Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rady wydają więcej na zadłużenie niż na świadczenie usług — zobacz, ile wydaje Twoja rada | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Analiza Sky News wykazała, że ​​dwie rady Surrey wydają więcej na spłatę odsetek i pożyczek niż na usługi, takie jak transport i opieka społeczna.

Sąsiednie gminy Spelthorne i Runnymede stwierdziły, że muszą dokonać inwestycji w odpowiedzi na cięcia rządowe.

Inwestycja obu domów polegała głównie na nieruchomościach komercyjnych, które wynajmowali z zyskiem.

W sezonie 2021/22 Spilthorn wydał 36 mln funtów na finansowanie dłużne, prawie 60% więcej niż 22,8 mln funtów, które wydali na usługi.

Runnymede wydał również prawie 50% więcej na zadłużenie niż na usługi, wydając 17 milionów funtów na zadłużenie i 11,5 miliona funtów na usługi.

Eastleigh, Basildon i North East Derbyshire wydały ponad połowę kwoty, którą wydają na usługi, aby spłacić długi i odsetki.

Skorzystaj z naszego narzędzia, aby zobaczyć, ile Twoja rada w Anglii wydaje na zadłużenie w porównaniu z tym, co wydaje na usługi i jak to się zmieniło w ostatnich latach.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Spelthorne i Runnymede sugerują, że nie ma problemu z ich inwestycjami, ponieważ generują świetne zwroty.

Rzecznik Rady Gminy Spelthorne powiedział: „Dochód generowany przez portfel każdego roku znacznie przewyższa zadłużenie, więc finansowanie nie jest ciężarem, a w rzeczywistości bez tego dochodu świadczenie krytycznych usług wspierających mieszkańców wpłynęłoby zarówno bezpośrednio, jak i negatywnie.

„[…] Nabyliśmy te aktywa inwestycyjne w latach 2016-2018 w ramach strategii kapitałowej mającej na celu wygenerowanie długoterminowego dochodu wystarczającego do zniwelowania skutków zniknięcia dotacji rządowych.”

Rzecznik Runnymede Borough Council powiedział: „Rada podjęła strategiczną decyzję kilka lat temu, aby pożyczyć pieniądze od brytyjskiego Skarbu Państwa na inwestycje w nieruchomości komercyjne, które wynajmujemy.

„Zrobiono to, aby zastąpić cięcia w finansowaniu rządowym, które ucierpiały wszystkie władze lokalne. Wykorzystaliśmy te dochody, aby zapłacić za poważną rewitalizację naszych miast, wprowadzić fantastyczne obiekty do gminy, wzbudzić apetyt na lokalne firmy, stworzyć nowe miejsca pracy i rewitalizację centrów miast.

„Zadłużenie, które posiadamy, jest dobrze zarządzane i nie wpływa na sposób świadczenia podstawowych usług na rzecz zarządu”.

READ  Pakiet wynagrodzeń byłego szefa Shell, Bena van Burdena, wzrósł do 9,7 miliona funtów

Cięcia w finansowaniu rządowym, o których obaj wspomnieli, wpłynęły na inne rady w całej Anglii.

Obejmuje to dotację na wsparcie dochodów, która jest dotacją rządu centralnego przyznawaną władzom lokalnym, która może być wykorzystana do sfinansowania wydatków na usługi.

Dotacje rządowe oparte na potrzebach, takie jak te, były kiedyś największym źródłem dochodów rad.

Ale po ponad dekadzie oszczędności i zmian w finansowaniu państwowym są one znacznie bardziej zależne od podatku lokalnego i stawek biznesowych pobieranych od nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych na ich obszarze.

W całej Anglii wysokość dotacji na wsparcie dochodów przyznawanej radom generalnie spadła o 90% w okresie od 2013/14 do 2021/22.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

dawny Analiza Sky News Pokazało to, że regiony w niekorzystnej sytuacji doświadczyły największego spadku siły nabywczej.

Duże inwestycje mogą się nie udać dla zarządów

Inne rady dokonały dużych inwestycji, takich jak Spelthorne i Runnymede w odpowiedzi na cięcia rządowe, ale z mniejszym sukcesem.

Ian Murray, dyrektor ds. finansów publicznych w Chartered Institute of Public Finance and Accountancy (CIPFA), mówi, że zarządy muszą brać pod uwagę ryzyko związane z dużymi inwestycjami.

Powiedział Sky News: „Muszą podejmować decyzje w oparciu nie tylko o scenariusze tu i teraz, ale także o scenariusze modelowe. Wiele z tych decyzji podjęto w środowisku, w którym inflacja była dość niska, stała i stabilna”.

„Od ostatnich 12 miesięcy jesteśmy teraz w zupełnie innej sytuacji gospodarczej”.

W sytuacjach, w których coś może pójść nie tak, „niektóre potencjalne możliwości mogły nie być wystarczająco przemyślane”.

Inna rada Surrey, Woking Borough Council, jest jedną z kilku w Anglii zajmujących się poważnymi problemami zadłużenia.

Rada stwierdziła, że ​​znajduje się na terytorium wydania a Sekcja 114 zawiadomienie – Co oznacza, że ​​rząd musi interweniować, aby zapewnić trwałość usług lokalnych.

