrzymać wszystkich 62 000 rosyjskich pracowników firmy przez co najmniej dwa lata na takich samych warunkach.

Będzie też wypłacał pensje pracownikom sieci burger do czasu zakończenia wyprzedaży.

Rosyjski biznesmen, licencjonowany od 2015 roku, jest także współzałożycielem firmy rafineryjnej Neftekhimservice i członkiem zarządu innej firmy, która jest właścicielem hotelu Park Inn i prywatnych klinik na Syberii.

Oczekuje się, że sprzedaż, której dokonano za nieujawnioną kwotę, zostanie sfinalizowana w ciągu kilku tygodni po otrzymaniu zgody organu regulacyjnego.

McDonald’s wcześniej powiedział, że wymagałoby to straty ponad 1 miliarda dolarów (848 miliardów funtów) z powodu wyjścia.

Firma zapowiedziała, że ​​usunie swoją nazwę, złote łuki i marki z restauracji, ale zachowa swoje marki w kraju.

McDonald’s działa w Rosji od ponad trzech dekad.

Firma tymczasowo zamknęła swoje rosyjskie sklepy W marcu nadal wypłacano pensje pracowników.

Firma poinformowała, że ​​traci 55 mln USD (45 mln GBP) miesięcznie z powodu przestojów zarówno w Rosji, jak i na Ukrainie.

McDonald’s powiedział w poniedziałek, że prowadzenie działalności w tym kraju jest nie do utrzymania i niezgodne z jego wartościami, powołując się na kryzys humanitarny na Ukrainie i „nieprzewidywalne środowisko biznesowe”.

:: słuchaj i subskrybuj Podcast biznesowy Ian Kinga jest już dostępny.

Prezes Chris Kempinski powiedział, że to trudna decyzja, ale „nie można sobie wyobrazić, że Złote Łuki reprezentują tę samą nadzieję i obietnicę, która doprowadziła nas do wejścia na rynek rosyjski 32 lata temu”.

READ  Arabia Saudyjska i Tunezja podpisują porozumienie o rozwoju energetyki odnawialnej

Pierwszy McDonald’s w Rosji został otwarty w Moskwie w 1990 roku, krótko po upadku muru berlińskiego.

Jako pierwsza amerykańska restauracja typu fast food, która została otwarta w Związku Radzieckim, była potężnym symbolem rozkwitu kapitalizmu w miarę ustępowania napięć zimnej wojny.