Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przewlekłe zapalenie oskrzeli wymaga starannego monitorowania i opieki nad pacjentami z POChP

23 stycznia 2023 r

2 minuty na przeczytanie

Źródło:

Wywiady Healio

Ujawnienia:
Martínez-García zgłosiła otrzymywanie dotacji i honorariów osobistych od Chiesi, Menarini Group, Teva Pharmaceuticals i The Zambon Group. Proszę zapoznać się z badaniem, aby zapoznać się ze wszystkimi istotnymi ujawnieniami finansowymi pozostałych autorów.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojego żądania. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą [email protected]

Niektórzy pacjenci z POChP doświadczają z czasem pogorszenia czynności płuc, a niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że przewlekłe zakażenie oskrzeli przez jakikolwiek patogenny mikroorganizm może przyspieszyć to pogorszenie.

W analizie post hoc prospektywnej grupy badawczej opublikowanej w Annals of American Thoracic Society, Naukowcy przeanalizowali 201 pacjentów (średnia wieku 70,3 lat; 90,5% mężczyzn) z POChP co 3 do 6 miesięcy przez łącznie 84 miesiące, aby sprawdzić, czy cierpią na przewlekłe zakażenie oskrzeli (CBI), szczególnie przez Pseudomonas aeruginosaI związane z FEV1 maleje.

Cytat Miguela Angela Martineza Garcíi

Jak wcześniej wspomniał HelioNaukowcy odkryli, że FEV1 Spadek wyniósł ogółem 33,7 ml rocznie, co dramatycznie wzrosło do 57,1 ml rocznie wśród pacjentów z CBI przez jakikolwiek patogenny mikroorganizm i do 48,5 ml rocznie wśród pacjentów z P. aeruginosa Co najmniej raz został wyizolowany.

Naukowcy zauważają również, że CBI jest spowodowane przez co najmniej jeden patogenny mikroorganizm P. aeruginosa Izolacja była niezależnym czynnikiem związanym z szybkim spadkiem czynności płuc w analizie wieloczynnikowej.

Aby dowiedzieć się więcej o CBI i tych odkryciach, Healio rozmawiał z głównym badaczem badania Miguel atrawa Martineza Garciidr, dr, FERS, Kierownik Kliniki Pulmonologii i Koordynator Oddziału Zaburzeń Oddychania Uniwersyteckiego i Politechnicznego Szpitala Miłości w Walencji w Hiszpanii.

Helio: Jak bardzo jest to rozpowszechnione CBI pomiędzy pacjenci z POChP?

Martineza Garcii: Częstość występowania CBI w POChP zależy od kilku czynników, takich jak ciężkość choroby, rodzaje drobnoustrojów chorobotwórczych, analizowana próbka oddechowa oraz obecność lub wcześniejsza obecność rozstrzeni oskrzeli. liczba zaostrzeń.

Na ogół u 25% do 50% pacjentów z POChP izolowany jest co najmniej jeden mikroorganizm w swoim naturalnym przebiegu. Odsetek ten jest wyższy w przypadku ciężkiej POChP (ponad 50%) lub rozstrzeni oskrzeli (ponad 80%). Powtarzające się izolowanie tego samego drobnoustroju chorobotwórczego (CBI) można zaobserwować (ogólnie) u 20% do 25% pacjentów z POChP i u ponad 60%, jeśli współistnieje rozstrzenie oskrzeli.

Helio: Czy któryś z wyników badań był nieoczekiwany lub zaskakujący?

Martineza Garcii: Nie. Zmniejszoną czynność płuc obserwowano również u pacjentów z CBI i POChP w innych zapalnych chorobach dróg oddechowych z CBI, takich jak rozstrzenie oskrzeli i mukowiscydoza. Jest to jednak największe badanie wykazujące, że CBI jest również niezależnym czynnikiem związanym z pogorszeniem czynności płuc wśród chorych na POChP.

Helio: Czy możesz krótko opisać wpływ tych ustaleń na przeciętnego lekarza?

Martineza Garcii: Wyniki tego badania mają wyraźny i bezpośredni wpływ na praktykę kliniczną. Ponieważ CBI ma bezpośredni wpływ na spowodowanie szybszego pogorszenia czynności płuc, a tym samym szybsze pogorszenie czynności płuc wiąże się z wyższą chorobowością i śmiertelnością wśród pacjentów z POChP, bardzo ważne jest, aby klinicyści monitorowali stan mikrobiologiczny pacjentów z POChP z próbkami plwociny analizowanymi podczas każdej wizyty lekarskiej. Niezależnie od tego, czy drobnoustroje chorobotwórcze są izolowane, pacjenci ci powinni być ściśle kontrolowani iw razie potrzeby leczeni bardziej agresywnie, aby uniknąć szybszego pogorszenia czynności płuc.

Helio: Czym będą się różnić przyszłe studia?

Martineza Garcii: W przyszłości potrzebujemy randomizowanych badań kontrolowanych, aby znaleźć najlepsze leczenie dla tych pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) i CBI. Czy są to terapie przeciwzapalne, antybiotyki, terapie skojarzone lub inne opcje? Tego właśnie musimy się dowiedzieć.

Helio: Co Czytelnicy powinni pamiętać o odejściu od studiów?

Martineza Garcii: Jednym z głównych przesłań naszego badania jest to, że nie wolno nam zapominać o wymiarze infekcji w opiece nad pacjentami z POChP, zwłaszcza tymi z cięższą chorobą lub bardziej wrażliwymi pacjentami, ze względu na szkodliwy wpływ, jaki ma na nich CBI i potencjał dobrego leczenia. . Wybór leczenia.

po więcej informacji:

Miguel Anioł Martínez-García, doktor nauk medycznych, FERS, Można się z nimi skontaktować pod adresem [email protected]mail.com.

Odniesienie:

READ  Niesamowity film pokazujący ewolucję Ziemi na przestrzeni czterech miliardów lat w zaledwie cztery minuty