Premier League: Najlepsza trójka wygrywa wszystko, aby zintensyfikować wyścig o tytuł po rzutach karnych

Czołowa trójka Premier League utrzymała szalone tempo wyścigu o tytuł, odnosząc ciężkie zwycięstwa w sobotę, mimo że cała trójka potrzebowała rzutów karnych w drugiej połowie, aby to zrobić.

Manchester City utrzymał jednopunktowe prowadzenie po setnym golu Raheema Sterlinga, który na początku meczu strzelił Wolverhampton 1:0, a Liverpool i Chelsea odpowiedziały minimalnymi zwycięstwami.

Raheem Sterling z Manchesteru City świętuje po strzeleniu pierwszego gola dla swojej drużyny rzutem karnym podczas meczu piłkarskiego Premier League pomiędzy Manchesterem City a Wolverhampton Wanderers na stadionie Etihad w Manchesterze w Anglii, w sobotę 11 grudnia 2021 r. (Martin Rickett/Pensylwania przez AP)

Martin Reckitt

Powrót trenera Aston Villi, Stevena Gerrarda na Anfield, prawie zadał druzgocący cios nadziejom Liverpoolu na tytuł mistrzowski, ale rzut karny Mohameda Salaha w 67. minucie zapewnił the Reds zwycięstwo 1:0 po tym, jak bramkarz Aimee Martinez sfrustrował gospodarzy przez większość meczu.

Na Stamford Bridge Jorginho został zmuszony do zamiany dwóch rzutów karnych – drugiego w czwartej minucie doliczonego czasu gry – aby pokonać Leeds 3-2. Jego pierwszy rzut karny w 58. minucie dał Chelsea prowadzenie 2-1, ale Joe Gilhart wyrównał w 83. minucie.

Oli Watkins (z lewej) z Aston Villi kopie piłkę napastnikom Liverpoolu.

Jan Super/AFP

Liverpool pozostał na drugim miejscu, a Chelsea wróciła z kolejnym punktem na trzecim miejscu.

City mogło mieć trochę szczęścia w szóstym z rzędu zwycięstwie ligowym po tym, jak drużyna Pepa Guardioli otrzymała rzut karny w piłce ręcznej, kiedy Joao Moutinho sparował dośrodkowanie Bernardo Silvy z wyciągniętą ręką. Wilki twierdziły, że piłka trafiła go pod pachę, ale decyzja została podtrzymana po przeglądzie VAR.

READ  Virat Kohli rzuca wyzwanie w BCCI: Jeśli chcesz, usuń mnie jako lidera ODI

Raheem Sterling strzela zwycięskiego rzutu karnego dla Manchesteru City.

Dave Thompson/AFP

Raheem Sterling wybija zwycięski rzut karny dla Manchesteru City.

Sterling spokojnie zamienił rzut karny w sam środek.

„To fantastyczne osiągnięcie” – powiedział Sterling o dołączeniu do 100-bramkowego klubu. „Było kilku świetnych graczy. Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę być teraz w tym.”

Pep Guardiola, trener Manchesteru City, pochwalił osiągnięcie Sterlinga.

„To świetna liczba”, powiedział Guardiola dziennikarzom. „W setnym roku strzelił wiele bramek. Gratulacje dla niego i tym samym dla Edersona za jego setne czyste konto”.

Rahim zawsze był ważny, ale zawodnicy muszą zrozumieć, że w ich karierze są wzloty i upadki.

„Czasami jestem niesprawiedliwy, ponieważ dobrze sobie radzą i nie grają, i nie mam innego wymówki, jak tylko powiedzieć „przepraszam”.

– Ale czasami, jeśli nie radzą sobie dobrze, muszę zagrać ponownie. Oczywiście, że ostatnio strzelił ważne gole, a sposób, w jaki robi, jest naprawdę dobry.

Alexandre Lacazette z Arsenalu świętuje zdobycie bramki w meczu z Southampton.

