Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Premier Jacinda Ardern wyjedzie do Stanów Zjednoczonych, planowana jest wizyta w Białym Domu

Premier Jacinda Ardern uśmiecha się dziś na poresortowej konferencji prasowej - w dniu, w którym zaczęła się bańka podróżnicza w Australii.

Robert Kuchnia / Rzeczy

Premier Jacinda Ardern uśmiecha się dziś na poresortowej konferencji prasowej – w dniu, w którym zaczęła się bańka podróżnicza w Australii.

  • Obie strony chcą się spotkać, ale COVID komplikuje wizytę w Białym Domu
  • Podróż jest częścią promowania handlu i technologii na głównych rynkach USA
  • Stany Zjednoczone są trzecim co do wielkości partnerem handlowym Nowej Zelandii
  • Premier wygłosi przemówienie inauguracyjne na Harvardzie 371

Premier Jacinda Arden może udać się do Białego Domu na spotkanie z prezydentem USA Joe Bidenem w ramach Wyjazd służbowy promujący Nową Zelandię.

Rząd ogłosił wizytę w poniedziałek rano, a Ardern ma wyjechać w poniedziałek po południu.

Wycieczka została oprawiona w ramach strategia ponownego połączenia rządu, Gdy Ardern wkracza na światową scenę, aby pokazać, że Nowa Zelandia jest ponownie otwarta na biznes.

Zaplanuj wizytę w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Bostonie, San Francisco i Seattle.

„Relacje Nowej Zelandii ze Stanami Zjednoczonymi są jednymi z najtrwalszych i najważniejszych. Misja ta będzie charakteryzować się zaangażowaniem politycznym i bezpieczeństwa, a także turystyką i promocją komercyjną.”

Czytaj więcej:
* W napiętym i zmieniającym się świecie podróż Jacindy Ardern po Azji była tego warta
* Premier Jacinda Ardern przybywa do Tokio na drugi etap swojej podróży do Azji
* Ardern ma dostarczyć swój upragniony list z okazji ukończenia studiów na Uniwersytecie Harvarda w maju
* Premier Jacinda Ardern obiecała, że ​​w 2022 roku pojedzie do Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji i Australii

Ze względu na zasady podróżowania w USA Covid premier, który miał wyjechać w sobotę, Musiałem opóźnić jej lot Do 10 dni po pozytywnym teście.

Wynik skomplikował również ewentualną wizytę w Białym Domu, na której oba kraje są bardzo zainteresowane.

Delegacja składająca się z urzędników Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu oraz jednostki medialnej opuściła w sobotę Nową Zelandię. Delegaci biznesowi dołączą do imprezy w poniedziałek (NZT).

READ  Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta odwiedza afgańskich uchodźców w Katarze i podróżuje do Stanów Zjednoczonych

Telewizja Parlamentarna

Premier Jacinda Ardern wystąpiła publicznie po raz pierwszy od czasu pozytywnego wyniku testu na Covid-19 i prawie w środę po południu uczestniczyła w pytaniach w Izbie Reprezentantów

Punktem kulminacyjnym wycieczki – i wydarzenia wokół którego organizowana jest wycieczka – jest dostawa Ardern Przemówienie inauguracyjne Uniwersytetu Harvarda.

Wcześniej przemówienie wygłosili założyciel META Mark Zuckerberg, były prezydent John F. Kennedy, była sekretarz stanu Madeleine Albright, prowadząca talk show Oprah Winfrey i premier Wielkiej Brytanii z czasów wojny Winston Churchill.

Ardern nie będzie pociągać tego, o czym będzie mówić, mówiąc, że tworzyła przemówienie przez ostatnie trzy tygodnie i że „mogę najpierw skończyć przemowę”.

Politycznie nie wyobrażam sobie ważniejszego czasu dla zaangażowania politycznego. Oczywiście, zobaczysz Stany Zjednoczone zaangażowane w ciągu ostatnich kilku dni z Nowi kandydaci do NATO.

„Pełna koncentracja – nie tylko na tym, co wojna na Ukrainie oznacza dla Stanów Zjednoczonych, ale i dla świata – (i) także skoncentruj się na naszym regionie” – powiedziała w wywiadzie dla mediów przed lotem za pośrednictwem Zooma.

Stany Zjednoczone są trzecim co do wielkości partnerem handlowym Nowej Zelandii, z dwustronnym handlem o wartości 18,5 miliarda dolarów rocznie. Jest także największym partnerem handlowym Nowej Zelandii w zakresie usług.

Ardern ma spotkać się z najlepszymi dyrektorami technologicznymi w Microsoft, Twitter i Amazon, a także z globalnym funduszem hedgingowym Blackrock.

Firmy to gigantyczni gracze. Przychody Amazona w 2021 r. były dwukrotnie większe niż cała gospodarka Nowej Zelandii w tym roku.

Ardern będzie również napędzać turystykę.

„Stany Zjednoczone były naszym trzecim co do wielkości rynkiem turystycznym dla przyjazdów przed Covid, a podróżnicy planowali odwiedzić go na kilka miesięcy przed przyjazdem na lato w Nowej Zelandii” – powiedziała. „Nadszedł więc czas, aby być widocznym na rynku amerykańskim [and] Informowanie Amerykanów, że jesteśmy otwarci na pracę i podróże.”

READ  Covid-19: Epidemia Fidżi uderza w turystyczną wyspę Malolo

Podczas gdy premier podczas pobytu w stanie ma spotkać się z gubernatorem Kalifornii, Gavinem Newsomem i sekretarzem generalnym ONZ Angelo Guterresem.

Premier Jacinda Ardern ma nadzieję spotkać się podczas swojej podróży z prezydentem USA Joe Bidenem (na zdjęciu).  Stany Zjednoczone są trzecim co do wielkości partnerem handlowym Nowej Zelandii.

Susan Walsh/AFP

Premier Jacinda Ardern ma nadzieję spotkać się podczas swojej podróży z prezydentem USA Joe Bidenem (na zdjęciu). Stany Zjednoczone są trzecim co do wielkości partnerem handlowym Nowej Zelandii.

Wizyta ma miejsce w czasie, gdy rząd stara się budować na swoich stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi.

Nowa Zelandia w ostatnich latach zbliżyła się do swoich tradycyjnych zachodnich partnerów, zarówno podczas wojny rosyjskiej na Ukrainie, jak i bardziej ogólnie poprzez przyjęcie języka ”Bezpłatny i otwarty Indo-Pacyfik„W obszarze.

Stosunki z USA są dla nas bardzo fundamentalne z punktu widzenia polityki i bezpieczeństwa. W świecie rosnących wyzwań musimy ściśle współpracować z przyjaciółmi, którzy podzielają nasze wartości, więc jest to ważna podróż, którą należy teraz podjąć” – powiedział Ardern.