Przegląd i najważniejsze wydarzenia: Polska 2-4 Szwecja Kobiety, Hiszpania 3-0 Meksyk Kobiety

Marta Corredora, Ivana Andres i Theresa Apellera były jednymi z największych spinnerów w hiszpańskiej kadrze, gdy Kenti Robles wystartował we wtorek w Meksyku. Hiszpania miała najwięcej piłek w całym meczu, ale przejście do Meksyku było niebezpieczne.

W przerwie Misa stanęła na czele i dokonała kilku zmian w drugiej połowie, gdy Hiszpania została zepchnięta do zwycięstwa. Coredora została zastąpiona przez Ona Bor, a Theresę – Alexia Pudellos.

Cardona została wprowadzona w 65. minucie i zmieniła grę. Odcięła lewą nogę i wepchnęła piłkę do tylnej części siatki, trafiając kolejnego „kolosa z podpisem Cardony”.

Olga Carmona przyjechała w 77. minucie i zadebiutowała w reprezentacji Hiszpanii.

Nakihari Garcia strzelił bramkę z rzutu rożnego, dając Hiszpanii prowadzenie 2-0. Później Olga Carmona podała piękną piłkę do Nakihariego, pomagając w zdobyciu drugiego gola Garcii, gdy Hiszpania pokonała Meksyk 3: 0.

Szwecja była zaangażowana od finału do finału. Ani Kosovare Aslani, ani Sofia Jacobsen nie rozpoczęli spotkania po pełnych 90 minutach meczu ze Stanami Zjednoczonymi.

Szwecja początkowo przegrywała po słabym wypłacie w pomocy. Polak Eva Bazor skorzystał z przewagi i dobrze zakończył w 26. minucie. Stina Blacksteinius wyrównała 11 minut później, po czym Szwedzi dali prowadzenie tuż przed przerwą.

Po trzech minutach drugiej połowy Bazor dopasował szynę Blacksteiniusa, wiążąc ją 2-2. Szwecja zaczęła coraz częściej wybierać czas dla początkujących. Sophia Jakopson, Carolyn Seker i Lina Hardick wszyscy przybyli i zrobili wrażenie.

W 86. minucie Seker strzelił gola, dając Szwecji późne prowadzenie. Jacobson oddał wspaniały strzał lewą nogą ze słupka, a 30 sekund później Hardick wyprowadził na 4-2.