Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hawke’s Bay czerpie korzyści z ciągłych inwestycji w lokalne usługi radiologiczne i leczenie raka

Hawke’s Bay czerpie korzyści z ciągłych inwestycji w lokalne usługi radiologiczne i leczenie raka

Oddział radiologii Canopy Healthcare, TRG Imaging, ma przyjemność ogłosić kolejny krok w swojej wielomilionowej inwestycji w kliniki w Hawke’s Bay wraz z otwarciem nowej kliniki na Canning Road.

Dyrektor generalny Hawke’s Bay w firmie TRG Imaging, Paul Twomey, powiedział, że jest to najnowszy krok mający na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na usługi obrazowania medycznego i leczenia raka w regionie.

Pan Tomei powiedział, że nowa klinika Canning Road, która została dziś otwarta, zawiera warte 3 miliony dolarów urządzenie Siemens 3T MRI (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego), które pomaga pacjentom uzyskać światowej klasy obrazowanie prowadzące do wcześniejszej diagnozy i ulepszonych ścieżek leczenia.

„Dostarczy klinicystom zaawansowane, szczegółowe obrazy, co zaowocuje szybszymi i dokładniejszymi raportami, a także wyeliminuje potrzebę podróżowania przez naszą lokalną społeczność dalej, często nawet do Wellington i Auckland”.

„Ekspansja będzie postrzegana jako pozytywna wiadomość, gdy w regionie będzie dużo niepewności i zmian”.

Firma TRG Imaging zakończyła również trzyletnią przebudowę swojej kliniki zlokalizowanej w szpitalu Royston przy Prospect Road w Hastings, która obejmowała nowe technologie MRI, CT i mammografii.

Następną fazą jest nowe centrum PET-CT i leczenia, które zostanie otwarte na początku 2024 r., powiedział Tony Moffat, dyrektor generalny Canopy Healthcare, firma macierzysta TRG.

PET-CT jest niezbędnym narzędziem w diagnostyce i leczeniu wielu nowotworów, w tym czerniaka, płuc, piersi, okrężnicy i prostaty. Wcześniej najbliższe maszyny znajdowały się w Wellington i Hamilton, a podróż, którą zapewniała TRG, należała już do przeszłości.

Ponadto TRG ogłosiła, że ​​w 2024 r. utworzy w Napier pełne centrum obrazowania, w tym MRI, w lokalizacji, która zostanie wkrótce potwierdzona, zapewniając w ten sposób dostęp do zaawansowanych technologicznie usług obrazowania w obu głównych miastach.

„Jak widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, infrastruktura drogowa łącząca Hawke’s Bay z innymi regionami została poważnie dotknięta, a nasze inwestycje w technologię i usługi obrazowania medycznego w regionie zapewniają spokój ducha tym, którzy potrzebują szybkiego leczenia na miejscu, — powiedział pan Moffat.

READ  Podwoić dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 wśród personelu domów opieki

Ostatnim etapem będzie Klinika Kompleksowego Obrazowania i Opieki Onkologicznej w Cauca Hospital Faza II, która zostanie otwarta na początku 2025 roku jako część dodatkowych 7 000 metrów kwadratowych powierzchni klinicznej, w tym oddział intensywnej terapii, lokalne usługi diagnostyki i leczenia raka oraz kardiolog. Cath Lab zapewni pełen zakres usług obrazowania, konsultacji i centrum onkologicznego.