Premier League: Jurgen Klopp nazywa Mohameda Salaha najlepszym na świecie po niesamowitym golu

Mohamed Salah trafia do bramki w wygranym 5:0 meczu Liverpoolu z Watford.  Po zdobyciu oszałamiającego gola menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp okrzyknął go najlepszym graczem na świecie.

Richard Heathcote / Getty Images

Mohamed Salah trafia do bramki w wygranym 5:0 meczu Liverpoolu z Watford. Po zdobyciu oszałamiającego gola menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp okrzyknął go najlepszym graczem na świecie.

Z mistrzowskim dotykiem, tocząc piłkę szpilkami, marionetką, a następnie wspaniałym finiszem w dolnym rogu, Mohamed Salah zdobył kolejnego pretendenta do najlepszych bramek sezonu, aby poprowadzić Liverpool w wygranym 5:0 meczu z Watford w Premier League. Liga w sobotę.

W ciężki dzień dla Claudio Ranieri w swoim pierwszym meczu jako trener Watford, Salah strzelił replikę swojej oszałamiającej samotnej bramki przeciwko Manchesterowi City przed przerwą międzynarodową – i przyćmił hat-tricka Roberto Firmino – aby pokazać, dlaczego tak wielu jest połączonych. Jest najlepszym graczem na świecie na swoim obecnym poziomie.

„Chodź, wszyscy go widzimy. Kto jest teraz lepszy od niego?”, powiedział menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp. „Zawsze toczy się dyskusja na ten temat. Nie ma potrzeby rozmawiać o czym [Cristiano] Ronaldo i [Lionel] Messi zrobił to w światowej piłce nożnej i jak długo naprawdę kontrolowali, ale w tej chwili jasne jest, że nie ma nikogo lepszego od niego [Salah]. „

Pojedynczy gol Salaha rozpoczął się w 54. minucie w strefie, w której był otoczony przez trzech graczy Watford. Salahowi udało się jakoś wydostać z sytuacji dzięki doskonałej pracy nóg – w tym dryblingowi, który był cechą gola przeciwko City – zanim spadł z lewej stopy i skręcił w daleki róg.

Gracz Liverpoolu Mohamed Salah odchodzi od Danny'ego Rose'a z Watford.

Tess Derry/AFP

Gracz Liverpoolu Mohamed Salah odchodzi od Danny’ego Rose’a z Watford.

Egipski skrzydłowy został zaatakowany przez kolegów z drużyny po siódmym golu w lidze w tym sezonie. W ostatnich ośmiu meczach dla Liverpoolu strzelił gola we wszystkich rozgrywkach.

READ  Zoi Sadowski-Synnott zdobywa srebro w łyżwiarstwie figurowym

Liverpool był już wtedy krystalicznie czysty po bramce w ósmej minucie Sadio Mane’a – po wspaniałym podaniu Salaha z zewnętrznej strony lewego buta – i bramce po obu stronach pierwszej połowy przez Firmino. Brazylijski napastnik zakończył hat-tricka prawie ostatnim kopnięciem w meczu.

Mane został 31. graczem, który strzelił 100 goli w Premier League, a trzecim z Afryki po Didier Drogba i Salah.

Liverpool rozpoczął ósmą rundę na drugim miejscu, jeden punkt za Chelsea.

Jamie Vardy z Leicester (w środku) strzela na bramkę.  Strzelił późno gola w wygranym 4-2 meczu z Manchesterem United.

Rui Vieira/AFP

Jamie Vardy z Leicester (w środku) strzela na bramkę. Strzelił późno gola w wygranym 4-2 meczu z Manchesterem United.

Leicester City kosztowało Manchester United pierwszą porażkę na wyjeździe w Premier League od prawie dwóch lat dzięki bramkom Jamiego Vardy’ego i Patsona Dhaki w ogromnym zwycięstwie 4:2.

United właśnie osiągnęło wynik 2:2 w 82. minucie dzięki sprawności po raz kolejny Marcus Rashford, jako rezerwowy w swoim pierwszym występie w sezonie, kiedy Vardy strzelił gola w ciągu kilku sekund od rozpoczęcia drugiej połowy potężnym strzałem w górny róg .

Dhaka strzelił swojego pierwszego gola w Premier League w doliczonym czasie gry, zdobywając pierwszą porażkę United w 30 meczach wyjazdowych, co jest rekordem datowanym na styczeń 2020 r. Była to trzecia porażka w ostatnich pięciu meczach United we wszystkich rozgrywkach pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. , którego obrona była czasami trudna, pomimo niespodziewanego powrotu kapitana Harry’ego Maguire’a – byłego piłkarza Leicester – po kontuzji.

United objęli prowadzenie w 19. minucie po strzale z dystansu Masona Greenwooda z słupka, a Yuri Tillmans wyrównał po wspaniałym strzale w daleki górny róg po wyrzuceniu Maguire’a.

Çağlar Söyüncü po raz pierwszy zapewnił Leicester prowadzenie z bliskiej odległości, aby wywołać szalony finał, w którym w 13 minut strzelono cztery gole.

United, dla którego Cristiano Ronaldo grał przez cały mecz, zdobyli zaledwie jeden punkt w ostatnich trzech ligowych meczach po przegranej z Aston Villi 1:0 i zremisowaniu z Evertonem 1:1 – obaj u siebie.

READ  Wiadomości społecznościowe z całego regionu | Wiadomości, sport, praca
Bernardo Silva, zawodnik Manchesteru City, kontroluje piłkę przeciwko Burnley.

Jan Super/AFP

Bernardo Silva i Kevin De Bruyne strzelili bramki w wygranym 2:0 meczu Manchesteru City z Burnley

Silva postawił City na kursie na zwycięstwo w 12. minucie, trafiając w siatkę z bliskiej odległości po sparowaniu strzału Phila Fodena przez Nicka Pope’a.

De Bruyne zapewnił sobie zwycięstwo w 70. minucie po tym, jak uderzył luźną piłkę w okolicy, aby uderzyć ją lewą nogą.

Robin Neves strzelił gola w doliczonym czasie gry, aby osiągnąć dramatyczne zwycięstwo Wolverhampton, który odrobił straty po opóźnieniu 2:0 na 10 minut przed końcem, by pokonać Aston Villę 3:2.

Gospodarze Villa strzelili w drugiej połowie bramki Danny’ego Ingsa i Johna McGinna na Villa Park, zanim Roman Sais strzelił gola w 80. minucie, a Conor Cody wyrównał pięć minut później w derbach West Midlands.

Armando Bruga z Southampton zdobywa bramkę w meczu z Leeds.

Eddie Keogh / Getty Images

Armando Bruga strzelił swojego pierwszego gola w Premier League, a Southampton strzelił swoje pierwsze zwycięstwo w późnym sezonie, pokonując Leeds 1-0.

Menedżer Southampton, Ralph Hassinottl, wyraził przed rozpoczęciem meczu wątpliwości, czy Brugga, wypożyczona z Chelsea, jest gotowa do rozpoczęcia meczów ligowych.

Ale albański napastnik zareagował w zdecydowany sposób, kończąc błyskotliwy występ mocnym finiszem pod koniec pierwszej połowy w 53. minucie.

Zwycięstwo Southampton zakończyło się dziewięcioma meczami bez zwycięstwa.

Norwich nadal czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w Premier League w tym sezonie po bezbramkowym remisie z Brighton.