Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Reprezentant Szwajcarii przeprasza za zdobycie gola przeciwko Kamerunowi na mundialu w Rosji

Reprezentant Szwajcarii przeprasza za zdobycie gola przeciwko Kamerunowi na mundialu w Rosji

Szwajcar Brielle Empolo podnosi ręce w geście przeprosin po strzeleniu gola w meczu grupy G mistrzostw świata pomiędzy Szwajcarią a Kamerunem.

Ibrahim Norouzi / AP

Szwajcar Brielle Empolo podnosi ręce w geście przeprosin po strzeleniu gola w meczu grupy G mistrzostw świata pomiędzy Szwajcarią a Kamerunem.

Bramka Brilla Embolo podniosła Szwajcarię do zwycięstwa 1:0 nad Kamerunem na mundialu w czwartek, spełniając obietnicę, że nie będzie świętować zdobycia gola przeciwko krajowi, w którym się urodził.

Szwajcarski napastnik strzelił gola z Yaoundé wolejem z prawej nogi w 48. minucie, stojąc samotnie osiem metrów w środku siatki, by przyjąć niskie podanie Xherdana Shaqiriego.

Następnie Embolo wydął usta w krzywym uśmiechu i szeroko rozłożył ramiona, po czym uniósł je w przepraszającym geście, gdy jego koledzy z drużyny rzucili się na niego w pobliżu pola karnego.

Wskazał na szwajcarskich kibiców za bramką, w której zdobył bramkę, a następnie na kibiców Kamerunu w przeciwległym rogu Stade Al Janoub.

25-letni napastnik opuścił Kamerun wraz z rodziną, gdy miał pięć lat.

Spędzili trochę czasu we Francji, zanim osiedlili się w Szwajcarii, kraju, który teraz reprezentuje na swoich drugich mistrzostwach świata.

Mimo że zawodnik pochodzenia afrykańskiego strzelił gola, afrykańskie drużyny są teraz bezbramkowe w czterech meczach, które rozegrały na mundialu.

Wszyscy grali z wyżej notowanymi drużynami, a Maroko i Tunezja zremisowały odpowiednio 0:0 z Chorwacją i Danią.

Jedynego gola dla swojego zespołu zdobył Szwajcar Brill Empolo.

RICARDO MAZLAN / AP

Jedynego gola dla swojego zespołu zdobył Szwajcar Brill Empolo.

Seria porażek Kamerunu w turniejach mistrzostw świata rozciąga się na osiem meczów, począwszy od 2002 roku.

Brazylia i Serbia również są w grupie G i spotkają się w czwartek (czasu lokalnego).

Aby Embolo zdobył bramkę, Szwajcarowi bardzo łatwo było szybko podać piłkę przez linie obronne Kamerunu z lewej flanki na prawą.

Szybki start Szwajcarów w drugiej połowie i niewytłumaczalny brak pośpiechu w pierwszej połowie zostały skontrastowane z trudnością rozpoczęcia meczu o godzinie 13:00 – jednego z zaledwie siedmiu meczów w Katarze, które zostały rozegrane w całości w biały dzień.

READ  Waga ciężka Canterbury i Auckland zmierzą się w finale Farrah Palmer Cup
Martin Hungla z Kamerunu (z lewej) kopie piłkę obok Manuela Akanjiego ze Szwajcarii.

RICARDO MAZLAN / AP

Martin Hungla z Kamerunu, lewy, kopie piłkę obok Szwajcara Manuela Akanjiego.

Upał sięgał 29°C, wilgotność była niska, a większość pola gry była zacieniona.

Kamerun zmarnował okazję do zdobycia wyraźnych bramek, aby przejąć kontrolę w dziesiątej minucie. Długie, proste podanie przed środkowym obrońcą Szwajcarii sprawiło, że Karl Toko Ekambi oddał półwoleja wysoko nad poprzeczką z zaledwie 10 metrów.

Kamerun wywierał niewielką presję, próbując wyrównać grę. Andre Franck Zambo Anguisa w 66. minucie trafił bezpośrednio w bramkarza Jana Sommera, który łatwo obronił.

W następnym zagraniu szwajcarski ruch z prawej prawie powtórzył bramkę, ale bramkarz Andre Onana obronił Rubena Vargasa.

Szwajcar Granit Xhaka uderza głową z Kameruńczykiem Andre Franckiem Zambo Angissą, prawy.

Ibrahim Norouzi / AP

Szwajcar Granit Xhaka uderza głową z Kameruńczykiem Andre Franckiem Zambo Angissą, prawy.

czas mili

Przed meczem na boisku pojawił się zawodnik Kamerunu Roger Milla.

Kibicom pokazano montaż wideo jego bramek na Mistrzostwach Świata 1990, kiedy Kamerun został pierwszą afrykańską drużyną, która zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

Dołącz do Samuela Eto’o, najlepszego piłkarza Kamerunu, który obecnie kieruje Związkiem Piłki Nożnej. Eto’o strzelił jedynego gola, kiedy Kamerun po raz ostatni zdobył mistrzostwo świata – 1:0 przeciwko Arabii Saudyjskiej w 2002 roku.

Cichy dzień na sędziowanie

Dzień sędziego Facundo Tello był znacznie spokojniejszy niż wtedy, gdy miał 10 zawodników wyrzuconych z boiska w Argentynie przed przyjazdem do Kataru. Pokazał czerwone kartki siedmiu zawodnikom Boca Juniors i trzem zawodnikom Racing Club po bójce w dogrywce.

Tutaj Tello pokazał trzy żółte kartki i żadnej czerwonej. Był to trzynasty mecz mundialu i jak dotąd żaden zawodnik nie został wyrzucony z boiska.

Następna

Następnie Szwajcaria rozegra mecze grupy H z Brazylią w poniedziałek wieczorem w Doha. Wcześniej Kamerun zmierzy się z Serbią.