Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wskazówki dotyczące oszczędzania paliwa: dzięki nieznanemu hackowi kierowcy mogą zmniejszyć zużycie paliwa o 12%

Wskazówki dotyczące oszczędzania paliwa: dzięki nieznanemu hackowi kierowcy mogą zmniejszyć zużycie paliwa o 12%

Kierowcy powinni nadal odnotowywać spadek cen benzyny bezołowiowej, a średni koszt wynosi około 168,36 pensów za litr. Kierowcy silników wysokoprężnych ponoszą wysokie koszty, a RAC nie spodziewa się żadnych zmian cen.

Ceny ustabilizowały się na poziomie około 183,19 pensów za litr po spadku z rekordowych poziomów na początku lipca.

Niektórzy obawiają się, że w najbliższej przyszłości ceny paliw zaczną ponownie rosnąć.

W rezultacie wielu zaczęło stosować techniki oszczędzania paliwa, aby zmniejszyć ilość czasu i pieniędzy, które spędzają na stacjach benzynowych.

Niektórzy zaczęli nawet udzielać porad w mediach społecznościowych, aby pomóc swoim obserwatorom zaoszczędzić pieniądze na kosztach samochodu.

Przeczytaj więcej: Prosta sztuczka samochodowa może pomóc kierowcom obniżyć zużycie paliwa za pomocą monety 20 pensów

Gdy pojazd jest nieruchomy lub nie ma biegu, dopływ paliwa i połączenie z silnikiem zatrzymują się.

Ma to na celu zapobieganie pracy na biegu jałowym, która marnuje pieniądze na paliwo i powoduje szkodliwe emisje, gdy samochód nigdzie nie jedzie.

Kierowcy korzystający z tej funkcji mogą zwiększyć zużycie paliwa nawet o 12 procent.

Royal College of Physicians szacuje, że 40 000 zgonów rocznie w Wielkiej Brytanii jest związanych z zanieczyszczeniem powietrza, co przyczynia się do tego na biegu jałowym silnika.

Artykuł 123 ustawy Prawo drogowe dotyczy „kierowcy i środowiska”.

Stanowi on, że kierowcy nie mogą pozostawiać zaparkowanego pojazdu bez nadzoru z włączonym silnikiem lub pozostawiać niepotrzebnie pracującego silnika pojazdu, gdy pojazd jest zaparkowany na drodze publicznej.

Badanie przeprowadzone przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych wykazało, że ciężkie i lekkie pojazdy rocznie marnują około sześciu miliardów galonów paliwa.

Uważa się, że mniej więcej połowa tego jest spowodowana przez samochody osobowe, które generują około 30 milionów ton CO2 rocznie na biegu jałowym.

READ  Wyniki handlu w Wielkiej Brytanii spadły do ​​najgorszych w historii w pierwszym kwartale

Badanie przeprowadzone przez Politechnikę Madrycką porównało emisje silników dwóch pojazdów z napędem na cztery koła i wykazało, że silnik z funkcją automatycznego zatrzymywania rejestrował o 20 procent mniej emisji niż pojazd bez tej technologii.

Zdolność do ograniczania emisji systemów stop-and-go jest szczególnie ważna w miastach i miasteczkach, gdzie ruch prawdopodobnie będzie płaski przez dłuższy czas.