Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przyjaciele Kiwi, który zmarł w Australii, zbierają pieniądze na sprowadzenie jego ciała do domu

Przyjaciele Kiwi, który zmarł w Australii, zbierają pieniądze na sprowadzenie jego ciała do domu

Danielle Whittaker.
zdjęcie: dostarczone

Rodzina i przyjaciele Nowozelandki, która zmarła na australijskim Gold Coast w wyniku podejrzenia przedawkowania, próbują sprowadzić jej ciało do domu.

Policja w Queensland podała, że ​​Danielle Whittaker, pochodząca z Wellington, zmarła w Wielki Piątek podczas świętowania swoich 40. urodzin w mieszkaniu z przyjaciółmi.

Służby ratunkowe zostały wezwane na oddział Esplanade około godziny 23:00 po tym, jak znaleziono ją martwą, a dwóch jej przyjaciół zabrano do szpitala.

Jej bliscy mają nadzieję, że uda im się zwrócić jej ciało do Nowej Zelandii.

Przyjaciółka Whittakera, Josephine Harris, założyła stronę GoFundMe, w ramach której zbiera pieniądze na pokrycie kosztów sprowadzenia jej ciała do domu.

„Dani była ponadprzeciętna, zagorzała zwolenniczka tego, co uważała za słuszne, kreatywna, mądra, zabawna i zawsze miło było przebywać w jej towarzystwie” – napisała Harris na stronie.

„Chce, aby jej ciało wróciło na ziemię nowozelandzką”.

Harris powiedziała, że ​​repatriacja Whitaker będzie kosztować około 10 000 dolarów, co będzie „nieoczekiwanym” kosztem dla jej rodziny.

„Jej przyjaciele uwielbiają pomagać rodzinie, zbierając pieniądze na pomoc”.

Harris powiedziała, że ​​rodzina Whitaker „nadal przetwarza” jej smutek, a szczegóły pogrzebu i nabożeństwa żałobnego zostaną przekazane jej bliskim „we właściwym czasie”.

Policja w Queensland stwierdziła, że ​​śmierć Whittakera nie jest traktowana jako podejrzana i przygotuje raport dla koronera.

READ  Kraje Pacyfiku „dotrzymują kroku Chinom” w kwestii ścieków w Fukushimie