Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Regionalne wyszukiwanie w Nowej Zelandii osób nieszczepiących się

COVID-19

Delta nadal pojawia się zaskakująco i niechętnie w kieszeniach w całym kraju, celując w tych, których jeszcze nie złapano. Redaktor polityczny Joe Muir przygląda się niektórym z nieszczepionych wśród nas i co się robi, aby ich przekonać.

Osoby przebywające w mieszkaniach socjalnych, awaryjnych i przejściowych, gangi, osoby związane z łatami, osoby z podstawowymi chorobami oraz wielu mieszkańców Maorysów i Pacyfiku zostały nieproporcjonalnie dotknięte w ostatnim wybuchu Covid.

Istnieje ukierunkowany program szczepień dla tych grup, aczkolwiek później niż chciałyby tego niektóre osoby z sektora zdrowia.

Ale co z mężczyznami i kobietami Pakiha o średnim dochodzie mieszkającymi w regionalnej Nowej Zelandii, którzy uważają, że COVID nie jest ich problemem?

A co z ich dziećmi, które tak bardzo zniechęcają ich do szczepienia?

Spędź kilka dni w regionalnej Nowej Zelandii, a nie będziesz musiał daleko jechać, aby znaleźć wykształconych, wykwalifikowanych pracowników, którzy każdego dnia nie są zainteresowani zapylaniem.

W Taranaki jest grupa, wielu z małymi dziećmi, która nie widzi powodu, by się zgłosić i zaszczepić.

Ich przyjaciele i pracodawcy, którzy przyjmują podwójne dawki, powiedzieli dziennikarzom, że Covid musi być rozpowszechniony w ich miastach i społecznościach, aby odstraszyć tę konkretną grupę demograficzną przed atakiem.

„Rząd nie będzie w stanie dotrzeć do wszystkich z nich, nawet przy wszystkich płatnych reklamach i innych rzeczach, które robimy”.
– Minister odpowiedzi na COVID Chris Hepkins

Zrozumiałe jest, że powody, dla których nie należy się szczepić, obejmują myślenie, że to na nich nie wpłynie, niewidzenie potrzeby szczepionki, brak zaufania do szczepionki, a w niektórych przypadkach przekonanie, że ryzyko szczepionki jest wyższe niż sam wirus.

W przypadku dzieci, które kwalifikują się do szczepienia, rodzice mówią im, że nie są one potrzebne.

„Nie ma zmiany w ich stanowisku” – powiedział jeden z rolników Taranaki.

Nastroje wydają się silne także wśród niektórych budowniczych małych miast.

I jest taki niedobór wykwalifikowanej siły roboczej, pracodawcy nie mogą wymusić szczepień.

Dylemat właściciela firmy budowlanej polega na tym, że stażyści przeniosą się w inne miejsce, gdzie pracodawcy nie zależy na stanie szczepień, a ich własny biznes w końcu upadnie.

Chociaż ostatnio wiele uwagi poświęcono celowaniu i motywowaniu nieszczepionych populacji Maorysów i Pacyfiku, urzędnicy rządowi i służby zdrowia nie ignorują innych wyzwań demograficznych.

Minister ds. Reagowania na Covid, Chris Hepkins, przyznał, jak trudno jest przekazać wiadomości osobom mieszkającym w wiejskich i bardziej odizolowanych społecznościach.

„Rząd nie będzie w stanie dotrzeć do każdego z nich, nawet przy wszystkich płatnych reklamach i innych rzeczach, które robimy”.

READ  Epidemia spowodowała nowy rodzaj wypalenia, czyniąc dobrobyt bardziej niebezpiecznym niż kiedykolwiek

Wezwał tych, którzy zostali już zaszczepieni, aby poświęcili czas na rozmowę z przyjaciółmi i rodziną, którzy nie zostali zaszczepieni, o tym, dlaczego zdecydowali się chronić siebie.

Jednak kierowanie nie może się na tym skończyć i wkrótce rozpoczną się bardziej ukierunkowane kampanie.

Banery są używane w grach rugby NPC, aby dotrzeć do większej liczby wiejskich społeczności regionalnych, które nie zostały jeszcze zaszczepione. Zdjęcie: Getty Images.

W weekend gry rugby NPC zostały „zaszczepione” na billboardach i wklejone na linie demonstracyjne, a więcej klubów sportowych wezwano na poziomie społeczności, aby pomóc podzielić się wiadomością ze swoimi członkami.

