Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Sony Bravia XR-55A95K: Świetny obraz i dźwięk z Sony QD-LOED

Poza tym, że jeden z dwóch pilotów jest trochę zły, jedyną fałszywą nutą jest wygląd Bravia Cam. Ten maleńki aparat przyczepia się magnetycznie do tylnej części obudowy telewizora i rejestruje podobne do Czadu obrazy z górnej środkowej części ekranu. Sony zamierza być przydatne do sterowania gestami, szybkiej analizy warunków oświetlenia otoczenia i innych rzeczy w pewnym momencie w przyszłości. Ale na razie dobrze jest tylko prowadzić rozmowy wideo w Google Duo. Ile to wpłynęło na wysoką cenę wywoławczą XR-5A95K? „Dużo” to moje przypuszczenie.

Konfiguracja jest tak bezpośrednia lub zagnieżdżona, jak zdecydujesz, że chcesz. Sony dało użytkownikom końcowym sporą autonomię, ale uzyskanie świetnego obrazu z A95K nie zajmuje dużo czasu. A gdy ekran zostanie skonfigurowany zgodnie z Twoimi upodobaniami, staje się zabawnym i interesującym zegarkiem.

Najjaśniejszy OLED?

Zanim jednak wciągniesz się we wszystkie rzeczy, w których Sony jest dobry, będziesz musiał pominąć fakt, że ta „jaśniejsza niż jaśniejszy telewizor OLED” nie jest tak naprawdę dużo jaśniejsza. Jednak rezultatem jest ilość szczegółów, różnorodności i wglądu, jakie może ujawnić w najjaśniejszych scenach.

Zegarek niebo o północy Stwierdza w dobrym stylu. To mylący film, ale obraz Dolby Vision HDR i ścieżka dźwiękowa Dolby Atmos są idealne do zaprezentowania mocnych stron A95K, a są liczne i duże.

Jak przystało na film, którego akcja toczy się głównie w kosmosie, czarne odcienie obfitują i w ugruntowany sposób OLED są tu błyszczące, głębokie i odpowiednio urozmaicone. Gdy jasność się nakłada, zamiast wybielać i ujednolicać, Sony zachowuje szczegóły i zapewnia bardzo imponujące gradacje jasności. Nie jest to bynajmniej typowe dla „tradycyjnych” telewizorów OLED i niemal natychmiast sprawia, że ​​Sony wygląda bardziej przekonująco.

Pomiędzy tymi dwoma skrajnościami balans kolorów Sony udaje się łączyć żywe i naturalne w bardzo znośny sposób. W szczególności odcienie skóry są prawie zawsze wiarygodne, chociaż A95K nie ma problemu z rozróżnieniem skóry zdrowej od skóry chorej.

READ  HTC ogłasza plany uruchomienia „telefonu metaverse” w kwietniu 2022 r.; Sprawdź szczegóły

A jeśli chodzi o inne szerokie dyscypliny w branży obrazu (definicja krawędzi, głębia ostrości, stabilizacja obrazu) A95K okazuje się całkiem pewny. Jego obrazy są gładkie i wyrafinowane, a jednocześnie pełne szczegółów i różnorodności.

Przejście na transmisje sportowe w rozdzielczości UHD umożliwia firmie Sony zaprezentowanie doskonałości w sterowaniu ruchem. Gdy rzeczy na ekranie poruszają się nieoczekiwanie i często zakłócają ruch kamery, którą pokazujesz na telewizorze. To wystarczająco rygorystyczny test — podwaja się, gdy dzieje się to na dużym obszarze jednolitego koloru. Ale A95K kontroluje ruch z pełnym autorytetem. Jego kontrola ruchu na ekranie jest absolutna, dzięki czemu efekty wizualne są dość przekonujące.

Jeśli nie jesteś na diecie wyłącznie dla treści 4K, Sony jest skutecznym narzędziem do aktualizacji, chociaż ma swoje ograniczenia. Treści HD wyglądają świetnie. Oczywiście nie jest tak dokładny jak oryginalne elementy 4K i nie jest całkowicie odporny na zakłócenia obrazu, gdy staje się skomplikowany, ale A95K nie jest tak dobry, jak jego nominalni konkurenci. Tylko wtedy, gdy wielokrotnie idziesz na kompromis w sprawie treści o prawdziwym poziomie ubóstwa, Sony nieco rzuca ręcznik. Programowanie dla osób starszych może być jednocześnie szorstkie i gładkie.

gra do gier

Gracze wszelkiego rodzaju będą zadowoleni z A95K, ale nic dziwnego, że działa on szczególnie dobrze z Sony PlayStation 5. Wszystkie najlepsze funkcje konsoli nowej generacji mogą być wykorzystane przez ten telewizor, a opóźnienie wejściowe wynoszące około 21 ms to nic. Szczególnie opóźnienie będzie odczuwalne tylko dla najbardziej wymagających graczy. (A i tak zwykle mają dedykowane monitory do swoich zadań.) Reszta z nas może po prostu cieszyć się niezwykłą wiernością obrazu, szeroką paletą kolorów, a zwłaszcza sposobem, w jaki A95K radzi sobie z efektami świetlnymi.

Niektórzy producenci telewizorów nawiązali sojusze z firmami audio, aby poprawić dźwięk swoich ekranów. Przychodzi mi na myśl współpraca Bowers & Wilkins z Philips w przypadku niektórych wysokiej klasy telewizorów OLED. Sony to oczywiście szanowana firma audio sama w sobie, a ponieważ nie ma absolutnie żadnego systemu audiowizualnego związanego z A95K, jest to świetnie brzmiący telewizor.

READ  Rozdać! Boom na sportowe karty kolekcjonerskie w dobie pandemii w Stanach Zjednoczonych

Niskie częstotliwości są satysfakcjonująco niskie, mają realną masę i dobrą kontrolę. Poziom szczegółowości jest wysoki, projekty rozmów są dobre, a głos Sony jest bardzo przytłaczający, zanim zaczniesz tracić spokój.

Scena dźwiękowa, którą tworzy, jest szersza i wyższa niż ekran, z którego pochodzi, a prezentacja jest również akceptowalnie dynamiczna. Dlatego też, o ile nie zamierzasz wydawać odpowiednich pieniędzy, modernizacja audio w postaci głośników raczej nie wydaje się konieczna.

W ostatecznym rozrachunku QD-OLED Sony Bravia XR-55A95K nie narusza zasad dotyczących telewizorów OLED. Nie można zaprzeczyć, że rozwija grę, ale jej nie zmienia. Co Robić do jest dodatkiem do listy telewizorów Sony o wyjątkowych możliwościach, które zawsze były dopasowane do ceny.

Takie pieniądze za 55-calowy telewizor są znaczące (a 65-calowy kosztuje ponad 500 USD), nawet w przypadku telewizora, który ukrywa w obudowie bardzo wydajny system dźwiękowy, spełniając podstawową obietnicę gier nowej generacji. Konsola, przyjemność oglądać na żywo. Ale cena jest uzasadniona. prawdopodobne. po prostu o.