Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Problematyczna decyzja Apple MacBook Pro

Problematyczna decyzja Apple MacBook Pro

byłem świadkiem w tym tygodniu jabłko po raz pierwszy program samonaprawy dla obecnej platformy Mac. Począwszy od mocy M1 MacBook Pro A Macbook Air W przypadku laptopów użytkownicy mogą zamawiać części, narzędzia i podręczniki, aby aktualizować i naprawiać własne urządzenia.

Niestety podejście Apple do naprawy użytkowników pozostawia wiele do życzenia z praktycznego punktu widzenia.

Zespół iFixit wziął Bliższe spojrzenie na proces Wymiana baterii – co wielu uważa za oczywisty wybór podzespołu do wymiany. To sprawia, że ​​przełączanie komponentu, który z czasem ulega naturalnej degradacji, jest w najlepszym razie śmieszne:

W chwili pisania tego tekstu firma Apple nie będzie sprzedawać zamiennej baterii do MacBooka Pro. Sprzedają „górną obudowę z baterią i klawiaturą”. Ich przewodnik wymaga więc usunięcia wszystkich elementów z górnej obudowy. Laptop jest zbudowany w górnym pudełku, więc żeby się do tego dostać, trzeba wszystko zregenerować.”

Konsumenci stają przed szeregiem psychologicznych przeszkód, które muszą pokonać, jeśli chcą wymienić baterię w laptopie. Pierwszy to przewodnik po operacjach; Nasz kompetentny 162-stronicowy przewodnik dotyczący wymiany baterii przeprowadzi ich przez cały proces. Nowa cena montażu tej baterii? 527 USD za najlepsze części obudowy i kolejne 50 USD za zalecane narzędzia Apple …. chociaż hojne 88 USD zostanie zwrócone, jeśli zwrócisz wymienione elementy.

Dlaczego proces jest tak skomplikowany? Ponieważ Apple zaprojektowało M1 MacBook Air i M1 MacBook Pro, aby umieścić baterie w tych trudno dostępnych i trudno dostępnych miejscach. Projekt jest z natury przerobiony na prostą wymianę baterii.

Apple mógł z łatwością rozpocząć projekt M1 MacBook z instrukcjami, aby „ułatwić i taniej wymienić kluczowe części”, takie jak bateria.

Dla firmy, która lubi polegać na swoich ekologicznych referencjach i ekologicznych możliwościach, wymiana baterii jest jednym z najłatwiejszych sposobów na przedłużenie żywotności laptopa. Staje się bardziej przenośny, wydajniejszy, a zakup baterii jest znacznie tańszy zarówno pod względem finansowym, jak i środowiskowym niż kupowanie nowego laptopa.

Nawet jeśli większość konsumentów nie zdecyduje się na wyłączenie baterii w domu – nawet jeśli jest to tak proste, jak odpięcie obudowy, wyjęcie złącza i wymiana części, zmniejszy to nakład pracy i złożoność pierwszego i trzeciego centra napraw imprezowych.

Apple miało okazję zmienić rynek konsumencki, wprowadzając na rynek pierwsze laptopy Apple Silicon. Jeśli chodzi o wydajność, chipset oparty na ARM zrobił to właśnie w środku. To zarówno niefortunna, jak i stracona okazja, że ​​Apple nie podjął kroków, aby uczynić swoje laptopy bardziej dostępnymi i wygodniejszymi dla konsumentów z zewnątrz.

Teraz przeczytaj najnowsze tytuły na Maca, iPhone’a i iPada w cotygodniowym zestawieniu Forbes na Apple…

READ  Apple przestało podpisywać iOS 16.0.3 i nie jest już możliwe przejście na iOS 16.1