Ian Walton/AFP

Martin Odegaard strzelił gola w trzecim meczu z rzędu, prowadząc Arsenal do zwycięstwa 3:0 nad Southampton, kończąc serię dwóch porażek z rzędu.

Arsenal został bez kapitana Pierre-Emericka Aubameyanga, który z powodów dyscyplinarnych został pominięty w kadrze, ale na jego miejscu wystartował Alexandre Lacazette, który strzelił pierwszego gola w 21. minucie.

Francuski napastnik zakończył płynny ruch, który rozpoczął bramkarz Aaron Ramsdale zagrywając piłkę od tyłu, a zakończył dośrodkowaniem Bukayo Saki Lacazette, który zdobył swojego pierwszego gola od połowy października.

Gol w meczu padł po mocnym starcie Southampton, ale Odegaard podwoił prowadzenie już po sześciu minutach strzałem głową.

Fred (z lewej) świętuje Cristiano Ronaldo podczas meczu gwiazdy Manchesteru United z Norwich City.

Alex Pantling / Getty Images

Southampton wyglądało potem słabo, a Arsenal dołożył trzecią bramkę w 62. minucie, kiedy obrońca Gabriel strzelił z rzutu rożnego w siatkę Gabriel Martinelli, zaledwie trzy minuty po tym, jak środkowy obrońca został kontuzjowany przez nieuznanie gola na spalonym.

READ  Hazardziści nalegali, aby nie zwracać pieniędzy po opóźnieniu wyścigu na śliskim torze
Cristiano Ronaldo z Manchesteru United (z prawej) przeskakuje Billy'ego Gilmore'a z Norwich City.

Rui Vieira/AFP

Cristiano Ronaldo z Manchesteru United (z prawej) przeskakuje Billy’ego Gilmore’a z Norwich City.

Trzynasty gol Cristiano Ronaldo w tym sezonie pomógł Manchesterowi United zbliżyć się do pierwszej czwórki w Premier League po trudnym zwycięstwie 1:0 nad znajdującym się na dole Norwich w sobotę.

Reprezentant Portugalii wykorzystał rzut karny w 75. minucie, aby zapewnić Ralphowi Rangnickowi drugie zwycięstwo z rzędu od czasu objęcia funkcji tymczasowego trenera.

Niepokonana seria United rozciągnęła się do sześciu meczów po zwolnieniu Ole Gunnara Solskjaera.

Norwich wywierał presję na United przez większą część drugiej połowy, ale bramkarz David de Gea zdołał uratować piłkę, aby utrzymać mecz z dala od jakichkolwiek bramek, dopóki Ronaldo nie przyznał rzutu karnego, gdy został wciągnięty w pole.

Bramkarz Norwich Tim Krul był bardziej zajęty przed przerwą, obronił strzał Ronaldo z 12 jardów, a następnie opuszkami palców zablokował główkę Harry’ego Maguire’a.

Zwycięstwo plasuje United na piątym miejscu, równym punktom z zajmującym czwarte miejsce West Hamem grającym w Burnley w niedzielę (czasu nowozelandzkiego).

Norwich utrzymuje się na samym dole tabeli, ale traci tylko trzy punkty do 17. miejsca.

W piątek (sobota czasu nowozelandzkiego) Brian Mbiomo z rzutu karnego w doliczonym czasie gry zapewnił Brentfordowi dramatyczne zwycięstwo 2:1 nad Watford.

Brentford powraca w pierwszej połowie tabeli, podczas gdy Watford pozostaje trzy punkty nad strefą spadkową.

Emmanuel Dennis wydawał się tchnąć życie w starania Watforda o przetrwanie, strzelając głową w pierwszej połowie, która trwała do sześciu minut przed końcem.

Pszczoła przeniosła się do poziomu anyżu Pontos. Następnie Mbiomo, oddelegowany z witryny do Evana Toniego, który jest zarażony wirusem Corona, nerwowo odniesie niezapomniane zwycięstwo.