Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nigeria: Na pasie startowym znaleziono ciało pasażera na gapę, wszystkie loty zostały przekierowane

Globalizm

Premier jedzie do USA, ale dlaczego miałaby nie spotkać się z prezydentem, jak napięty rynek pracy wpływa na pensje i co oznacza zwycięstwo Albanii dla Nowej Zelandii w najnowszych nagłówkach New Zealand Herald. Wideo / Herold NZ

Lotnisko zostało zmuszone do zmiany kierunku lotów i zamknięcia pasa startowego po znalezieniu ciała na pasie startowym.

Ciało mężczyzny znaleziono na płycie lotniska Murtala Muhammed International Airport w Lagos w Nigerii.

W wyniku tego ponurego odkrycia lotnisko zostało tymczasowo zamknięte.

Według lokalnych mediów podczas tymczasowego zamknięcia loty międzynarodowe nie mogły wylądować ani wystartować z lotniska, a niektóre zostały całkowicie odrzucone.

Zrozumiałe jest, że mężczyzna nie został jeszcze zidentyfikowany, a wszczęto dochodzenie w celu odkrycia jego tożsamości i sposobu, w jaki jego ciało znalazło się na wybiegu. Wstępne doniesienia wskazują, że mógł być pasażerem na gapę, który spadł z nadkola samolotu zmierzającego do startu.

Wstrząsającego odkrycia dokonano podczas rutynowej kontroli pasa startowego lotniska.

Loty zostały przekierowane po znalezieniu ciała.  Zdjęcia/Getty Images
Loty zostały przekierowane po znalezieniu ciała. Zdjęcia/Getty Images

„Nikt nie może teraz wiele powiedzieć, ale mógł upaść z powodu swoich skrzydeł lub podwozia wielkiego samolotu, ale jest za wcześnie, aby powiedzieć coś takiego teraz” – powiedział ekspert ds. bezpieczeństwa lotnictwa i były dowódca wojskowy MMIA, kapitan John Ojikoto.

Ojikoto powiedział, że liczba domów w pobliżu lotniska może być obszarem zainteresowania, jeśli chodzi o pochodzenie mężczyzny.

„Musimy zbadać kwestię domów, które zostały zbudowane w pobliżu lotniska w Lagos” – powiedział.

„Muszą wiedzieć, które samoloty wylądowały przed tym incydentem. Ogrodzenie wokół obecnego lotniska nie jest ogrodzeniem bezpieczeństwa i musimy coś z tym zrobić”.

Inne doniesienia wskazują, że mężczyzna mógł spaść z samolotu w nocy ze środy 18 maja i mógł zostać rozbity przez kolejne samoloty, które tej nocy wylądowały i wystartowały.

READ  Epidemia Covid 19 Delta: kobieta z MIQ, która publicznie załamała się w związku z pizzą, mówi, że niczego nie żałuje

„Zasada mówi, że żaden budynek nie powinien znajdować się w odległości mniejszej niż 6 metrów od konstrukcji lotniska lub ogrodzenia. Jednak widzieliśmy już przypadki przekraczania pasa startowego przez ludzi.

„Nigeryjski Urząd Lotnictwa Cywilnego i” [Federal Airports Authority of Nigeria] Musisz to zbadać, aby upewnić się, co się naprawdę stało.