Grupy gościnności, w których wielu młodych ludzi pracuje i spotyka się razem, oraz grupy muzyczne są również częścią kampanii nowego rządu mającej na celu szerzenie przesłania podwójnego whammy.

Grupy religijne organizują również wieczory informacyjne z udziałem epidemiologów, aby doradzać w sprawie zasadności szczepień.

To wszystko jest częścią szerszej ogólnokrajowej rozmowy skierowanej do młodszej grupy demograficznej Bakehy w całym kraju.

Grupy wiejskie również mają wziąć udział, ponieważ tacy jak „rolnicy federalni” prowadzą dyskusje z rolnikami na temat potrzeby ochrony przed Covid.

Newsroom rozumie, że rząd, za pośrednictwem Zespołu ds. Szczepień Departamentu Zdrowia, zaprasza każdą organizację lub grupę z bazą członkowską do wzięcia udziału w próbach podniesienia świadomości na temat szczepień w trudno dostępnych miejscach.

Są to miejsca, w których grupy znane są z tego, że nie oglądają konferencji prasowych o godzinie 13:00 i nie angażują się zbytnio w żadne media informacyjne.

Jednak są one wychwytywane przez media społecznościowe i rozpowszechniają się tam wiadomości antyszczepionkowe.

Badania przeprowadzone przez rząd pokazują, że istnieje pewna część populacji, która nie słucha wiadomości od żadnego urzędnika państwowego, niezależnie od platformy.

Oznacza to, że należy znaleźć alternatywy, takie, które nie zawierają wiadomości lub witryn politycznych.

Innym sposobem na uchwycenie w przeważającej mierze młodej grupy jest zastosowanie nowych technologii, takich jak świadectwa szczepień.

Dla wielu z nich letnie festiwale zostaną pominięte, jeśli nie dostaną podwójnego ataku, a chodzenie do nocnych klubów i barów również stanie się problemem.

Urzędnicy ds. zdrowia i ministrowie rządowi rozumieją, że w niektórych małych prowincjonalnych miasteczkach zaświadczenie o szczepieniach, aby dostać się do lokalnego pubu, może być trudniejsze niż jest to warte.

Ale chociaż może to oznaczać, że pójście do baru w piątek wieczorem nie kończy się na kartach niektórych niezaszczepionych osób, prawdopodobnie jest to niewielki procent populacji, który pasuje do tej grupy i żyje jak zwykle.

READ  Europa i Rosja rozpoczynają dziewiątą misję OneWeb

Coś innego, jak podróże międzynarodowe, a nawet potencjalne podróże krajowe, w końcu stanie się jeszcze większą barierą.

Newsroom rozumie, że wśród decydentów Covid panuje powszechne przekonanie, że cel 90 procent jest możliwy do osiągnięcia.

Dotarcie do 95. percentyla będzie trudniejsze.

Obecnie uważa się, że liczba antyszczepionków, którzy nie dostaną szczepionki, oraz tych, którzy nie mogą tego zrobić z powodów medycznych, stanowi tylko 5 procent kwalifikującej się populacji.

Szczepienia Maorysów idą w dobrym kierunku

W czwartek Maorysom zaszczepiono ponad 10 000 szczepionek – to najwyższa liczba w dotychczasowej kampanii.

Zastępca ministra zdrowia Benny Henari mówi, że pomysł uzyskania podwójnej frajdy zyskuje na popularności wśród jego ludzi, a „wszystkie składniki są na ziemi”.

Mówi, że maoryscy dostawcy opieki zdrowotnej są dobrze wyposażeni i że zakłócenia w niektórych społecznościach dotyczą bardziej relacji, jakie mają z lokalną radą zdrowia, uzyskania dobrego przepływu informacji między nimi i współpracy.

W Rotorua zastępca ministra zdrowia Benny Henary rozmawiał z osobami nieszczepiącymi o tym, dlaczego potrzebują ochrony. Zdjęcie stawu: Getty Images

Przemawiając w redakcji po wizycie w Rotorua w czwartek z dr Grace Malcolm, Henari powiedział, że para udała się do zakładu obróbki drewna, gdzie około 30 pracowników zadało pytania dotyczące szczepień i dlaczego tak ważne było, aby je mieć.

„Sześciu z nich słuchało, a w tym czasie wstali, wyszli i zostali zaszczepieni. ‘Musieli tylko porozmawiać i porozmawiać o tym’” – powiedział Hinari.

