Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Regularne testy i samoizolacja mogą być skuteczniejsze niż blokada w zwalczaniu ognisk chorób

Regularne testy i samoizolacja mogą być skuteczniejsze niż blokada w zwalczaniu ognisk chorób

Regularne testy diagnostyczne i samoizolacja mogą być skuteczniejsze niż zamykanie szkół i firm, jeśli chodzi o zwalczanie epidemii chorób zakaźnych, takich jak COVID-19, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez naukowców z University of Wyoming.

Wyniki pojawią się dzisiaj (poniedziałek) o godz Raporty naukoweInternetowy, ogólnodostępny dziennik mojego wydawcy Natura.

Członkowie wydziału Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Waszyngtońskiego, Stephen Newbold, David Venoff, Jason Shogren i Linda Thunstrom, a także niedawni doktoranci. Absolwenci Madison Ashworth opracowali model epidemiologiczny i ekonomiczny, aby porównać skuteczność nakazów dystansu fizycznego z politykami zachęcającymi do regularnych testów i samoizolacji w celu zwalczania pojawiającej się epidemii. Odkryli, że w większości rozważanych scenariuszy strategia losowych testów przewyższałaby strategię dystansu fizycznego w celu złagodzenia COVID-19 lub podobnych chorób.

„Stany Zjednoczone początkowo próbowały zwalczyć rozprzestrzenianie się (COVID-19) za pomocą kombinacji ścisłej kontroli dystansu fizycznego, masek i światła w regularnych testach diagnostycznych z samoizolacją” – napisali naukowcy, zauważając, że pierwsza obejmowała wymagania dotyczące pracy z domu, zamknięcia szkół i firm oraz ograniczenia w podróżowaniu. „Jednak te same działania spowodowały również zmniejszenie możliwości zatrudnienia, utratę zarobków i szereg negatywnych skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego z powodu wycofania się z działalności gospodarczej i przedłużonego ograniczenia interakcji społecznych”.

Podczas gdy wielu badaczy i ekspertów ds. zdrowia publicznego przeprowadziło badania sugerujące, że testowanie i samoizolacja byłyby bardziej skuteczne niż powszechne blokady, badanie UW jako pierwsze rozważa koncepcję „supersreadingu” – w ramach której część ludzi jest narażona na patogenów przez niewielką liczbę zakażonych osobników.

Naukowcy z University of Washington wykorzystali również różne warianty modeli, analizując zarówno korzyści ekonomiczne, koszty, jak i skutki zdrowotne obu podejść do zwalczania epidemii. W badaniu uwzględniono wskaźniki błędów testów diagnostycznych, wskaźniki zgodności z samoizolacją, koszt testów i utratę wydajności ekonomicznej w wyniku dystansu fizycznego lub izolacji.

READ  Trzej chińscy astronauci pomyślnie wrócili na Ziemię po spędzeniu 90 dni na nowej stacji kosmicznej

Naukowcy przyznają, że nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie, czy polityka rządu w przypadku wybuchu epidemii powinna koncentrować się na tłumieniu choroby za pomocą agresywnych środków, czy też na spowolnieniu rozprzestrzeniania się za pomocą mniej agresywnych środków – i wydaje się, że subtelne różnice mogą prowadzić do tego, że jedno podejście działa lepiej niż inne w każdej konkretnej sytuacji.

Jednak główne implikacje badania koncentrowały się na względnych wynikach odległości fizycznej w porównaniu z testem.

„Odkryliśmy, że w przypadku pandemii podobnej do pierwotnego szczepu SARS-CoV-2 optymalna strategia losowych testów z dobrowolną izolacją może przynieść większe korzyści netto niż strategia dystansu fizycznego w szerokim zakresie prawdopodobnych okoliczności w naszym modelu”, napisali ekonomiści, dodając, że uwzględnienie koncepcji rozpowszechnienia przełożonego sprawia, że ​​podejście do testowania i izolacji jest bardziej skuteczne niż nakazy fizycznego dystansowania.

źródło:

Odniesienie do czasopisma:

Newbold, SC, i in. (2023) Dystans fizyczny a testowanie samoizolacji w celu kontrolowania pojawiającej się epidemii. Raporty naukowe. doi.org/10.1038/s41598-023-35083-x.