Puchar Świata w Rugby League: Australia i Nowa Zelandia awansują do półfinałów kobiet

Zastępy niebieskie: Anglia Daktyle: Od 15 października do 19 listopada
zasięg: Oglądaj transmisje na żywo w BBC TV, BBC iPlayer i online; Komentarz na żywo w BBC Radio 5 Live i Sports Extra; Teksty na żywo i najważniejsze informacje na stronie internetowej i aplikacji BBC Sport

Australia pobiła rekord większości punktów w meczu kobiet w Pucharze Świata w Rugby League, pokonując Francję 92-0, aby awansować do półfinału.

Gilarros pobiegł w 17 próbach, aby pokonać poprzedni najlepszy wynik 88-0, który dzielili z Nową Zelandią.

Wcześniej w grupie B Nowa Zelandia pokonała Wyspy Cooka 34-4 w Yorku, aby kontynuować swój doskonały start.

Australia zmierzy się w czwartek z Nową Zelandią, aby wyłonić zwycięzcę grupy B.

Anglia i Papua Nowa Gwinea zakwalifikowały się do grupy A z jednym meczem przed końcem.

Australia, która wygrała w 2013 i 2017 roku, zawsze miała wygrać amatorską Francję Po zmiażdżeniu Wysp Cooka 74-0 w swojej pierwszej grze.

Jessica Sergis strzeliła cztery próby z Jaime Chapmanem i Julią Robinson również z hat-trickiem, a Ivania Billet wyprzedziła dwa gole.

Shenae Ciesiolka, Tarryn Aiken, Emma Tonegato, Tallisha Harden i Olivia Kernick dośrodkowały raz w wielkim zwycięstwie.

Gilarous objął prowadzenie 30:0 w ciągu 15 minut i prowadzenie 58:0 w pierwszej połowie, po przebyciu 909 metrów do 52. bramki Francji.

Francja była już pod koniec swojej największej połączonej porażki na Mistrzostwach Świata Kobiet, przegrywając 88:0 z Nową Zelandią w 2013 roku.

Australia zremisowała ten wynik z Kanadą w mistrzostwach 2017, wyrównując 88 punktów w 75. minucie w Yorku z bramką Robinsona w narożniku.

Billett przekroczył jedną minutę przed końcem meczu, aby dać Australii rekordowe zwycięstwo.

Aiken, Aiken, australijski zawodnik, powiedział BBC Sport: „To był świetny mecz, a dziewczyny szły dalej. Naprawdę miło było tam być.

„Wciąż możemy się doskonalić, przed nami długa droga. Wciąż staramy się pracować nad naszymi podstawowymi zasadami w obronie.

READ  Maraton Londyński 2024: równe nagrody pieniężne w wyścigach osób pełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich

„Nikogo się nie boimy. To będzie ciężki mecz z Nową Zelandią, byliśmy na to przygotowani i nie możemy się doczekać, kiedy tam wyjdziemy i zmierzymy się z nimi”.

Kiwi nadal wygrywa na starcie z Wyspami Cooka

Nowa Zelandia, która została pokonana przez Australię w poprzednich dwóch Mistrzostwach Świata, przystąpiła do meczu z Wyspami Cooka W środę pokonał Francję 46-0.

Raisin McGregor, Crystal Rota i Amber Hall pobiegli w pierwszej połowie prób za kiwi.

Millie Hovanga dodała dwa gole w drugiej połowie, a McGregor dodała swoją drugą i poprzednią Anitę-Claudię Nousalę.

Wyspy Cooka znacznie poprawiły swoją stratę z Australią i strzeliły przez Mackenzie Wiki, aby zmniejszyć różnicę do 22-4 w 67. minucie.

„Jeszcze nie osiągnęliśmy szczytu, jest wiele rzeczy, które możemy poprawić” – powiedział BBC Sport McGregor z Nowej Zelandii.

„Przed meczem z Australią są rzeczy, nad którymi możemy popracować i myślę, że możemy ich pokonać.