Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzy konie Virginia są pozytywne dla EHM

Trzy konie w stajni w hrabstwie Roanoke w Wirginii uzyskały pozytywny wynik testu na obecność EHM. Podejrzewa się dwa dodatkowe przypadki, w których brało udział 28 koni. Żaden koń nie wyjechał z ośrodka w ciągu ostatnich sześciu tygodni. Stodoła jest teraz objęta oficjalną kwarantanną.

EDCC Health Watch to sieciowy program marketingowy dotyczący koni, który wykorzystuje informacje z centrum komunikacji chorób koni (EDCC) do tworzenia i publikowania raportów na temat zweryfikowanych chorób koni. the EDCC Jest to niezależna organizacja non-profit wspierana przez darowizny branżowe w celu zapewnienia otwartego dostępu do informacji o chorobach zakaźnych.

EHV 101

wirus opryszczki; Jest wysoce zaraźliwy wśród koni i może powodować różne choroby u koni, w tym zapalenie błony śluzowej nosa (choroba układu oddechowego powszechnie występująca u młodych koni), poronienia potomstwa i EHM.

U wielu koni pierwszą lub jedyną oznaką zakażenia EHV-1 jest gorączka, która może pozostać niewykryta. Oprócz gorączki, inne typowe objawy zakażenia EHV-1 u młodych koni to kaszel, zmniejszony apetyt, depresja i wydzielina z nosa. Ciężarne klacze zwykle nie wykazują żadnych objawów infekcji przed poronieniem, a poronienie zwykle występuje w późnym okresie ciąży (około ośmiu miesięcy), ale może wystąpić wcześniej. Poronienie może wystąpić w dowolnym miejscu od dwóch tygodni do kilku miesięcy po zakażeniu EHV-1.

Konie z EHM zwykle mają gorączkę na początku choroby i mogą wykazywać objawy infekcji dróg oddechowych. Po kilku dniach pojawiają się objawy neurologiczne, takie jak ataksja (brak koordynacji), osłabienie lub porażenie przednich i tylnych kończyn, zatrzymanie moczu i ślinienie się, utrata napięcia ogona i supinacja (niezdolność do uniesienia się).

Wirus opryszczki łatwo rozprzestrzenia się przez kontakt nos-nos lub bliski kontakt z zakażonym koniem; udostępnianie zanieczyszczonego sprzętu, w tym bitów, wiader i ręczników; lub odzież, ręce lub wyposażenie osób, które miały niedawny kontakt z zarażonym koniem. Rutynowe środki bezpieczeństwa biologicznego, w tym podstawowe praktyki higieny, czyszczenia i dezynfekcji, powinny być zawsze stosowane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

READ  Naukowcy z Chin odkryli dwa nowe typy gigantycznych dinozaurów wielkości płetwali błękitnych

Obecne szczepionki EHV-1 mogą zmniejszać wydalanie wirusa, ale nie chronią przed neurologiczną postacią choroby. Wdrażanie rutynowych praktyk bezpieczeństwa biologicznego jest najlepszym sposobem ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, a najlepszym sposobem kontrolowania chorób jest zapobieganie chorobom.

Dostarczone przez Boehringer Ingelheim, The Art of the Horse