Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rakieta Blue Origin została zatrzymana po tym, jak jej pierwsze uruchomienie przez firmę kosmiczną Jeff Bezos nie powiodło się |  nowości naukowe i technologiczne

Rakieta Blue Origin została zatrzymana po tym, jak jej pierwsze uruchomienie przez firmę kosmiczną Jeff Bezos nie powiodło się | nowości naukowe i technologiczne

Firma rakietowa należąca do założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, poniosła pierwszą awarię podczas startu — z systemem ewakuacyjnym, który wystrzelił kapsułę załogi w bezpieczne miejsce.

Na zdjęciach widać płomienie uciekające z silnika po około minucie lotu oraz kapsułę uciekającą z przodu rakiety.

Później wylądował na pustyni w Teksasie, wspierany przez trzy spadochrony.

Poniedziałkowa misja była bezzałogowa i obejmowała dziesiątki eksperymentów, ale to ten sam system, którego używano do wystrzeliwania ludzi na skraj kosmosu.

niebieskie pochodzenie Powiedział, że „system ewakuacji kapsuł działa zgodnie z założeniami” po awarii wzmacniacza rakiety New Shepard.

Nagranie wideo wydane przez firmę ukazywało lądowanie kapsuły, ale nie los rakiety, która leciała z prędkością około 700 mil na godzinę na wysokości około 8500 metrów.

Komentarz startowy ucichł, gdy nastąpiła awaria, a spiker w końcu powiedział: „Wygląda na to, że przeszliśmy przez anomalię podczas dzisiejszego lotu. Nie było to zaplanowane”.

Rakieta zazwyczaj ląduje w pozycji pionowej, dzięki czemu można jej użyć w przyszłych lotach.

Federalna Administracja Lotnictwa (Federal Aviation Administration), amerykański organ nadzorujący lotnictwo, wstrzymała wystrzelenie rakiety w oczekiwaniu na dochodzenie.

obrazek:
Kapsuła wylądowała przy pomocy spadochronów

Była to dwudziesta trzecia misja firmy i Pan Bezos Był na swojej pierwszej misji załogowej w zeszłym roku.

trzydzieści jeden osób W tym aktor Star Trek William ShatnerPodróżowali rakietą, a ostatni płatny lot odbył się w zeszłym miesiącu.

Blue Origin, Richard Branson, Virgin Galactic i SpaceX Elona Muska konkurują w powstającym sektorze turystyki kosmicznej.

READ  Schulz mówi, że Niemcy są zaangażowane w rolę Ukrainy w tranzycie gazu