Z podobnymi problemami borykają się inne tablice. Slough, Croydon i Thurrock – które mają niedobór 500 milionów funtów z powodu serii katastrofalnych inwestycji w ryzykowne przedsięwzięcia biznesowe – wszystkie wydały w zeszłym roku zawiadomienia na podstawie sekcji 114.

READ  Wiadomości o cenie Bitcoin na żywo: najnowsze wiadomości o wzroście BTC i Ethereum

Woking miał długi w wysokości około 2 miliardów funtów.

Podobnie jak inne rady w Anglii, struktura finansowania Woking zmieniła się dramatycznie w ciągu ostatniej dekady.

Woking podzielił się z nami naszymi źródłami dochodów na lata 2011/12 i 2023/24.

Kwota funduszy rządowych, które Rada otrzyma na rok 2023/24, jest o 10% mniejsza niż w roku 2011/12, z 5,2 mln GBP do 4,7 mln GBP.

Kwota otrzymywanej dotacji na wsparcie dochodów spadła o 92% w tym samym okresie, podczas gdy dochody z podatku lokalnego wzrosły o prawie 40%, z 8,3 mln GBP do 11,4 mln GBP.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Zarządy wyczerpują swoje nieprzydzielone rezerwy

Cięcia w finansowaniu rządowym oznaczają również, że niektóre rady wyczerpują swoje nieprzydzielone rezerwy.

Nieprzydzielone rezerwy są utrzymywane, aby rady mogły nadal świadczyć lokalne usługi w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.

Nieprzydzielone rezerwy w Newark i Sherwood, w Nottinghamshire, Uttlesford, w Essex i South Norfolk spadły o ponad 80% między 2016/17 a 2021/22.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Cllr James Jamieson, przewodniczący Stowarzyszenia Samorządów Lokalnych, powiedział: „W ciągu ostatniej dekady rady zrobiły już więcej niż ich sprawiedliwy udział w dźwiganiu ciężarów, jeśli chodzi o postawienie finansów publicznych na bardziej zrównoważonych podstawach.

„Wiele rad nadal boryka się z poważnymi wyzwaniami w ustalaniu budżetów i próbach ochrony usług przed cięciami z powodu głębokiej presji, z jaką się borykają.

„[…] Rady chcą współpracować z rządem nad długoterminowym planem finansowania, który zapewni im odpowiednie zasoby, pewność i swobody oraz możliwość świadczenia lokalnych usług na rzecz naszych społeczności”.

Kliknij, aby zasubskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek znajdziesz swój podcast

Czy to oznacza, że ​​samorządy zbankrutują?

Zarząd nie może zbankrutować w taki sam sposób, jak osoba fizyczna lub firma, ale może wydać zawiadomienie na podstawie sekcji 114, co w rzeczywistości jest tym samym.

READ  Wielkość i wzrost rynku lakierów do paznokci (2021-2028)

To zawiadomienie na podstawie sekcji 114 uruchamia formę działania, która blokuje wszelkie nowe wydatki i daje zarządowi 21 dni na spotkanie i podjęcie decyzji, co dalej — utworzenie nowego budżetu, który zmniejszy wydatki na usługi.

Finansowanie usług, takich jak ochrona osób wymagających szczególnego traktowania, jest chronione, a istniejące zobowiązania finansowe i umowy będą przestrzegane, a także bieżące płatności dla pracowników rady.

Samo to, że gminy wydają duże sumy na finansowanie swoich długów i wyczerpują swoje rezerwy, nie oznacza, że ​​grozi im wydanie 114 zawiadomień lub katastrofa finansowa.

Jednak wydatki na zadłużenie i wysokość rezerw posiadanych przez zarządy to wskaźniki określone przez CIPFA, które sprawiają, że zarządy są mniej elastyczne finansowo.

Inne determinanty zależności finansowej są trudne do zmierzenia.

Na przykład CIPFA sugeruje, że zarządy mają należyte zarządzanie finansami i dobre zarządzanie.

Plany finansowe powinny być sporządzane w perspektywie średnioterminowej, a nie tylko próbować przechodzić od budżetu do budżetu, tak jak rodziny borykające się z trudnościami mogą zarabiać pieniądze na przetrwanie z miesiąca na miesiąc.

Jest to trudne dla rad, ponieważ wysokość środków, które otrzymują od rządu centralnego, jest ustalana dopiero na koniec każdego roku podatkowego.

Zauważyliśmy, że wiele rad, takich jak Thurrock i West Northamptonshire, nie było w stanie zgłosić swoich rachunków na czas. W szczególności West Northamptonshire nie było w stanie przedłożyć niektórych swoich rachunków pomimo otrzymania przedłużenia.


the Dane i kryminalistyka zespół to wielozadaniowa jednostka zajmująca się dostarczaniem przejrzystego dziennikarstwa ze Sky News. Gromadzimy, analizujemy i wizualizujemy dane, aby opowiadać historie oparte na danych. Łączymy tradycyjne umiejętności raportowania z zaawansowaną analizą zdjęć satelitarnych, mediów społecznościowych i innych informacji open source. Poprzez multimedialne opowiadanie historii chcemy lepiej wyjaśniać świat, jednocześnie pokazując, jak działa nasze dziennikarstwo.

Dlaczego dziennikarstwo danych jest ważne dla Sky News