Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Premier Pakistanu Imran Khan w swoim trzecim wyroku skazującym zostaje skazany na 14 lat więzienia

Były premier Pakistanu Imran Khan i jego żona ogłosili w środę, że zostali skazani na 14 lat więzienia pod zarzutem korupcji, dzień po tym, jak inny sąd specjalny skazał Khana za ujawnienie tajemnic państwowych i skazał go na 10 lat więzienia.

Ostatni wyrok skazujący i wyrok skazujący Khana był trzecim od 2022 r., kiedy to został odsunięty od władzy.

W najnowszej sprawie Khan i jego żona zostali oskarżeni o przetrzymywanie i sprzedaż prezentów państwowych w okresie sprawowania władzy przez byłego premiera.

Sąd zakazał Khanowi na lata sprawowania jakichkolwiek funkcji publicznych przed wyborami parlamentarnymi w Pakistanie zaplanowanymi na 8 lutego. Babar Awan, prawnik Khana, powiedział, że były premier został skazany i skazany tak pośpiesznie, że sędzia nie czekał na przybycie jego zespołu prawnego.

Powiedział, że prawa człowieka i prawa podstawowe Khana zostały naruszone, a niedawny wyrok skazujący i wyrok zostaną zaskarżone do sądów wyższej instancji.

„Wygląda na to, że sędzia spieszył się z ogłoszeniem wyroku” – stwierdził.

Zulfikar Bukhari, główny rzecznik pakistańskiej partii Khana Tehreek-e-Insaf, również potwierdził wyrok.

Władze podały, że najnowsze ustalenia nastąpiły trzy tygodnie po postawieniu Khana i jego żony Bushry Bibi w stan oskarżenia pod zarzutem korupcji za przetrzymywanie prezentów państwowych, w tym biżuterii, i monitorowanie rządu Arabii Saudyjskiej.

Najnowsze orzeczenie sądu było kolejnym ciosem dla Khana. On i Bibi nie przyznali się do winy, gdy na początku tego miesiąca w sądzie więziennym w ufortyfikowanym mieście Rawalpindi odczytano zarzuty.

Khan był na krótko obecny na posiedzeniu sądu, kiedy sędzia ogłosił orzeczenie.

Khan został odsunięty od władzy w wyniku wotum nieufności dla parlamentu w kwietniu 2022 r. Pomimo wyroku skazującego i wyroku pozostaje popularny i obecnie odsiaduje wyrok za korupcję, a toczy się przed nim kilka innych spraw prawnych.

READ  Wybierasz się do Londynu? Uważaj na lukę i portfel, ponieważ kradzieże kieszonkowe w metrze rosną