To była prawdopodobnie trzecia lub czwarta rozmowa z zaufaną osobą, którą odbyli – i tyle czasu zajmuje niektórym, aby zdobyć pewność siebie i zaszczepić się.

„W tej chwili potrzeba od trzech do pięciu rozmów, aby dotrzeć do Maorysa, a ostatnia grupa, przez którą zamierzamy się przedostać, będzie potrzebowała około 10 do 15 rozmów”, powiedział Henare.

Chodzi o wysyłanie liderów i pracowników służby zdrowia oraz zaufanego Wanao, aby prowadzili tę rozmowę w kółko.

Przyznał, że niektórzy maoryscy dostawcy opieki zdrowotnej wzywają do uzyskania lepszych danych, aby dokładnie określić, kto w ich społecznościach nie był szczepiony – ale Henare mówi, że DHB i praktykujący lekarze już je mają.

Jest to przypadek, w którym pracują razem i wykorzystują informacje i dane, które już istnieją, aby dotrzeć do tego, kto został. ”

Bitwa pod górę Taranaki

Hayden Wano jest dyrektorem generalnym Maoryskiego dostawcy opieki zdrowotnej Toi Ora w Taranaki i krytykuje „napięte” relacje z Taranaki DHB.

Obszar ten powoli rozprzestrzeniał się po całej planszy i był kilkakrotnie wzywany przez Hipkinsa.

READ  Lądowniki księżycowe mogą eksplodować natychmiast, odkładając lądowiska, gdy dotrą do księżyca

Taranaki nadal ma jeden z najniższych wskaźników szczepień w kraju, a tylko 71 procent kwalifikującej się populacji otrzymało pojedynczą dawkę, w porównaniu do średniej krajowej wynoszącej 81 procent.

W przypadku Maorysów tylko 50 proc. zostało zaszczepionych na tym terenie – średnia krajowa to 57 proc.

Wano powiedział dziennikarzom, że jest niezadowolony, że cele szczepień ustalone przez Taranaki DHB były zbyt niskie.

Stworzył niższy poziom oczekiwań, gdy musiał działać w trybie pilnym. ”

W rezultacie pracownicy służby zdrowia zostali „gonią za naszym ogonem”, ponieważ nie było „napięcia wbudowanego w szerszą odpowiedź”.

Taranaki ma 7000 Maorysów, którzy muszą zostać zaszczepieni do końca roku, aby osiągnąć cel 90 procent, a Wano mówi, że nie mogą obejść się bez pomocy i zasobów DHB.

„Nie mamy możliwości u trzech dostawców maoryskich w całym regionie, więc musimy współpracować z DHB – to rozłączenie wymaga budowy mostów”.

Wano powiedział Newsroomowi, że szczepienia dla Maorysów mogłyby zostać rozszerzone w całym kraju, gdyby byli lepiej traktowani jako grupa i mieli większą elastyczność.

„To była decyzja polityczna, która wpłynęła na niego, gdy wprowadzili program w różnych grupach wiekowych.

„Mogli przyjąć inne podejście” – powiedział.

Maorysi to młodsza populacja, w wyniku czego wielu z nich kwalifikuje się do szczepień dopiero od ostatniego miesiąca.

Wano powiedział, że Wano uwielbia szczepić się razem i chociaż niektórzy maorysi pracownicy służby zdrowia właśnie zaczęli podawać szczepionkę każdemu i każdemu, kto przychodzi, było to przeciwko wprowadzeniu przez rząd i reklamowaniu.

„W rezultacie niektórzy mieszkańcy Wanao zwolnili tempo, ponieważ nie wszyscy w gospodarstwie domowym kwalifikowali się jeszcze do szczepień.

„Wyposażylibyśmy się w inny sposób, gdybyśmy byli w stanie i nie byli ograniczani przez różne grupy wiekowe i sposób ich wychowania” – powiedział Wano.

Niezdecydowanie i opór wobec szczepień nie dotyczą wyłącznie Maorysów.

Wano mówi, że w jego okolicy na pewno jest grupa, która nie będzie słuchać żadnych rad od nikogo odpowiedzialnego, na przykład rządu.

„Istnieją duże pytania dotyczące tego, jak wejdziemy w rolnictwo i więcej społeczności wiejskich”.

Wano chciałby, aby szkoły odgrywały większą rolę zarówno wśród uczniów, jak i rodziców oraz aktywnie edukowały o korzyściach ze szczepień, aby dotrzeć do ludzi z niektórych z tych społeczności wiejskich.