Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rachunki za energię: Brytyjczycy przywołują ducha blackoutu lat 70. w obliczu rosnących kosztów energii |  Wielka Brytania |  Aktualności

Rachunki za energię: Brytyjczycy przywołują ducha blackoutu lat 70. w obliczu rosnących kosztów energii | Wielka Brytania | Aktualności

Rodziny stoją w obliczu ponurej zimy, a eksperci przewidują maksimum rachunki za energię Od października osiągnie prawie 3600 funtów rocznie, po czym w przyszłym roku ponownie wzrośnie. To ponura prognoza, która zwiększy presję na Rząd Podejmować szybkie działania, ponieważ powoduje to ból ponad 20 milionom rodzin.

Mieszkający w Sidekup Cypryjczyk Ahmed Ali wezwał do wprowadzenia dodatkowego podatku od zysków firm energetycznych.

Wyjaśnił, jak jego roczny rachunek z British Gas wzrósł z 1700 funtów do 2200 funtów. Ali powiedział, że najnowsza oferta giganta energetycznego była umową o stałej cenie 4460 funtów.

62-latek powiedział: „W tej chwili dam sobie radę, ale nie wiem… są ludzie, którzy są gorsi ode mnie. kupuj drogie rzeczy.”

Regulator Ofgem ma ogłosić nowy pułap cenowy, który wejdzie w życie w październiku, w następny piątek.

READ  Piątkowy strajk podziemny może spowodować poważne zakłócenia w usługach, ostrzegają urzędnicy ds. transportu w Londynie | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Firma konsultingowa Auxilione powiedziała, że ​​jej ostatecznym oczekiwaniem jest, że urzędnicy ustalą limit na 3576 funtów rocznie dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Limit wynosi obecnie 1971 GBP.

Partia Pracy i Liberalni Demokraci zaproponowali plany zamrożenia rachunków na tym samym poziomie, co obecnie, podczas gdy kilku największych dostawców energii poparło podobny pomysł.

Ale rząd dał jasno do zrozumienia, że ​​nie zrobi nic istotnego, dopóki nowy premier nie obejmie urzędu 5 września.

Pan Ali wezwał polityków, aby usiedli i zrobili coś, aby obniżyć rachunki za energię.

Powiedział: „Konkurs przywództwa konserwatywnego odwrócił ich uwagę. Ludzie cierpią. Czy to prawda?”