Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PSA: Wracają piątki Bandcamp

PSA: Wracają piątki Bandcamp

Bandcamp przywraca plik Promocja Bandcamp Fridays Rezygnuje z części pieniędzy, które wydajesz na kupowanie muzyki od własnych artystów lub marek na rynku. Historycznie firma prowadziła promocję w pierwszy piątek każdego miesiąca i wydaje się, że tak jest i tym razem. Zgodnie z jego stroną aktualizacjima Bandcamp Fridays zaplanowano na 2 września, 7 października, 4 listopada i 2 grudnia.

Bandcamp twierdzi, że kiedy kupujesz muzykę podczas Bandcamp Friday, średnio 93 procent tych pieniędzy trafia do artysty lub firmy produkcyjnej (a reszta idzie na opłaty za przetwarzanie płatności). W porównaniu ze średnią 82 procent przez resztę czasu. On ona Promocja rozpoczęta w 2020 roku W odpowiedzi na wpływ pandemii na trasy i koncerty.

O ile wiem, minęło kilka miesięcy od ostatniego piątkowego Bandcamp – według szybkiego wyszukiwania w mojej skrzynce mailowej, Archiwum strony aktualizacji Bandcamp Na promocję i trochę matematyki (strona mówi teraz, że prowadzi promocję 21 razy, jak mawiano 17 razy z czterema przyszłymi datami włącznie), ostatnio 6 maja. Następnie firma została w większości cichy O przyszłości Bandcamp Fridays.

Szczerze mówiąc, wiele mogło się wydarzyć na początku tego roku. W marcu Epic Games ogłosiło, że tak Przejmij rynek muzycznymówiąc, że Bandcamp „będzie nadal działać jako niezależny rynek i społeczność muzyczna”, ale będzie odgrywać „ważną rolę w wizji Epic, aby zbudować ekosystem rynku twórców dla treści, technologii, gier, sztuki, muzyki i nie tylko”.

W tym czasie współzałożyciel i dyrektor generalny Bandcamp, Ethan Diamond, powiedział, że dla ich użytkowników wszystko będzie nadal działać jak zwykle. Obiecał nawet, że Bandcamp Fridays potrwają, co robili przynajmniej przez krótką chwilę.

Chociaż firma nie odpowiedziała od razu krawędźPoproszony o komentarz na temat powodu przerwy, cieszę się, że wrócili. Osobiście jest kilka albumów z Manchester Philharmonic i zagłówków foteli samochodowych, które oglądałem i to doskonały pretekst, żeby je odebrać. A ty?

READ  Najnowsza wersja systemu Windows 11 wydaje się wymuszać korzystanie z Edge przez frustrujące obejścia przeglądarki