Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przewodnik po kiwi zginął w katastrofie helikoptera w Kanadzie

Przewodnik po kiwi zginął w katastrofie helikoptera w Kanadzie

Rodzina doświadczonego przewodnika górskiego po Kiwi, który pracował na Aoraki/Mt Cook, zginęła po katastrofie helikoptera narciarskiego w odległym rejonie Kanady.

Lewis Ainsworth, prezes Stowarzyszenia Przewodników Górskich Nowej Zelandii i przewodnik górski IFMGA, brał udział w poważnym wypadku helikoptera w Kolumbii Brytyjskiej, który miał miejsce 22 stycznia.

35-latek znajdował się na pokładzie helikoptera w ramach obowiązków zawodowych jako przewodnik narciarstwa helikopterowego w firmie Northern Escape Heli-Ski.

Helikopter przewoził grupę narciarzy i rozbił się w pobliżu miasta Terrace, około 110 kilometrów od granicy z Alaską.

Królewska Kanadyjska Policja Konna w środkowo-zachodniej Kolumbii Brytyjskiej podała, że ​​na pokładzie helikoptera było siedem osób.

Ainsworth to czwarta osoba, która zginęła w wypadku. Trzy inne osoby zostały ciężko ranne.

„Louis jest bardzo szanowanym członkiem nowozelandzkiej i międzynarodowej społeczności alpinistów i narciarstwa. Wielu go kocha i będzie mu bardzo brakować wszystkim, którzy mieli szczęście poznać Lewisa i podzielać jego pasję do przebywania w górach”.

Przyczyna wypadku pozostaje nieznana i jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Kanadyjską Radę Bezpieczeństwa Transportu i Królewską Kanadyjską Policję Konną.

„Louis, cieszący się międzynarodowym uznaniem za swoją wiedzę i umiejętności w górach, pracował wcześniej jako przewodnik górski dla przewodników górskich Aoraki Mt Cook Alpine Guides, zespołu poszukiwawczo-ratowniczego Aoraki/Mount Cook, jako patrol narciarski, prognostyk lawinowy i utwardzony lodowiec przewodnik” – czytamy w oświadczeniu.

„Rodzina Lewisa chciałaby podziękować wszystkim, którzy brali udział w akcji poszukiwawczo-ratowniczej oraz opiece medycznej nad Louisem w zeszłym tygodniu”.

Ainsworth pozostawił swoją partnerkę Sarę, rodziców Marnie Ainsworth i Joe Tonera oraz 10-letnią córkę.

Rodzina i przyjaciele Lewisa poprosili o prywatność w tym trudnym czasie.

READ  Uczeń doznał wstrząśnienia mózgu po tym, jak rzekomo został uwięziony przez kolegę z drużyny